Španielsko. Nikdy nekončiaci temperament

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hlavný dôvod, prečo sa najmä v lete vyberáme na dovolenku je fakt, že túžime po exotike a podmienkach obľúbenej destinácie. Ak si chcete užiť skutočný temperament a zažiť dobrodružstvo na dovolenke, rozhodne by ste mali vyskúšať Španielsko. Pobrežie má dĺžku takmer 5000 kilometrov, nájdete tam vysoké náhorné plošiny, nádherné údolné nivy, v blízkosti Kanárske či Baleárske ostrovy.

Príjemné prekvapenie zažijete na zájazde do slnečnej krajiny, ktorá je charakteristická najmä svojím temperamentom a lahodnou kuchyňou. Špecialita paella, chrumkavé bagety s domácou paštétou, ale aj vychýrené vínko.
Je to ideálne miesto na dovolenku s celou rodinou, ale aj pre páry, ktoré si vychutnávajú spoločné chvíle napríklad na svadobnej ceste.

 

Menorca a jej pokojná atmosféra

Základom je navštíviť všetky významné miesta, ktoré sú pre nováčikov ešte nepoznané.
Asi najznámejšou oblasťou dovolenkového Španielska je Mallorca.
Podobne dobre sa však budete cítiť aj na Menorce. Druhý najväčší ostrov súostrovia Baleáry. Atmosféra tohto mesta je oveľa pokojnejšia, pritom však neprídete o prírodné krásy ani tu. Nájdete tu romantické a členité zálivy, ktoré spĺňajú funkcie pláže s nádherne priezračným morom. V tejto oblasti sa od dávnych čias pestuje aj vinič, z ktorého sa vyrába kvalitné víno.

Žiadne väčšie strediská, ani obrovské hotelové komplexy. Nebudete sa tam stresovať, tlačiť, ale užijete si len more, pláže a krásnu prírodu. Môžete tam sledovať rozmanité vtáctvo, korytnačky, alebo sa potápať.
Pre rodiny s deťmi sú k dispozícii chránené pieskové zátoky medzi útesmi, tzv. Calas. Môžete navštíviť pútnické miesto Monte Toro, najvyšší vrch ostrova a jeho srdce. Dá sa tam pohodlne vyjsť autom, ale športovejšie založení dovolenkári v pohode vyjdú pešo po úzkej a nie príliš náročnej cestičke.

Ciutadella, ktorú vyhlásili za kultúrnu pamiatku, zasa patrí k najnavštevovanejším lokalitám na Menorce. Toto historické centrum si dodnes zachovalo atmosféru stredovekých miest so šľachtickými palácmi, katedrálou, radnicou a malebnými uličkami.

Viac článkov o CESTOVANÍ.sociálna sieť couchsurfing

Ostrov plný atrakcií a nočného života

Na Mallorce toho zažijete naozaj veľa.
Pokiaľ ide o prírodu a klimatické podmienky, počas celej letnej sezóny tu môžete očakávať teploty nad 30 °C. Tiež sa môžete potešiť piesočnatými plážami a teplým morom. Pred dovolenkou sa však dôkladne na všetko pripravte, aby vás neprekvapila žiadna nepríjemná udalosť a nepriniesli ste si suvenír nechcenej mykózy nechtov.

Mimochodom, práve v tejto oblasti si užijete španielskeho temperamentu asi najviac. Aj vo večerných hodinách vás bude sprevádzať takmer na každom kroku živá hudba, tanec a atmosféra miestnych reštaurácií. Nebudete mať núdzu ani o romantické zážitky, na ktoré je v Španielsku vždy dostatok príležitostí.

— PR správa —

španielsko dovolenka menorca mallorca


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.