Tieto masáže vás naštartujú a zbavia jarnej únavy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jar je v plnom prúde, všetko sa zazelenalo, kvitnú kvety, stromy, príroda sa prebudila…ale vy sa stále akosi necítite v pohode? Ak potrebujete nakopnúť, existujú rôzne spôsoby, no masáže vás nielen naštartujú, ale skvele pri nich zrelaxujete a dodáte telu energiu. „Masáže naozaj pôsobia nielen relaxačne, ale odstraňujú aj únavu, najmä tú jarnú. Tiež pôsobia na psychiku a dokážu nás dobre naladiť,“ tvrdí masér Ján Gardoš z Rajmasazi.sk.

Masáže majú na nás viacero pozitívnych účinkov. Podľa odborníka uvoľňujú spazmy – zjednodušene ide o kŕč, zovretie, vôľou neovplyvniteľná svalová kontrakcia, ktorá pôsobí bolestivo. Najmä ak sa nahromadia, čomu sa dá predchádzať pravidelnými masážami.
Tie majú aj analgetický účinok, čiže zmierňujú alebo odstraňujú bolesť. A tiež majú trofický účinok – zlepšujú výživu alebo funkcie prekrveného orgánu.

 

Detoxikačné masáže

Napríklad vynikajúca medová detoxikačná masáž odbúra z tela toxíny a pohladí vaše zmysly. Najmä po zime máme ešte mnohí oslabený imunitný systém a prináša so sebou prepuknutie rôznych chorôb. Náš organizmus zrazu stojí pre úlohou, ako sa zbaviť toxínov, ak musí budovať imunitu a na iné mu nezostáva čas.

Pomôžte si touto špecifickou masážou. „Na chrbát sa nanesie pravý včelí med a pumpovacími hmatmi sa vysávajú nečistoty a jedy z tela, ktoré sa u nás nahromadili zo životného prostredia, potravín a liekov,“ vysvetľuje Ján Gardoš.
Vylučovacie orgány ako obličky, pečeň, pľúca, alebo pokožka totiž nestíhajú vylučovať toxíny z tela. Prejavuje sa to rôzne: máte sennú nádchu, zápaly dutín, obnovujú sa vyrážky, trpíte infekciami močových ciest. Medová masáž pôsobí do hĺbky tkanív a tým oživuje celý organizmus.

masážePrečítajte si tiež
Masáže, ktoré vám vylepšia deň.

Relaxačná masáž

Rozlišujeme viacero typov masáží.
Podľa účinku môže byť masáž upokojujúca, ktorá na človeka pôsobí relaxačne a na zlepšenie alebo podporu psychiky. „Hmaty sú v tomto prípade v pomalom tempe, nastupuje pravidelné opakovanie hmatov, ktoré uvoľňuje,“ popisuje Ján Gardoš z Rajmasáží.sk. „Alebo je tu povzbudzujúca (dráždivá) masáž, ktorá sa vykonáva v rýchlejšom tempe s prepracovaním hlbšie uloženého svalstva.“

Práve dobrá relaxačná masáž vás vie zbaviť nahromadeného napätia, uvoľní svalstvo a skvele pôsobí na psychiku. Ide o systematické hladenie a príjemné aplikovanie tlaku na mäkké tkanivo celého tela. Zakrátko sa dostaví celková relaxácia, hĺbkové uvoľnenie, a zároveň sa odstraňuje vysilenosť a svalové kŕče.
Takáto masáž výborne lieči stres, napätie aj citové traumy.
Môže byť klasická a najčastejšie volená 30-minútová (od 11€), 60- a 90-minútová.

masáže lávovými kameňmi

Masáže lávovými kameňmi

Veľmi obľúbené masáže celoročne (iba v lete klesá trošku záujem), ktoré podporujú imunitný systém a nabudia organizmus. Masáž sa vykonáva pomocou špeciálnych masážnych hmatov a teplých lávových kameňov spolu s masážnymi olejmi. Práve táto kombinácia tepla, dotykov nahriatych lávových kameňov a vône oleja patrí ku kráľovnám masáži s blahodarným účinkom a nezabudnuteľným zážitkom.

Vyskúšajte ju – 30 minút vás bude stáť cez 21 eur, ale stojí to za to. „Prenos tepla a jeho energia zlepšuje prenos kyslíka, tým sa stimuluje a detoxikuje organizmus a okysličujú sa tkanivá,“ popisuje Ján Gardoš. Najčastejšie si tieto masáže vyberajú ženy, ktoré bývajú aj zimomravejšie. Tieto masáže redukujú opuchy, majú pozitívny účinok na krvný a celý lymfatický systém.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.