Kolobežka predstavuje nielen zábavu, ale aj obľúbený dopravný prostriedok

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Iste i vy čoraz častejšie narážate na kolobežkárov, ktorí si veselo prefrčia okolo vás. Nemyslíme tých na cyklotrasách, či víkendových športovcov. Ale tých, ktorí si kolobežku zvolili ako dopravný prostriedok a aktívne ju využívajú pri ceste do a z práce. A prečo nie? Kolobežka je skladná, pomerne rýchla a výborne podporí kondíciu.

 

Malý šprintér s veľkým využitím

Kolobežka je trochu inou alternatívnou bicykla. Vyžaduje síce o trochu viac fyzickej námahy, ale to je celkom určite možné pripočítať k jej plusom. Ak ste sa aj vy práve rozhodli urobiť niečo pre svoje zdravie a zároveň pomôcť životnému prostrediu i svojej peňaženke tým, že auto necháte v garáži, je kolobežka tou správnou voľbou. Pri výbere majte niekoľko vecí na zreteli:

  • veľkosť kolies,
  • výška nášľapu,
  • materiál rámu,
  • hmotnosť a nosnosť,
  • dĺžka.

 

Rodinná záležitosť

Vaše preferencie sú tým hlavným, čo pri výbere kolobežky musíte zohľadniť. Vo všeobecnosti však platí, že by mala byť ľahká a dostatočne svižná. Väčšie zadné koleso jej pridá na rýchlosti, obratnosti, a tiež stabilite. Ak plánujete do jazdy na kolobežke vtiahnuť aj vaše deti, zvážte, ktorá detská kolobežka bude pre ne optimálna. Pre najmenších je vhodná „trojkolka“, ktorá im pomôže poradiť si so stabilitou a predíde pádom. Staršie deti určite zvládnu dvojkolesovú verziu, ktorá ponúka množstvo rôznych typov.

kolobežka pre dospelýchPrečítajte si tiež
Kolobežka pre dospelých. Je dobrá pre zdravie?

 

Najvyššia liga

Ak ste vy a vaša peňaženka fanúšikmi pokroku, skúste elektrickú kolobežku. Akumulátorový pohon ponúka rovnako ako v prípade bicyklov pohodlný spôsob, ako sa prepravovať do práce či školy. Keď vás prepadne fyzická únava, jednoducho zapnete elektro režim. Detská verzia navyše môže mať aj sedlo, čím sa výrazne zvýši komfort jazdy.
Ceny detských kolobežiek sa rôznia, lacnejšie modely kúpite približne za 100 až 150 eur, cena tých najlepších sa pohybuje okolo 600 eur.

— PR článok —
Foto: Rawpixel.com / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.