4 recepty na krásu podľa moderátorky Emmy Tekelyovej

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nikto nepozná tajomstvo večnej krásy…no pár trikmi viete vylepšiť to, do čoho sa už mierne zahryzol čas 🙂 Ak si v zrkadle zbadáte čoraz viac sivých vlasov, alebo sa vám zdá, že vám zostarla pleť na tvári… Prípadne vidíte na pokožke priveľa žiliek alebo pod očami stále nepekné kruhy.
Máme pre vás 4 recepty na krásu, ktoré vyskúšala a vrelo odporúča moderátorka a bývalá modelka Emma Tekelyová. Tajomstvo krásy podľa nej tkvie v tom, čo je v nás. To ako sa cítime, ako premýšľame, ako jednáme s druhými ľuďmi, ako k nim pristupujeme… „Kým som sa dopracovala k tomuto zisteniu, v prostredí, kde sa všetci klaňajú mladosti a kráse, odtrpela som si roky hladovania, skúšania, experimentovania a hľadania,“ tvrdí známa moderátorka.
Človek svoje telo klame, podvádza, ale neoklame ho. Aj keď si myslí, že je múdrejší a nesmrteľný. Môže si však trošku pomôcť drobnými trikmi – či už v obliekaní, alebo starostlivosti o svoje telo.

 

4 recepty na krásu

Emma tekelyová Byť ženou je úžasné v každom veku„V mladosti som bola ochotná všeličo obetovať, len aby som mala hustejšie vlasy, aby neboli tak zúfalo rovné, aby moje mihalnice vyzerali ako z reklamy, aby som si udržala svojich 51 kíl. Nadchýnali ma triky televíznych maskérok, ako sa nalíčiť a vyzerať krajšia, učila som sa od kaderníkov, ako fénovať a lakovať vlasy, aby vyzerali bohaté a lesklé, akoby som sa tak narodila,“ spomína Emma Tekelyová vo svojej knihe Byť ženou je úžasné v každom veku. Ponúka v nej množstvo užitočných tipov, ako sa elegantne obliekať, čo s čím zladiť alebo ako si kúskami zo šatníka ubrať vek.

Prešla si všeličím, keď ju život vystrelil do sveta šoubiznisu. Uvádzala v televízii program o móde a kráse Salon Beauty a TIP-TOP – Módnu kaviareň, svet bol krásny ako rozbalená bonboniéra….no čoskoro sa dostavili aj negatíva. Kilá sa na ňu lepili viac ako predtým. Boli to roky, keď ju neustále bolela hlava, mávala dlhotrvajúce migrény, skúšala so rôzne tabletky, výživové doplnky, vrátila sa k fajčeniu, lebo sa cítila nervózna, ale nepomohlo ani to. „Jeden neduh sa prepletal s druhým a ja som si neuvedomovala, že to všetko má jedinú príčinu. Bol to môj odmietavý prístup k takým základným životným potrebám, ako je pohyb a čerstvý vzduch…“ dodáva Emma.
Podľa nej sa treba vrátiť k prirodzeným veciam napríklad aj v takýchto receptoch na krásu.

 

pleť ikona maskaSóda píling na tvár

Píling z jedlej sódy si Emma robí pravidelne raz za týždeň. V sklenej miske zmieša do hladkej kašičky 0,5 dl vody s rovnakým množstvom jedlej sódy. Túto pastu si nanesie na tvár a dekolt (niekedy aj na celé telo) a masírovaním krúživými pohybmi asi 5 minút pleť šúcha, aby ju zbavila odumretých čiastočiek kože. Potom nechám masku na tvári pôsobiť ešte 3 minúty a zmyjem ju vlažnou vodou.
Pokožka je po opláchnutí hebká, jemná, ružová, vláčna. Ak je podráždená, začervenaná, nechám ju oddýchnuť asi 15 minút a až potom aplikujem hydratačný krém.

 

pleť ikona maskaJablčný ocot na šediny

4 recepty na krásu Emma TekelyováJablčný ocot vracia vlasom farbu. Treba ho riediť s vodou v pomere 1 : 1.
„Týmto roztokom si opláchnem vlasy, potom ich zabalím do osušky a nechám pôsobiť ešte pol hodiny. Nakoniec si vlasy umyjem šampónom ako zvyčajne. Túto procedúru opakujem niekoľkokrát za týždeň,“ popisuje Emma Tekelyová.

Jablčný ocot zabraňuje šediveniu vlasov tak, že pôsobí na štruktúru vlasov znútra. Niekedy postupuje opačne. Po umytí šampónom vlasy prepláchne octovým roztokom, premasíruje a nechá celý večer pôsobiť v osuške. Ak chcete vidieť výsledky, musíte mať strpenie pár týždňov.

 

pleť ikona maskaSurový zemiak a jablčný ocot na žilky

Zredukujú ich nežiadúci červený defekt. Korekčné prípravky, auto bronzery, krémy s mejkapovým účinkom na nohy nájdete dnes na zaretušovanie žiliek v každej drogérií. Existuje však účinný spôsob, ako sa ich zbaviť na nohách i na tvári. Stačí surový zemiak nakrájať na plátky a priložiť na postihnuté miesta približne na 20 -30 minút.

Žilky na nohách zredukujete tak, že na vlhký vatový tampón nanesiete jablčný ocot a priložíte na postihnuté miesta na nohách. Opakujte denne, výsledky uvidíte do jedného mesiaca.
Pozor! Neodporúča sa ocot používať na tvár, pretože môže spôsobiť silné podráždenie kože.

ako odstrániť čierne bodky z pletiPrečítajte si tiež
Ako odstrániť čierne bodky na pleti?

 

pleť ikona maskaMlieko a jablko na kruhy pod očami

Mlieko pleť hydratuje a vyživuje.
Väčší vatový tampón namočte v dobre vychladenom mlieku, priložte na oči a nechajte pôsobiť 15 minút. Okrem toho, že okolie očí sa okamžite upokojí, hydratuje, mlieko obsahuje látky potrebné na regeneráciu zvädnutej pokožky.
Aj účinky jablka sú porovnateľné s používaním drahých očných krémov. Zmes nastrúhaných jabĺk a ovsených vločiek dobre premiešajte, naneste na tvár i pleť okolo očí, nechajte pôsobiť 20 minút a potom zmyte. Má to ohromujúci efekt.

 
Ďalšie skvelé recepty a tiež tipy pre krásu nájdete v knihe Emmy Tekelyovej Byť ženou je úžasné v každom veku, ktorá učí ženy dozrievať a cítiť sa krásnymi bez ohľadu na čísla.
Kniha je pokračovaním bestselleru, ktorý Emma napísala pred dvadsiatimi rokmi.

Knihu do života uviedli tri sudičky, predstaviteľky troch rôznych dekád: moderátorka a herečka Karin Haydu, moderátorka Katka Brychtová a speváčka Beáta Dubasová. Krstným otcom knihy bol lekár a moderátor Miloš Bubán.

Emma Tekelyová Brychtová Hajdu Bubán a Dubasová

Foto: Juraj Štefanovič/Justshot.sk, Ikar


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.