Správna autoškola? Vyberte si tak, aby ste boli spokojný

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rozhodnutie o tom, akú vysokú či strednú školu si vyberiete – to vám s najväčšou pravdepodobnosťou zmení život.
A rovnako to platí aj o autoškole. Správna autoškola vám môže nielen zmeniť, ale najmä zachrániť život! Minimálne bude od toho závisieť, ako budete šoférovať: ako sa vysporiadate so zľadovatenými cestami, silným dažďom, hustou hmlou, či v nepredvídateľných situáciách. Niekedy od správnych návykov naučených v dobrej autoškole závisí naozaj váš život a zdravie.
Ktorá autoškola vás naučí najlepšie reagovať na situácie na ceste a na čo by ste si pri jej výbere mali dávať najväčší pozor?

 

Vyzvedajte od kamarátov a známych

Máte kamarátov či známych, ktorí nedávno dokončili autoškolu? Spýtajte sa ich, ako boli spokojní, čo im vyhovovalo a čo naopak nie. Takýto malý prieskum vám nezaberie veľa času a môže priniesť cenné informácie. Pri dnešnom množstve autoškôl je to prvý odrazový mostík. Pozor ale, ak niekto robil autoškolu pred 23 rokmi, asi jeho názor už dnes nebude veľmi relevantný. Takže čerstvé informácie sú veľmi dôležité pre prvé sito, ktoré krásne zúži zoznam.

autoškola

Správna autoškola vás naučí jazdiť v akýchkoľvek podmienkach.

Dokáže sa autoškola a inštruktor prispôsobiť

Takmer nikto nemá neobmedzený čas, preto musíte už na začiatku zistiť, či sa vám autoškola dokáže časovo prispôsobiť a nájsť pre vás správny rozvrh jázd. Ďalej je dôležité aj to, či bude inštruktor skúsený, trpezlivý a budete si s ním aspoň trochu ľudsky rozumieť. Lebo aj tu je to tak ako v škole – vášeň k predmetu sa prenáša z učiteľa na žiaka. Určite nebudete sedieť za volantom radi, ak budete mať vedľa seba nerváka, ktorý hundre pri každom nie čistom manévri, alebo keď vojdete do výtlku, čo vo väčších mestách nie je žiadne umenie.

 

V akom stave sú autá

Nepodceňujte tento bod. Možno si vravíte, že naučiť sa dá na čomkoľvek, ale chyba!
A hoci ľudová múdrosť „ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku“ niekedy naozaj platí, v tomto prípade to tak nie je. Zistite si, či motor, prevodovka alebo klinové remene v autách sú v dobrom stave. Nebojte sa na to opýtať – nikto z vás neodhryzne a možno si inštruktor naopak pomyslí, že sa zaujímate o stav auta, ktorý je vždy dôležitý. Pretože učiť sa jazdiť na aute, ktoré malo byť už dávno v dôchodku nie je nič príjemné. A predovšetkým ani bezpečné.

 

Zaujímajte sa aj o detaily

Detaily sú dôležité v každej oblasti. Zaujímajte sa o ne.
Poskytuje autoškola kondičné jazdy? Zabezpečí vám učebné pomôcky, má vlastné cvičisko, postará sa o kurz prvej pomoci alebo je pre vás na dobrom mieste, za ktorým nemusíte cestovať hodinu?
Aj toto sú dôležité detaily, ktoré vám môžu pomôcť rozhodnúť sa. Ak sa budete riadiť týmito radami, výber autoškoly by pre vás nemal byť žiaden problém. A potom ani jej absolvovanie.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.