Lyžovanie: Jednoduchý spôsob, ako sa aj v zime udržať v kondičke

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Obávate sa toho, že s príchodom zimy a vysedávania na gauči pred televízorom bude vaša kondička v ohrození? Nemusíte. Aj v tomto období máte niekoľko možností, ako telo poriadne rozhýbať a nadýchať sa pritom zdravého čerstvého vzduchu. Lyžovanie patrí k jednej z nich a my vás o tom presvedčíme.

Udržiavať sa v zimnom období v dobrej kondičke je veľmi dôležité, pretože prísun vitamínov a minerálov z čerstvej stravy a slnka je obmedzený. Lyžovanie je spôsob, pomocou ktorého dodáte telu nielen pohyb, ale aj lepšiu náladu.
Poďte sa spolu s nami pozrieť, prečo je tento koníček užitočný.

 

Zachovanie dôležitých kriviek tela

Lyžovanie vlastne, ako každý iný tréning a druh športu či fyzickej aktivity naše telo rozvíja, podporuje rast svalového tkaniva, zbavuje nás stresu. Tiež zväčšuje a spevňuje kapacitu pľúc, našu vytrvalosť a podporuje stav srdca.

Pravidelné lyžovanie srdce prekrvuje a posilňuje ho. Okrem toho, takáto nízka, ale rovnomerná záťaž zvyšuje metabolizmus, takže všetko, čo skonzumujete, lepšie spálite.
Ak teda vášmu telu tieto výhody chýbajú, naplánujte si cez víkend v Tatranskej Lomnici príjemné lyžovanie.

lyžiarske strediskáPrečítajte si tiež
Najobľúbenejšie lyžiarske strediská na Slovensku.

 

Aktivita, ktorá sa postará o náboj živosti a energie

Lyžovanie nie je len fyzická aktivita, vďaka ktorej budete odolnejšími, je to tiež psychologický faktor, ktorý vám pomáha zostať dlhšie produktívnejším. A ako všetci veľmi dobre vieme, náboj živosti a energie je v dnešnej náročnej dobe veľmi dôležitý.
Aby vám pritom chladný vánok alebo sneh nespôsobil nepohodlie, oblečte si na svah kvalitnú pánsku bundu.

 

Posilníte svoju imunitu

Majte na pamäti, že okrem cvičenia existujú aj iné výhody lyžovania. Je to skvelá metóda otužovania tela a jeho nasýtenia kyslíkom. Toho je v zime v uzavretých priestoroch veľmi málo a takto jednoducho si ho môžete na svahu doplniť a imunitu podporiť. Navyše sa pritom dobre zabavíte a doplníte organizmu potrebnú dávku endorfínov.
Tak čo poviete, nevyskúšate túto sezónu lyže aj vy?

— PR článok —
Foto: Artur Didyk/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.