Outlander. Príbeh o láske, ktorá prekročila hranice času

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Píše sa rok 1945 a armádna zdravotná sestra Claire prichádza so svojím mužom na škótsky vidiek, aby tu prežili druhé medové týždne. Po vojnových hrôzach, aké si Claire zažila, si oddych v pokojnom prostredí rozhodne zaslúži. Škótska dedinka je ako stvorená na relax, ideálne miesto na opätovné zblíženie. Veď Claire sa so svojím manželom Frankom videla počas vojny sotva trikrát a teraz sa chcú plnými dúškami tešiť zo spoločných chvíľ. A radovať sa z plánovanie budúcnosti.
Udeje sa však čosi, čo im úplne prevráti životy naruby. „Začína sa veľké dobrodružstvo, ktoré zasiahne vaše srdce i dušu. Tento príbeh o láske vás strhne do víru storočí,“ vyjadrili sa CNN k sérii Outlander od Diany Gabaldonovej.

Vychutnajte si aj vy skvelé čítanie, ktoré je plné romantiky, histórie, nechýba štipka erotiky a autorka na každej strane dokazuje, že patrí medzi majstrovských rozprávačov. Na jej postavy sa nedá zabudnúť a hoci prvá kniha má vyše 600 strán, budete ju čítať do neskorej noci so zatajeným dychom.
POZOR! Hrajte o 3 balíčky kníh, do ktorých vydavateľstvo Zelený kocúr zabalí 1. a 2.časť série Outlander. (súťaž ukončená, nižšie výhercovia)

 

Outlander – príbeh o láske 

príbeh o láske Outlander - Cudzinkapríbeh o láske Outlander - Vážka v jantáriČo sa to vlastne stalo s Claire a Frankom?
Pokojný škótsky vidiek ukrýva nečakané tajomstvá a prekvapenia. Sú to predovšetkým staré legendy a mýty. Povery, ktorých sa miestni úzkostlivo držia aj v 20.storočí.
A tiež sú to miesta, kde sa dejú nezvyčajné a neprirodzené javy.

Jedným z takých miest je kopec Craigh na Dun, na ktorom Claire objaví megalitickú stavbu. Kamenný kruh podobný slávnemu Stonehenge.
Dotkne sa jedného z menhirov a vtedy sa to stane.
Neznáme sily ju vrátia o dvesto rokov do minulosti. Presnejšie do roku 1743. Do divokého Škótska, kde sa bojuje o prežitie a ženy sú pre mužov často iba bezmocnou korisťou…

Kliknite si na Outlander a prečítajte si viac o prvej časti s názvom Cudzinka a o pokračovaní Vážka v jantári.
Nižšie si môžete pozrieť aj titulnú skladbu k seriálu Cudzinka z dielne Beara McCrearyho, ktorá vás dostane podobne ako tento nádherný príbeh o láske, čo prekročila hranice času.

SÚŤAŽ ukončená 20.6.2017 – tu sú traja výhercovia: Denisa Balošáková, Veronika Kunovicová a Jana Dzurišínová.
Blahoželáme a vydavateľstvo Zelený kocúr posiela balíčky s knihami Outlander 1 a 2. 

Prečítajte si ďalšie články o KNIHÁCH.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.