Príjemný letný relax vďaka rybačke  

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Potrebujete sa zbaviť napätia a stresu? Rybačka dokáže poskytnúť aktívny oddych, skvelo uvoľní myseľ a zharmonizuje emócie. Nie náhodou rybári považujú rybolov za hobby, ktoré človeku dopraje plnohodnotný relax v krásnom prírodnom prostredí.

Pracovné nároky vo väčšine zamestnaniach sú čím ďalej, tým väčšie, preto niet divu, že mnohí ľudia pociťujú stres. A ten je dobré vyvážiť aktívnym oddychom – najlepšie v prírode. Rybolov si získava stále viac prívržencov, ktorí milujú zeleň, vodu a vodné živočíchy. Na rybačke sa možno zbaviť stresu a navyše si z nej, okrem ulovených rýb, priniesť domov aj trocha zelene. V letnom období vám domácnosť tak môžu ozdobiť nielen umelé kytice, ale aj kytice z čerstvých kvetov. Popri rybárčení si pri vode – na lúke či v lese, môžete vlastnoručne natrhať plnú náruč lúčnych kvetov i voňavých byliniek.

 

Posedenie pri vode

V sladkovodných jazerách sa dobre darí mnohým druhom rýb. Od kaprov a úhorov, cez hlavátky a šťuky, až po zubáče a sumce. Najmä jazerá v nižších polohách sú na vegetáciu bohaté, preto sa v nich vyskytuje aj oveľa viac živočíchov. Ryby je možné chytať v každom počasí. Stačí mať tradičné rybárske potreby – prúty, navijaky, háčiky, stojany na udice, sieťky a signalizátory, prípadne rybárske člny.

Rybolov patrí medzi hobby, ktoré si nachádza stále viac priaznivcov aj medzi ženami. Dnes nie je neobvyklé vidieť na brehu jazera sedieť manželské páry aj s deťmi, teda rybárske rodiny. Veď trávenie voľného času v prírode a chytanie rýb má skvelé terapeutické účinky na veľkých i na malých rybárov.

najzdravšie potravinyPrečítajte si tiež
Najzdravšie potraviny podľa krajín. Ktoré s nich jedávate?

 

Letné bivakovanie

Rybačka pri jazere je krásna v každom ročnom období, len je potrebné sa na ňu dobre pripraviť a vziať si so sebou všetko dôležité, čo sa jedla, nápojov či šatstva týka. Každý rybár potrebuje pohodlné nepremokavé odevy a vhodnú obuv. Ideálne sú kvalitné detské gumáky a rybárske gumáky pre dospelých, ktoré majú zosilnenú špičku i pätu a nešmykľavú podrážku. Cez letnú dovolenku rodina môže stráviť pri vode aj niekoľko dní, pokiaľ si zaobstará praktický bivak.

Bivak však kupujte premyslene. Voľte taký, ktorý je stabilný, primerane veľký, vyrobený z nepremokavého materiálu. Dobré je, ak sa dvere bivaku dajú otvárať aj z vrchnej časti, aby bolo počas bivakovania zaistené primerané vetranie. A podlaha bivaku by mala byť opatrená elastickými pútkami, aby sa dala dokonale vypnúť aj v nerovnom teréne. Medzi dôležité doplnky bivaku patria spacie vaky, stoličky a stolík, ktorý by mal mať optimálnu veľkosť a sklápacie nohy, aby sa dal jednoducho prenášať aj skladovať.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.