Chystáte sa opäť začať lyžovať? Toto vám môže zachrániť život

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chceli by ste opäť začať lyžovať, no chýba vám potrebná výstroj? Poradíme vám, čo by vám rozhodne nemalo chýbať.
Vieme. Lyžovanie nepochybne patrí ku športom, ktoré nie sú práve najlacnejšie. Práve naopak.  Lyže, lyžiarky, okuliare a prilba či oblečenie sú kúsky, pri ktorých sa určite oplatí staviť na kvalitu. Výhodou je, že práve v januári štartujú mnohé výpredaje, vďaka ktorým si všetko dokážete zakúpiť oveľa výhodnejšie.

 

Lyže, lyžiarky a prilba

lyžiar ikonaPri výbere začnime od lyží. Pri ich výbere by ste mali brať do úvahy hneď viacero faktorov. Azda najdôležitejšia je správna dĺžka lyží.  Tie by mali siahať do výšky niekde medzi vašim ramenom a bradou. Príliš dlhé lyže by vám totiž mohli robiť nemalé problémy pri ich ovládaní. Dôležitá je aj výška palíc. Tie by mali byť vysoké tak, aby ste mali pri ich držaní mali lakeť v pravom uhle.

lyžiar ikonaPred odchodom na svah by ste mali dbať o to, aby mali vaše lyže poriadne nabrúsené hrany a správne nastavené viazanie aj s ohľadom na vašu váhu a lyžiarske schopnosti. Lyžiarky by zároveň nemali byť veľmi tvrdé, pretože by ste ich nemuseli vedieť poriadne zatlačiť do lyží. Zároveň musíte dbať aj na pohodlnosť, pretože to po celodennom lyžovaní určite oceníte.

lyžiar ikonaŠetriť by sme nemali ani pri výbere prilby. Tá je možno ešte o čosi dôležitejšia ako samotné lyže. Pády, ktoré sa občas vyskytnú, sú veľakrát veľmi nebezpečné a chránič hlavy vám môže neraz zachrániť život.
Ak ste si mysleli, že prilba nemá „dátum spotreby“ a vymeniť ju musíte len v prípade, že praskne, ste na omyle. Aj prilby majú svoju životnosť a meniť by ste ich mali každých pár rokov. A to aj v prípade, že navonok nepôsobí poškodene. Dôvodom je práve materiál, z ktorého je vyrobená. Ten sa totiž zvykne opotrebovávať a stáva sa menej bezpečným.

lyže na svahu

 

Lyžiarske oblečenie

lyžiar ikonaFunkčné a zároveň moderné športové oblečenie určite ocení každý športovec. Azda najdôležitejším prvkom sú okuliare. Tie musia mať zachovalé sklá, cez ktoré uvidíte za každého počasia.
Podobne by mali byť na tom aj rukavice. Mali by vás nielen zahriať, ale následne by mali byť aj dostatočne flexibilné, aby vám nerobilo problém držanie palíc.
Čo sa týka nohavíc a bundy, ich výber je v podstate na vás. Športové obchody majú vo svojej ponuke kvantá rôznych strihov a farieb, takže si určite budete mať z čoho vyberať. Jedinou podmienkou je ich dostatočné zateplenie a odolnosť. Pri výbere sa preto okrem samotného dizajnu zamerajte aj na tzv. na vodný stĺpec.

lyžiar ikonaDokúpiť si môžete aj chránič chrbta, ktorý je nazývaný aj korytnačka. Zo začiatku vám síce môže byť trošku nepohodlný, ale zvyknete si. Môže vám totiž zachrániť život.

Náš tip
Ak chcete pri kúpe ušetriť, stavte na osvedčené zľavové kupóny a kódy, ktoré nájdete na webe Vasekupony.sk. V ponuke sa nachádza množstvo výhodných zliav, ktoré isto potešia nielen milovníkov zimných športov.
V januári navyše vrcholia zľavy v mnohých obchodoch, preto určite kliknite aj na sekciu Výpredaj. Taký Bonprix výpredaj, v ktorom si môžete kúpiť kvalitnú termobielizeň, by sa vám hodil, no nie?

lyžiarske strediskáPozrite si
Najobľúbenejšie lyžiarske strediská na Slovensku.

 

 Na čo by ste teda nemali zabudnúť?

  • Lyže
  • Lyžiarky
  • Palice
  • Prilba
  • Okuliare
  • Rukavice
  • Bunda a otepľovačky
  • Termobielizeň

— PR článok —
Foto: Pixabay.com, Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.