Jeseň je tu. Čas na obnovu domova a prípravu na zimu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeseň je obdobím zmien a prípravy na chladné, zimné mesiace. Je to tiež obdobie, kedy sa dajú robiť  aj nejaké tie úpravy okolo domu. Je to čas, kedy by sme mali svoj domov pripraviť na zimu a urobiť si prostredie v domácnosti ešte útulnejšie. Pozrieme sa na niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť.

Poriadok exteriéru

Poriadok treba robiť vždy, to je jasné. A exteriér si tiež zaslúži svoju pozornosť aj počas jesene. Samozrejme, najväčšie poriadky sa robia na jar, počas toho klasického -milovaného/nenávideného veľkého jarného upratovania. Avšak nie je to len o tom malom poriadku, ktorý si v okolí svojho domu robíte, ako napríklad zametanie listov, umývanie okien, kosenie a podobne.

Myslite na to, že z času na čas je potrebné si dať aj vyčistiť fasádu, pretože sa v nej zbiera mnoho nečistôt, ktoré pre vaše zdravie môžu byť nebezpečné. Taktiež by ste si mali dať občas vyčistiť strechu, ale tento krok sa vám oplatí robiť najviac až po zimnom období, kedy sa na streche zachytí popadané lístie a konáriky z jesene.

Užite si ešte posledné príjemné teplé dni

záhradné ohniskoAj keď sa nám postupne ochladzuje, stále sú dni, kedy nás ešte počasie stále prekvapuje svojimi príjemnými teplotami. Tie sú na konci októbra celkom nečakané. Užite si tieto posledné, príjemné teplé dni so svojimi známymi, rodinou alebo kamarátmi a urobte si pekný deň.
Neodkladajte ešte záhradné ohnisko do pivnice. Pripravte si pochutiny a urobte poriadnu opekačku, ako rozlúčku s letom. Nie je nič lepšie ako spojenie chutného jedla, príjemnej atmosféry a stretnutie s najbližšími.

Začali ste prerábať?

Možno sú tu aj takí, ktorí začali prerábať alebo vykonávať nejaké menšie zmeny v domácnosti. Aj na to je jeseň celkom príjemným obdobím, pretože vás aspoň nebičujú vyčerpávajúce horúčavy. Ak už ste sa rozhodli prerábať čokoľvek, či už interiér alebo exteriér, mali by ste myslieť aj a to, že hocikedy môže dôjsť k výpadku elektrického prúdu. A to vám môže vaše plány jemne narušiť a prekaziť.
Zabezpečte si v takýchto prípadoch náhradnú dodávku elektrickej energie, s ktorou vám pomôže požičovňa elektrocentrál. S takouto náhradnou dodávkou elektrickej energie vás už nič neprekvapí, a vy budete môcť s úplným pokojom pokračovať vo svojej rozrobenej práci aj ďalej.

No a možno pre nejakých domácich majstrov sa vyskytla príležitosť vytvoriť si svoju vlastnú dielňu v domácnosti. Pretože s nástupom jesene začínate tráviť viac času vnútri, a pre niektorých z vás to môže znamenať viac času venovaného domácim projektom a remeslám.

Ak máte záľubu v rôznych takýchto remeselných činnostiach, a zvažujete o zriadení svojej vlastnej pracovni, nezabúdajte, že je potrebné si ju poriadne vybaviť náradím. Myslite na kvalitný pracovný stôl do dielne, na ktorom sa to všetko bude vykonávať. Podstatné sú aj odkladacie priestory a kvalitné náradie, aby ste mohli veselo majstrovať. Týmto spôsobom si vytvoríte špeciálne miesto pre svoje kreatívne aktivity. Tak sa nebojte a choďte do toho.

domáci majsterPrečítajte si tiež
Domáci majster. 5 tipov pre kúpeľňu a toaletu.

Čas na poriadok interiéru

No a na čo určite netreba zabúdať je poriadok interiéru, či už ide o upratovanie priestorov firemných alebo tých domácich. Myslite na to, že čas letí neúprosne rýchlo a ani sa nenazdáte a sú tu Vianoce. Ten čas, kedy sa stretávame s rodinou a najbližšími. No a vy viete čo toto obdobie znamená. Okrem nekonečného varenia kapustníc, vyprážaných rezňov, rýb a zemiakových šalátov aj nenávidené upratovanie.

Takže čo sa týka tohto obdobia, na to by ste sa mali poriadne vyzbrojiť. Od umývania okien, tepovania kobercov, gauča až po utieranie prachu, vysávania a tak ďalej. Bude to síce náročné obdobie avšak o to krajšie, pretože budete v kruhu svojich milovaných.

TS, foto: Freepik.som, electronic-star.sk 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.