Najlepšia rada na tieto dni: hygiena rúk nadovšetko vďaka jednej kvapke

Pinterest LinkedIn Tumblr +

S hrozbou nákazy COVID-19 sa budeme pravdepodobne musieť naučiť žiť. Situácia vo svete, aj u nás na Slovensku sa neustále mení. Aktuálne sme opäť vo fáze pribúdania nových prípadov ochorenia, no zároveň sa veľa ľudí vyliečilo. Nariadenia pre nosenie rúška sa stali veľmi diskutovanou témou a zdá sa, že táto téma bohužiaľ rozdeľuje spoločnosť.
Čo však snáď nikoho nerozdeľuje je otázka hygieny našich rúk.
Na ňu by sa mal dávať dôraz v každom chrípkovom období aj mimo neho. Určite by sme zabránili prenosom viacerých nákazlivých, viac či menej vážnych ochorení.

 

Kvapka, ktorá dezinfikuje

Umývajte si ruky pravidelne, niekoľkokrát počas dňa, hlavne po návšteve toalety, cestou MHD, obchodu, práce s mobilom a počítačom a kontaktu s plochami, ktorých sa dotýka veľké množstvo ľudí.

Ruky si umývajte dôkladne, aspoň 40 sekúnd pod teplou tečúcou vodou. A v tomto rizikovejšom období by ste mohli mať po ruke aj klasickú francovku. Klasická Alpa už veľakrát dokázala, že vie byť nesmierne užitočná v rôznych situáciách.
Stačí, ak po každom umytí a osušení rúk si kvapnete do dlaní trošku Alpy a rozotriete – dezinfekcia  zvládnutá.
Klasická francovka ALPA obsahuje totiž 60% alkoholu, francovka ALPA Lesana dokonca 70%.

Nezabúdajte aj na pravidelnú hygienu vecí, ktoré prichádzajú s vašimi rukami najčastejšie do styku. A to predovšetkým mobil, klávesnica počítača alebo notebooku, kľúče a vchodové kľučky na dverách.

hygiena rúk - alpa

 

Hygiena rúk – pár tipov

Máme pre vás pár dobrých tipov ako dosiahnuť vyšší stupeň hygieny, kde je to najviac nutné:

  • Po umytí rúk mydlom, nalejte do dlane pár kvapiek Alpy a rozotrite – postavte si fľaštičku francovky na umývadlo vedľa mydla, aby ste na to nezabudli.
  • Každý deň si nájdite čas na vyčistenie obrazovky mobilu a klávesnice počítača, na ktorom pracujete. Stačí navlhčiť obrúsok klasickou Alpou a pretrieť ňou všetky plochy.
  • Rovnako pretrite francovkou aj svoje kľúče a kľučky dverí.
  • Pokiaľ chcete byť vybavení o niečo sofistikovanejšie – nakvapkajte do fľaštičky s Alpou esenciálny olej tea tree. Tento, po domácky vyrobený prípravok, môžete nosiť so sebou v kabelke v pôvodnom balení alebo preliať do rozprašovača pre jednoduchšie použite.

Všetkým vám želáme veľa zdravia, odhodlanosti a trpezlivosti.

tea tree olejPrečítajte si tiež
10 užitočných tipov, ako používať tea tree olej.

— PR článok —
Foto: Alpa


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.