Televízory QLED sú vylepšením osvedčenej klasiky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kým technológia OLED je znázornením úplne novej verzie televízorov, QLED predstavuje inovované LED televízory. Podobnosť názvov je však značná, ich rozdielnosť ale mnohých prekvapí.

Technológie OLED a QLED budia u väčšiny spotrebiteľov dojem, že ide o totožné prepracovanie televízorov a viacerí sú o tom aj naďalej presvedčení. Či už ide o cielené označenie alebo je podobnosť čisto náhodná, spoločnosť Samsung rozhodne vie, ako zaujať. QLED televízory sú totiž úplne niečím odlišným, než by ste pôvodne očakávali.

 

Odlišnosť technológií

Kým OLED televízor nie je závislý od technológie LED a vystačí si s vlastnými organickými diódami bez nutného podsvietenia, Samsung TV predstavuje QLED typ zariadení, ktorý je inovovanou verziou LED technológie. Spočíva teda v podsvietení LED diód, tie však dopĺňa technológiou kvantových bodov Quantum Dot. Tá znázorňuje svetelné diódy s možnosťou pohltiť a následne vyžarovať základné svetelné lúče.

 

Rozdiely postrehne aj divák

To, že obe technológie patria medzi súčasné maximum vnímania televízorov, potvrdzuje aj kvalita farieb. OLED je vďačnou technológiou na verné stvárnenie čiernej a poskytnutie širšieho kontrastu, často ju ale neobchádza kritika a obavy divákov z možného vypaľovania pri statickom obraze. QLED má zase nižší kontrast, za to ale dokáže znázorniť enormné množstvo farebných odtieňov.

Je teda zreteľné, že základným prvkom QLED je zaužívaný štandard v podobe LCD televízora, ktorý využíva podsvietenie pomocou LED diód. Ak si teda zvolíte pri kúpe QLED od Samsungu, nemýľte si ho viac s konkurenčnou technológiou. Stávka na inováciu obľúbenej klasiky sa spoločnosti jednoznačne vyplatila. Aj napriek odlišnostiam si totiž dokáže získať sympatie používateľov a prevýšiť súčasnú ponuku televízorov.

— PR článok —
Foto: Cagkan Sayin / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.