Lahôdka pre milovníkov historických príbehov a gréckych dejín

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dve legendárne bitky a jeden neohrozený vojvodca. To je nový bestseller Ochranca, ktorý pred vami oživí grécko-perzské vojny. Doslova vás bude mraziť, zhypnotizovane budete čítať o vzrušujúcich dobrodružstvách, o detailoch, ktoré autor vie podať neuveriteľne pútavo a zasvätene. Politické intrigy, brutálne bitky, vojenské pasce a úskoky. To je nový príbeh Conna Igguldena.

Odvážny a dôvtipný Ochranca

Ochranca Conn Iggulden pre fanúšikov historických príbehovTemistokles, vodca Atén v dobre grécko-perzských vojen, sa už vo viacerých bitkách osvedčil ako skúsený vojvodca. Prezieravo navrhol Aténčanom, aby striebro z laurijských baní nepoužili na svoje obohatenie, ale na stavbu vojnových lodí, lebo Grécku znovu hrozí útok Peržanov. Nemá však urodzený pôvod, do čela štátu sa dostal vďaka svojej dômyselnosti a strategickým schopnostiam. Aristokratická elita mu nedôveruje, pohŕda ním pre jeho pôvod a dráždi ju jeho trúfalosť.

No ani Temistoklovi odporcovia nemôžu poprieť dve veci: víťazstvá, ktoré dosiahol v boji, a skutočnosť, že sa k nim po mori i po súši blíži obrovské perzské vojsko. Aténčania majú ešte v živej pamäti, ako museli utiecť z mesta, ktoré kráľ Xerxes zničil a vypálil. Temistokles odvtedy postavil mocnejšie Atény so silnými hradbami, aby sa ubránili pred nepriateľom.

Aténski vojaci a spojenci z iných gréckych obcí ho bezvýhradne podporujú. To však nestačí. Temistokles musí bojovať. Aby prežil a obhájil svoju dobrú povesť, musí sa opäť osvedčiť v boji. Na mori, na súši aj v očiach verejnej mienky. Nepriateľov má veľa, Sparťania sa mu nehrnú na pomoc a Peržania by ho najradšej podplatili. Dejiny však prajú odvážnym…

Atény musia nájsť svojho ochrancu a Grécko statočného záchrancu, inak sa dostanú do područia barbarov a ich láska k slobode, kultúra, vzdelanosť a slávna história upadnú do zabudnutia.

ikona knihyPozrite si ďalšie tipy na
KNIŽNÉ NOVINKY

Výprava do staroveku

Conn Iggulden

Conn Iggulden

Conn Iggulden je právom jeden z najlepších súčasných autorov historickej fikcie. Podarilo sa mu oživiť slávnu časť gréckych dejín, keď sa zoči-voči perzskej invázii rozhodovalo o bytí či nebytí Grécka – kolísky európskej civilizácie.
Jeho príbehy plné bitiek a vojen zaujmú mužov, ale aj ženy, ktoré bežne o vojnách nečítajú…alebo pasáže s bitkami preskakujú 🙂 Iggulden to všetko totiž opisuje tak pútavo, že to nechcete preskočiť. Približuje mentalitu a zmýšľanie ľudí v starovekom svete. Ukazuje, ako vtedy fungoval štát, súdnictvo, snem. Výborne vykresľuje a zapletá príbehové línie – rôzne spojenectvá, intrigy, úskoky, prekvapivé zvraty.

Jeho príbehy hrdinstva, odvahy a cti – najmä dve knihy série Brány do Atén – sú skvelou ukážkou, ako sa dajú spojiť historické fakty a pútavé rozprávanie do dokonalého celku.

Foto: Tatran, LepšíDeň.sk, FB/Conn Iggulden


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.