Poznáte najlepší liek na všetky problémy?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ste nútení tráviť v poslednom čase v interiéri čoraz viac času? Vedeli ste, že vzduch v ňom je často oveľa horší ako ten na ulici v meste? Dôvodov je niekoľko a tým najväčším určite nie je len formaldehyd.
Podľa WHO až deväť z desiatich ľudí na planéte dýcha vzduch, ktorého úroveň znečistenia prekračuje prijateľné normy, čo vedie k vážnemu zhoršeniu verejného zdravia a k smrti siedmich miliónov ľudí ročne. Takže základná otázka – poznáte najlepší liek na všetky problémy?

 

Pobyt v prírode

Samozrejme, v interiéri je kvalita ovzdušia závislá najmä do nás a nášho správania. Zmena sa dostaví pri pravidelnom vetraní a vďaka vybaveniu interiéru doplnkami, ktoré majú čo najviac spoločného s prírodou. Ďalším riešením je prírodu rovno navštíviť a pokiaľ je to možné, tak čo najčastejšie. Má to svoje dôvody.

 

Zlepší vašu pamäť a schopnosť koncentrácie

Čaká vás náročná skúška? Choďte do prírody, ak máte pocit, že sa nemôžete nič naučiť alebo na danú vec sústrediť, pobyt v nej vám prospeje. Nielen štúdie, ale aj prax dokazuje, že už obyčajná chôdza v lese, aj v zime, môže zlepšiť vašu pamäť a pozornosť o 20 % v porovnaní s chôdzou v meste.

Pokiaľ ale na to vo svojom okolí nemáte ideálne podmienky, môžete si vybrať krásne ubytovanie v Tatranskej Lomnici a spojiť tak príjemné s užitočným a využiť to zároveň aj ako dovolenku.

rituály pre zdraviePrečítajte si tiež
33 rituálov pre zdravie, šťastie a väčšiu pohodu.

 

Nerozladí vás ani pokazený imobilizér v aute

Ak sa plánujete vybrať na výlet do prírody, pri ktorom určite využijete auto, treba dať do poriadku pokazený imobilizér v obľúbenom aute, aby vám nič na ceste a dovolenke nespôsobovalo vrásky na čele.

Nálada v rodine vždy ovplyvňuje emocionálny, psychologický a fyzický stav partnerov a detí. Preto, keď rodina pravidelne trávi čas spoločne v prírode, vytvárajú si medzi sebou vzájomné pocity  identity a spolupatričnosti.

Okrem zníženia stresu a posilnenia imunity, tiež pobyt v prírode znižuje krvný tlak a produkciu stresového hormónu kortizolu. Tak si dávku tohto najúčinnejšieho lieku doprajte v dostatočnom množstve, veď následky a vedľajšie účinky nie sú žiadne.

— PR článok —
Foto: Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.