Starostlivosť o pleť podľa veku je len mýtus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Zaujímalo by ma, koľko kozmetických produktov na vašej poličke ste kúpili na základe odporúčaní, pre aký vek sú vhodné,” zamýšľa sa beauty blogerka Drew. Na mnohých krémoch čítate nápisy pre 20+, 30+ a poviete si, že asi to tak bude, keď to radí priamo výrobca. Teraz vás však sklameme. Ide čisto o marketingový ťah predajcov. Starostlivosť o pleť podľa veku je naozaj len mýtus. Prečo?

Pretože vek nie je stav pleti. Aj v 50-tke môžete trpieť na akné, mať mastnú T-zónu a dehydrovaná povädnutá pleť vás môže trápiť aj v 20-tke. Začať so správnou starostlivosťou nie je nikdy neskoro.
Berte to ako so stravovaním – zdravá potravina plná antioxidantov je dobrá pre náš organizmus bez ohľadu na to, či máme 20 alebo 60 rokov. A takto nejako je to aj s položkami, ktoré sa nachádzajú vo vašom kréme. Rovnako ako s jedlom, s dlhoročnými zlými návykmi sa vám môže v 40. či 50. veku života stať, že zrazu začnete mať problémy spôsobené dlhodobým nesprávnym životným štýlom.
Preto sa mnoho žien zbadá až po 40-tke a s prehĺbenými vráskami sa už nedá nič robiť.

 

Nikdy nie je neskoro

Proces starnutia sa samozrejme zastaviť nedá. Prevenciou však tento proces viete oddialiť a čím skôr začnete, tým viac svojej oddanosti a disciplíne poďakujete. Ak máte v rodine dobrú genetickú predispozíciu, máte z polovičky vyhraté. Možno budete patriť medzi tie, čo sa celý život budú natierať tým najlacnejším krémom a vyzerať lepšie ako vaše rovesníčky. Avšak týchto prípadov je malé množstvo a nie každý to máme také jednoduché.

Ako si teda vybrať tú správnu starostlivosť o pleť?
Všetko sa začína určením typu pleti, o ktorých som písala podrobnejšie na svojom blogu. Ak poznáte svoj typ pleti, je dôležité položiť si otázku, čo na svojej tvári potrebujete riešiť? Koľko produktov ste ochotná používať a koľko chcete do toho investovať?
Bez ohľadu na vek. Či máte pred 30-tkou alebo po 50-tke, pravidelná návšteva kozmetičky by mala mať vo vašom diári miesto. Kozmetické salóny pracujú s vyššími koncentráciami látok v produktoch, ponúkajú dôkladnejšie či hĺbkové čistenia pleti. Kozmetička ako kvalifikovaná a vzdelaná osoba, by vám mala dobre poradiť a nastaviť pleťovú starostlivosť šitú pre vašu pleť.

starostlivosť o pleť

 

Úsporný režim

Ak sa kozmetikou veľmi nechcete zaoberať, ale chcete mať aspoň základný návyk v starostlivosti, odporúčam používať odličovač, čistič na pleť a dobrý krém. Pre lepšiu hydratáciu si pleť pred použitím krému navlhčite – krém tak uzamkne vlhkosť v pokožke.
Teraz vás možno sklamem druhýkrát, no krém má viac-menej len ochrannú funkciu a hydratuje najmä vo vrchnej časti kože. Preto od neho neočakávajte zázraky ako zmizíkovanie vrások či pigmentových škvŕn.
Ak chcete predísť stareckým škvrnám, používajte krém s faktorom a to celoročne. Slnko svieti aj keď je pod mrakom, aj keď prší 🙂 Samozrejme, ideálne je si nájsť čas 1-2-krát týždenne na peeling a masku.

 

Komplexnejšia starostlivosť o pleť

Ak očakávate od kozmetiky viac a nechcete nič nechať na náhodu, k predošlej základnej starostlivosti by ste mali pridať tonikum a sérum. Každý kozmetický produkt má svoj význam a akú funkciu zohráva, si ľahko vygooglite.
Tonikum je dobré pre udržanie hydratácie. Avšak základným pilierom pre riešenie vašich problémov je sérum. To je ten produkt, po ktorom siahnite, ak chcete riešiť konkrétny problém: depigmentáciu, začervenanie, jemné vrásky, opuchy pod očami či vyrážky.
Tu už vás čaká menšie samoštúdium, čítanie si recenzií a trošku sa rozumieť zloženiam. Totiž nie každý produkt, ktorý nájdete v drogérii skutočne aj robí to, čo sľubuje.

Pre LepšíDeň.sk pripravila beauty blogerka Drew
Foto: Pixabay.com


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.