Kniha, ktorá pomáha chorým deťom

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Čítate pre radosť? Aby ste sa odreagovali po stresujúcom dni a prišli na iné myšlienky? Možno v knihách hľadáte aspoň na chvíľu únik od bežného života plného povinností a starostí. Možno v nich hľadáte rady a tipy, ako si s niečím poradiť. Alebo proste čítate preto, že bez kníh nevydržíte. Existujú však knihy, ktoré pomáhajú ľuďom a vy o tom ani nemusíte vedieť. A toto je nádherná knižka, ktorá naozaj pomáha chorým deťom.

Volá sa jednoducho O Bezvláske a má do 40 strán.
No je to kniha, ktorá učí choré deti sebavedomiu, nádeji a dodáva im pocit, že sa nemusia hanbiť a báť, aj keď majú nejaký hendikep, alebo sú pripútané k vozíku.
No a zdravé deti zasa učí tolerancii, pochopeniu a tomu, že nezáleží na zovňajšku, či okolnostiach, dôležité je niečo celkom iné…

O Bezvláske

Kniha je pre deti na 1.stupni základnej školy…no poteší aj staršie, či dospelých.

O Bezvláske

Miro Jaroš

Bezvláska chytila aj Mira Jaroša:-)

Je to jemný a úprimný príbeh o netradičnej princeznej, ktorá nemá vlasy. Volá sa Elenka, narodila sa bez vláskov, čo by nebolo nič čudné, ale tie jej nenarástli,  ani keď mala dva roky, ani keď mala štyri roky.
Myslíte, že ju to trápilo?
Určite áno, to nebudeme skrývať. Ale postupne zistila…
Nebudeme prezrádzať, no určite sa knižka zapáči vám i vaším deťom. Knihu napísala obľúbená autorka detských kníh Gabriela Futová. Aj ona sama bola donedávna onkologická pacientka, vlani jej diagnostikovali rakovinu, podstúpila liečbu a presne ako naša malá hrdinka z knižky, aj Gabika bola bezvlásková.
Rovnako bezvláskový (ako mnohí chlapi v rokoch :-)) je skvelý ilustrátor Miro Regitko, ktorý túto krásnu knižku dotvoril nádhernými kresbičkami.

Knižku O Bezvláske prináša organizácia Dobrý anjel. Súčasťou knihy je aj pekná maľovanka. Knižky rozdáva Dobrý anjel všetkým chorým deťom na onkológii, prezradila pre LepšíDeň.sk manažérka Dobrého anjela Ľudmila Kolesárová. „S knihou sme navštívili všetky detské onkológie a deti sa jej veľmi preveľmi tešia. Konečne majú totiž hrdinku takú, aké sú oni. Okrem toho sme predali niekoľko tisícov zdravým deťom, rozdali sme ju aj materským centrám, kde si robili na túto tému besedy. Besedy si organizujú aj v školách a knižniciach. Dokonca už niekde zinscenovali aj divadlo a film. Kniha je predmetom diskusií a to je veľmi dôležité. Učí zdravé deti tolerancii a choré sebavedomiu.“

Takže každý, kto si knihu kúpi pre zdravé dieťa, pomôže obdarovať choré dieťa. Celá suma totiž ide deťom, ktorým má pomáhať. Získate tak nielen krásnu knižku, k tomu maľovanku, ale aj dobrý pocit pomoci deťom, ktoré to potrebujú.

O Bezvláske

Bezvlásková princezná Elenka napokon zistí, že vôbec nezáleží na dĺžke vlasov…

Dobrý anjel

Knižka O Bezvláske je jedna z najkrajších vecí, aké v Dobrom anjelovi urobili.
Primárne je Dobrý anjel o získavaní a zasielaní finančnej pomoci. Ale toto je o edukácii, o búraní bariér, dvíhaní sebavedomia.
Je to krásny projekt a široká verejnosť reaguje výborne. Kniha mizne, robia dotlač, ľudia ju čítajú svojim deťom, diskutujú o nej.
„Máme v Dobrom anjelovi aj deti na vozíčku, s vykrútenými končatinami alebo iným hendikepom. A sú krásne. To musíme spoločnosť naučiť,“ dodáva Ľ.Kolesárová.

Príbeh O Bezvláske vysvetľuje, že nie je podstatné, aké máte vlasy, či máte veľké uši alebo krivý nos. Podstatné je totiž niečo úplne iné: aké máte srdiečko, ako sa správate k ľuďom a či ste ochotní pomôcť im kedykoľvek.

Dobrý anjel

Ďakujeme Dobrým anjelom, že uverili v dobro a pomáhajú každý mesiac…

Kniha, ktorá pomáha chorým deťom

A ako vlastne vznikol tento úžasný nápad?
„Naša kamarátka Julka nám raz povedala, že jej kamarátky v nemocnici si prelepili zrkadlo novinami, aby sa nemuseli na seba pozerať,“ rozprávajú Dobrí anjeli.
„Mali pocit, že oškaredeli, lebo im od liekov vypadali vlásky. Iné deti sa zase hanbia, že sú na vozíčku. Myslia si, že sa nepáčia ani ľuďom, ktorých stretnú. Spolužiakom, susedom a kamarátom. My v Dobrom anjelovi máme veľmi radi všetky deti a najradšej máme tie, o ktoré sa staráme. Áno, niektoré sú možno trochu iné ako ich okolie, ale že by neboli krásne?
To je ale výmysel!
Všetky dievčatá by mohli ísť na miss a všetci chlapci nafotiť reklamu na super auto. No a tak sme sa spolu s bezvláskovou spisovateľkou Gabikou Futovou rozhodli, že ich presvedčíme o tom, že sú najkrajšie na svete.
A povieme to aj tomu svetu.
A tak sa zrodil príbeh netypickej a krásnej hrdinky Bezvlásky.“

Foto: Dobrý anjel

Gabriela Futová a Miroslav Regitko

Gabika bezvlásková Futová a Miro bezvláskový Regitko.

O Bezvláske


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.