Svadba v lete? Všetko si dobre naplánujte

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Každá udalosť podobného charakteru si vyžaduje svoje plánovanie. V prípade svadby by to nemalo byť inak, pretože tento významný deň si človek vo väčšine prípadov plánuje len raz za život. Aby bol nezabudnuteľný, je nutné si všetky veci dopredu premyslieť, naplánovať a podľa toho všetko potom zorganizovať.
Svadba v lete pod modrou oblohou a so žiarivým slniečkom – to je romantika, ktorá rozcitlivie každú dámu. Keď k tomu prirátate pestrofarebnú kvetinovú výzdobu, záhradný altánok, svieži zelený trávnik…čo viac si priať?

Nie vždy to však vyjde takto ideálne a preto je dobré pripraviť sa. Rozhodne nikdy nerobte prípravy na poslednú chvíľu, lebo „sa proste chcete vydávať v letných mesiacoch“. Aj v tých extrémnych prípadoch sa odporúča minimálne dvojmesačná príprava vopred, aby ste v tom strese nezabudli napríklad kúpiť svadobné obrúčky.
Rady vašich príbuzných sú síce cenné, ale nie vždy musia myslieť na všetko. My vám prinášame jednoduchý prehľad, v ktorom by malo byť to dôležité a hlavné.

 

Oficiálne formality

Pre niekoho je dôležitá svadba v kostole a iný si predstavuje tento moment úplne inak. To je samozrejme vec každého človeka a najmä páru, ktorý sa plánuje zosobášiť. Na matriku by mal ísť asi každý a spečatiť svoj sľub aj verejne a so všetkými právami, ktoré tomu potom prináležia.

svadba v lete výročiaPrečítajte si tiež
Výročia svadby. Poznáte všetky ich názvy?

Pohostenie a miesto

Hostina a počet ľudí je druhou vecou, ktorá by mala byť predmetom plánovania každej svadby. Predsa len sa chcete podeliť so šťastím, ktoré budete v tento deň prežívať aj s okruhom blízkych ľudí. Minimálne najužšia rodina oboch partnerov si pozornosť zaslúži.

Na pohostenie potrebujete vhodnú sálu, kam sa konkrétny počet ľudí zmestí. Ideálne sú reštaurácie a hotely, ktoré si na takéto akcie môžu dovoliť vyhradiť nejeden priestor.
Nezabudnite ani na ročné obdobie, v letných horúčavách môže byť trvanlivosť niektorých pokrmov a pochutín obmedzená.
Vyberte tiež lokalitu, kde sa možno skryť pred páliacim slnkom (stromy, tieň), ale tiež pred dažďom (ak máte svadbu pod holým nebom). Nezabudnite na prenosné ventilátory a strategicky rozmiestnite „ochladzujúce“ stolíky – na ne položte malé vejáriky, ventilátory na baterky alebo jemné rozprašovače s vodou.

Svadba si vyžaduje svoje, mali by ste mať pripravené nie len svoje srdcia, ale aj domov. Pozornosti sa môže vyhnúť možno úprava posteľných obliečok, ale v takýchto situáciách musíte byť myslieť naozaj na všetko.

svadba v lete

Šaty a financie

Bez šiat nie je žiadna svadba originálna. Pre ženu a samozrejme aj muža sa musia vyberať naozaj detailne, pretože pohľady všetkých zúčastnených budú smerované len na dve kľúčové postavy.
Žena to má samozrejme trochu komplikovanejšie, pretože potrebuje zladiť šaty, účes a darované diamantové náušnice s jemným make-upom.
Bez financií sa tiež nezaobídete a vieme, že tých nemá v súčasnosti dostatok asi nikto, preto si dobre zvážte všetky kroky dopredu, aby ste zbytočne niektoré veci nepreplatili.

 

Svadba v lete

Vyberte si už vopred svadobné šaty z ľahších materiálov – organická bavlna, hodváb, šifón alebo organza. Topánky radšej s hrubším opätkom, aby sa nešmýkali a nezabárali do trávnika.
Majte po ruke odmasťovacie papieriky a púder. Parfum radšej vynechajte (chcete nalákať iba ženícha, nie včely a ďalší hmyz 🙂 ).

— PR správa —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.