Môže aj cenovo dostupný parfém dosahovať vysokú kvalitu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na trhu sa nachádza množstvo rôznych parfémov v rôznych veľkostiach, vôňach,  aj za rozličné ceny. Na našom trhu majú najlacnejšie parfémy predaj v takmer rovnakom množstve ako tie značkové. Otázkou však zostáva, či sa aj tie najlacnejšie parfémy na Slovensku dokážu kvalitatívne vyrovnať drahým brandovým parfémom.
Tak ako v iných odvetviach i vo svete parfumov platí, že najmarkantnejším rozdielom medzi cenovo dostupnými a drahými parfumami je hlavne značka, za ktorú platíte. Aby ste kúpili kvalitný a dlhotrvajúci parfém s peknou vôňou je potrebné si vyberať podľa určitých kritérií.

 

Aké znaky by mal spĺňať skutočne kvalitný parfém?

Bežní zákazníci označujú za napr. kvalitný dámsky parfém taký, ktorý dobre vonia, má peknú farbu a po nanesení je dlho cítiť jeho prítomnosť.
Odborníci označujú za kvalitný taký parfum, ktorý disponuje kvalitnými prísadami a dokonalým súladom vôní. Ako však zistíte, že je parfém skutočne kvalitný?

1. Tri fázy vône

Kvalitný parfém vonia v troch rôznych fázach. Najskôr cítite takzvanú hlavu parfému, ktorá trvá zhruba 15 minút po nanesení na pokožku. Po tejto dobe sa jej zložky odparia. Väčšina týchto vôní býva korenistá alebo inak zvláštna, takže vás parfém hneď na prvý dojem zaujme.

Druhou časťou je takzvaná srdcová fáza, ktorá sa objaví neskôr, niekedy až po 3 hodinách, a jej zložky sa odparujú pomalšie a tvoria akýsi základný charakter vône alebo buket. Ak si vybavujete vôňu parfumu, tak je to pravdepodobne zážitok z tejto fázy.

Poslednou fázou je takzvaný základ, ktorá obsahuje pomaly prchavé látky, ktoré sa udržia na pokožke 5 až 8 hodín od aplikácie. Medzi základné časti parfumu patria hlavne pižmové, vodnaté, machové a drevité zložky.

Vďaka obsahu kvalitných zložiek dokáže skutočne aj lacný parfém ponúknuť dostatočnú kvalitu a naopak napríklad najlacnejšie značkové parfémy vám tento luxus vôbec nemusia priniesť.

parfém - aj lacný môže byť kvalitný

 

2. Súlad jednotlivých fáz

Dôležitým aspektom kvalitného parfumu je súlad vôní jednotlivých fáz. Dôležité je, aby vo všetkých troch fázach rozvíjania vône pôsobili látky podobne voňajúce a zaistili tak harmonický, nepretržitý priebeh.  Pokiaľ sú teda zložky dostatočne harmonicky zosúladené, aj tie  najlacnejšie parfémy vám dokážu zabezpečiť dostatočnú kvalitu.

parfumPrečítajte si tiež
Parfum, ktorý vás vystihuje. Vyznajte sa vo vôňach.

 

3. Chemická stálosť

Každý kvalitný parfém by sa mal vyznačovať určitou chemickou stálosťou. Vďaka kvalitnému zloženiu by mala jeho farba a vôňa pri šetrnom zaobchádzaní vydržať minimálne celú dobu trvanlivosti.

Záverom vyplýva, že aj cenovo dostupné parfémy môžu dosahovať najvyššiu kvalitu v prípade, že obsahujú kvalitné zložky a dokonalý súlad vôní. Samozrejme iba vtedy, ak sa o ne dostatočne šetrne staráte.

— PR článok —
Foto: ParfemPlus.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.