Aké kritéria má spĺňať športové oblečenie?     

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rýchly životný štýl ľudstvu priam diktuje, aby popri práci a každodennom zhone v rodine, stíhalo aj športovať. Ľudia, ktorí to dokážu, sa cítia spokojnejší, vyrovnanejší a zdravší. No pri každej športovej aktivite je dôležitý odev, ktorý má spĺňať presne stanovené požiadavky kvality a pohodlia.

Správnou voľbou pri budovaní športového šatníka je funkčné športové oblečenie a najdôležitejšími vlastnosťami športových odevov je správna veľkosť a čo najvyšší stupeň pohodlia. Ak ešte len rozmýšľate nad tým, či začať športovať, je to ten najsprávnejší čas zistiť, aký odev si šport, ktorý vám učaroval, vyžaduje. Pokiaľ chcete navštevovať fitnes centrá, na niektoré druhy cvičenia v telocvični vám postačí len pohodlná tepláková súprava, funkčné tričko a tenisky. Ak však preferujete outdoorové športy, zvrškov budete potrebovať viac.

 

Pánske a dámske športové mikiny

Pohodlné športové mikiny patria medzi najuniverzálnejšie kúsky v pánskych aj v dámskych športových šatníkoch. K módnym trendom patria už pomerne dlho a v najbližšej dobe to tak zrejme aj zostane. Podtlač je horúcim trendom kdekoľvek na oblečení, takže aj na športových mikinách nachádza svoje široké uplatnenie. Milovníci extravagantnejšej módy volia dámske či pánske mikiny s výraznou potlačou po celej ploche, ktorú nemožno prehliadnuť. Na výber sú rôzne motívy – od nápisov, cez geometrické vzory, až po abstraktné maľby.

IN sú aj jednofarebné pánske a dámske mikiny s dekoratívnym lemovaním, ktoré naopak pôsobia veľmi jemne a decentne. Patria do kategórie elegantnej športovej módy, ktorá má tiež veľa prívržencov. Niekto preferuje mikiny s dlhými rukávmi, iný bez rukávov, no maximálne praktické sú najmä tie s kapucňou. Tieto športové zvršky je možné voliť bez zipsu, s polovičným zipsom alebo so zipsom po celej dĺžke.

športové aktivity na chudnutiePrečítajte si tiež
Ktoré športové aktivity sú najlepšie na chudnutie?

 

Nepodceňte spodnú športovú bielizeň

Samostatnou kapitolou pri športovom oblečení je športová spodná bielizeň. Pri jej výbere buďte preto obzvlášť prezieraví a na týchto zvrškoch nešetrite. Ženy pri športovaní potrebujú pevnú športovú podprsenku alebo bolerko a rovnako dôležité sú tiež spodné nohavičky a ponožky. Skvelým tipom sú Nike ponožky, ktoré výborne pohlcujú vlhkosť a verne kopírujú siluetu nôh.

Je dobré vedieť, že kvalitná spodná bielizeň a ponožky spríjemnia športovcovi aj dlhodobé cvičenie podobne, ako vhodná športová obuv. Tá má byť vzdušná, mäkká a pohodlná. Musí mať správnu dĺžku a šírku, tiež hmotnosť a aj bezchybné materiálové zloženie. Za nevhodné sú považované tie materiály, ktoré sú príliš tvrdé a nedokážu sa nohám športovca prispôsobiť.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.