Príbeh zo sveta lekárov a nekalých praktík v politike

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Napínavý slovenský triler z prostredia svetovej politiky, medicíny, plný zvratov a nečakaných zápletiek. Dva (k)roky od šťastia z pera slovenského autora Jaroslava Holigu.
Hlavný hrdina Valér je špičkový chirurg, ktorý cestuje do USA na odborné sympózium. Ešte na letisku vo Frankfurte ho osloví osobný tajomník vládcu emirátu Spojených arabských emirátov s prosbou o operáciu malého vládcovho syna s ťažkou diagnózou.

„Prečo si vybral práve mňa?“
„Lebo si vyberá vždy to najlepšie.“
„Nepreháňajte.“
„Nepreháňam, a vy to dobre viete. Máte za sebou niekoľko skvelo zvládnutých unikátnych operácií. A veľmi dobre viem, že dve boli také, ktoré ste urobili ako prvý človek vôbec… Divíte sa ešte prečo práve vy? Vaša skromnosť je obdivuhodná ako vaša práca, ale nie je na mieste. Pokojne sa môžete svojimi úspechmi chváliť. Alebo sa aspoň nechať chváliť inými.“

Valér si vezme čas na rozmyslenie a ďalej cestuje do New Yorku. Po príchode do Big Apple je však hneď na letisku svedkom atentátu na amerického senátora – neznámy útočník naňho dvakrát vystrelí, no v zmätku nie celkom presne a Valér mu zachraňuje život.
Tým si ale znepriatelí organizátora atentátu, emirovho bratranca, ktorý je doslova posadnutý mocou a bojuje proti emirovi.

emir1

Špičkový chirurg Valér napokon ponuku na operáciu chlapca prijíma, prilieta do Spojených arabských emirátov, kde ho však hneď unesú, aby prekazili operáciu emirovho syna…

Z ľavej strany sa náhle vyrútil čierny džíp. Vklinil sa medzi nich a sprevádzajúce auto, ktoré šlo pred nimi. Zablokoval im cestu. Začuli silný náraz. Do auta pred nimi vrazil nákladiak a odstavil tak ochranku. Nestihli si ani uvedomiť, čo sa vlastne deje. Pocítili ako z druhej strany do ich zadnej časti narazilo iné auto. Náraz bol dosť silný a spôsobil pád takmer všetkých cestujúcich na podlahu auta. Všetko prebehlo veľmi rýchlo. Len čo sa stihli trochu pozviechať, ktosi otvoril dvere a vstrekol do auta slzný plyn. Pôsobil takmer okamžite… Okrem toho iný muž priložil zmätenému Valérovi na tvár gázu namočenú v nejakom roztoku. Ten spôsobil, že Valér bol v podstate okamžite úplne omráčený. Mocný chlap ho vytiahol z auta. Naložili ho do čierneho Mercedesu, ktorý medzitým zastal v tesnej blízkosti ich limuzíny. Mercedes prudko vyrazil vpred.


Dva (k)roky od šťastiaDva (k)roky od šťastia
je dynamický triler, ktorý nás zavedie do rôznych kútov sveta a na pozadí sa dozvedáme viac o živote samotného hrdinu Valéra. Jeho život nie je jednoduchý, o čom svedčí aj komplikovaný vzťah s bývalou manželkou, či dramatický vývoj vzťahu s letuškou Luciou. A napokon aj závažné zmeny v zamestnaní.

„Charakter Valéra sa prejaví v situácii, keď náhodne stretáva malého chlapca, ktorý sa odhodláva na zúfalý čin,“ dodáva autor Jaroslav Holiga. „Valér ho zastaví a chlapec mu vyrozpráva ťažký životný príbeh svojej rodiny. Lekár sa rozhodne chlapcovi a jeho rodine pomôcť. Využíva na to svoje odborné schopnosti a kontakty. Nedokáže to však sám. Pomoc hľadá aj u priateľa, významného podnikateľa, ktorého do príbehu zasvätí.“

Dva (k)roky od šťastia je napínavý príbeh zo sveta lekárov a sveta nekalých praktík v politike.
„Príbeh je samozrejme vymyslený, fiktívny, no inšpiráciou mi bol veľmi dobrý priateľ chirurg a tiež vplyvný podnikateľ, ktorý naozaj pomáha ľuďom nezištne a vo veľkom,“
prezrádza J.Holiga.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.