Kníhkupectvo, v ktorom môžete zaspať pri čítaní

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj vy si beriete do postele knihu a tento čas patrí medzi vaše najpríjemnejšie strávené minúty, či hodiny? Sme na tom podobne:-)
Len tak si ležať v pohodlnej posteli, na nočnom stolíku horúca čokoláda, zatvorené dvere, takže nikto vás neruší a vy sa ponoríte do úžasného príbehu.
Posteľ a kniha idú jednoducho k sebe, a presne na tom postavilo svoju filozofiu jedno japonské kníhkupectvo. Hostel Book and Bed. Ubytovacie kníhkupectvo, ktoré vás nechá u seba čítať až do zaspatia…

Môžeme tomu hovoriť aj obchod s knihami, ktorý nepredáva knihy, ale spánok:)
Nemajú síce najmäkšie matrace, ani našuchorené periny, či navoňanú podušku.
Ale majú knihy a priestor, kde si môžete poležať, dokonca pospať s knihou v ruke.

kníhkupectvo

Ubytovacie kníhkupectvo Book and Bed. Vyskúšali by ste?

Na poličkách sú tisíce kníh (najmä v angličtine a japončine), z ktorých si jednoducho vyberiete, zaleziete do vyhradenej „kóje“ a čítate…čítate…môžete zadriemať alebo si aj hodinku-dve pospať. A nikto vás nebude odtiaľ vyháňať.

Podľa hostelu Book and Bed je zaspávanie pri knihe najlepším zážitkom knihomoľa. Veď to možno poznáte – čítate skvelú knihu, ste unavený po náročnom dni, ale nedokážete prestať čítať. Čítate, oči vám klipkajú, ale príbeh je taký napínavý a zaujímavý, že proste musíte čítať ďalej…až v jednej chvíli zaspíte.
Úžasný pocit, čo poviete? Zažívate ho aj vy?

Spomínaný hostel je útočiskom presne pre takýchto ľudí. Navrhol ho Makoto Tanijiri a Ai Yoshida. Otvorené majú len od jesene 2015, no miesto si už získalo množstvo fanúšikov a stálych návštevníkov.
V hosteli nájdete 30 lôžok, spoločnú toaletu a kúpeľňu.

Foto: http://bookandbedtokyo.com

kníhkupectvo

Súkromie, dostatočné svetlo a dobrá kniha…nech sa páči.

 

ubytovacie kníhkupectvo

V hosteli nájdete 30 lôžok, spoločnú toaletu a kúpeľňu.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.