Existujú chudnúce nápoje? Nie, ale tieto vám pomôžu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Už ste asi prestali veriť na chudnúce tabletky, či diéty, vďaka ktorým zhodíte natrvalo prebytočné kilogramy, však? No ešte stále sa objavujú články a inzeráty na zázračné chudnúce nápoje, ktoré vám zaručenie odbúrajú tuk a vy stihnete do leta vyformovať super líniu. Titulky ako „2 lyžice denne a zbohom brušný tuk!“ alebo „Koktaily na chudnutie od Herbalife“. Že tomu neveríte?

Chudnúce nápoje neexistujú, no sú také, ktoré budú vo vašom úsilí zhodiť určite veľmi užitočné. Svojím zložením a vplyvom na metabolizmus, činnosť čriev. Základom je piť veľa tekutín, ideálne čistú vodu. Minerálky pomáhajú navyše doplniť potrebné minerálne a stopové prvky. Existujú však nápoje, ktoré nám naštartujú metabolizmus a prečistia nás, čím sa lepšie zbavujeme  nadbytočných kilogramov.

 

Chudnúce nápoje

1. Ranný elixír

Osvieži vás, blahodarne pôsobí na trávenie i prekyslenie organizmu a pomôže vám znížiť hmotnosť.
Pripravíte si ho veľmi ľahko: vytlačte šťavu z jedného citróna a dolejte šálkou vody (môže byť i vlažná). Nápoj vypite na lačný žalúdok najmenej pol hodiny pred raňajkami.

 

2. Jablkový ocot

Zvykne sa označovať za univerzálny liek, ktorý je vďaka svojmu mnohostrannému pôsobeniu využiteľný na prevenciu a podporu liečby mnohých neduhov a chorôb a ponúka početné možnosti použitia v prírodnom liečiteľstve.
Pravidelné užívanie základného nápoja podporuje hmotnostný úbytok a intenzívne spaľovanie potravy a s tým súvisiace procesy, ako je odkyslenie a prečistenie organizmu či regulácia látkovej premeny.

Základný nápoj si pripravte z jedného pohára vody, dvoch lyžičiek jablkového octu a dvoch lyžičiek medu. Dobre premiešajte a vypite nalačno pred raňajkami. Tento nápoj môžete užívať až trikrát denne, najlepšie vždy asi pol hodiny pred jedlom.
Kto trpí chronickou zápchou, mal by sa medu vzdať, pretože spomaľuje trávenie. Pravidelné užívanie tohto nápoja najmenej 5 – 6 týždňov vyvolá pozitívne zmeny, lebo pred jedlom tlmí chuť do jedenia a pôsobí priaznivo na tráviace orgány.

chudnúce nápoje

3. Srvátka

„Blahodarné vlastnosti srvátky objavil už Hippokrates, najmä pokiaľ ide o vyčistenie čriev a regeneráciu črevnej flóry,“ vysvetľuje populárna česká odborníčka Jarmila Mandžuková v knihe Štíhla bez hladovania. „Ako nápoj sa srvátka odporúča predovšetkým pre vysoký obsah draslíka a nízky obsah sodíka. Sušená srvátka chutí podobne ako mlieko, je takmer bez tuku, ľahko stráviteľná a dodáva organizmu zdraviu prospešné látky.
Okrem iných i lecitín, ktorý pôsobí na zvýšenú hladinu cholesterolu, zlepšuje pamäť, pomáha odbúravať tuky a bojuje proti únave.“

Srvátku môžete kúpiť i sušenú, z ktorej si jednoduchým spôsobom pripravíte vhodný nápoj. V predajniach zdravej výživy možno kúpiť srvátkové nápoje s ovsenou vlákninou a ďalšie výrobky.

 

4. Kombucha

Je to ľahko fermentovaný čajový nápoj s kvasinkovými kultúrami a baktériami kyseliny mliečnej. Obsahuje enzýmy, vitamíny a minerálne látky a je obľúbeným prostriedkom na zníženie telesnej hmotnosti. Nápoj z kombuchy sa odporúča piť 3-krát denne, vždy pred jedlom.

chudnutie s chia semienkamiPrečítajte si tiež
Schudnite s chia semienkami. Naozaj to funguje.

5. Zelený čaj

Je fyziologicky aktívnejší ako čierny. Vďaka tomu, že nie je fermentovaný, uchovávajú sa v ňom dôležité prirodzené látky vrátane vitamínov a minerálnych látok. Pomáha pri tráviacich problémoch, chráni pred srdcovými chorobami a povzbudzuje organizmus. Urýchľuje uvoľňovanie zásob tuku v tele, čím napomáha chudnutie.
Odporúča sa konzumovať niekoľko šálok denne. Spaľovanie tukov podporuje i čínsky polozelený čaj oolong, ktorý tvorí prechod medzi zeleným a čiernym čajom.

6. Čínsky červený čaj Pu-erh

Kedysi sa považoval za najfajnovejšiu čajovú sortu, ktorá sa podávala iba cisárom. Aj dnes je v Číne univerzálnym liekom, ktorý dodáva energiu a predlžuje život. Tento čaj sa ľudovo nazýva „vrah tukov“, lebo podporuje spaľovanie tukov, pomáha znižovať hmotnosť, podporuje činnosť pečene, reguluje látkovú premenu a znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

chudnúce nápoje čaj

7. Hannasaki

Japonský kráľ všetkých čajov. Ponúka to, čo si môžete pre svoje zdravie priať: pomáha odbúravať tukové tkanivo, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, detoxikuje organizmus, posilňuje imunitnú sústavu a je bohatý na minerálne látky.
Jeho veľká sila sa ukrýva predovšetkým v schopnosti harmonizovať životnú energiu jin a jang.

 

8. Rooibos

Príjemne sladkastý čaj rooibos uspokojí váš maškrtný jazýček, keď máte chuť na sladké. Navyše znižuje hladinu cukru v krvi, vysoký krvný tlak a priaznivo pôsobí na trávenie. Rooibos je juhoafrický národný nápoj a je charakteristický sladkou chuťou a červenohnedou sýtou farbou.

 

9. Čaj maté

Čaj z listov jazmíny paraguajskej, známy ako maté, je obľúbený nápoj na celom svete. Je vhodným čajom pri chudnutí, potláča pocit hladu a upravuje trávenie. Navyše pomáha pri detoxikácii organizmu a má výrazné stimulačné účinky.

 

10. Čaj Lapacho

Pochádza z Južnej Ameriky a nazýva sa nápoj Inkov. Pripravuje sa z vnútornej kôry stromu lapacho. Obsahuje mnoho minerálnych látok, odstraňuje z tela škodlivé látky, posilňuje činnosť vnútorných orgánov, podporuje trávenie a látkovú premenu.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.