MS v hokeji 2024. Kde môžete sledovať a počúvať zápasy? | Podrobný prehľad

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dlhé roky sme boli zvyknutí, že MS v hokeji sledujeme vo verejnoprávnej RTVS, tentoraz je to prvý raz všetko na JOJke. Zápasy MS v hokeji 2024 „Jojka” vysiela na svojich troch televíznych okruhoch – TV JOJ, JOJ Plus a JOJ Šport. Nižšie vám prinášame podrobný prehľad – deň za dňom, ktoré zápasy na ktorej stanici, aby vám nič dôležité neušlo. Celý šampionát sa bude dať sledovať aj zadarmo online.
Tiež máme pre  vás ďalšie informácie o štúdiách, zaujímavých reláciách k MS v hokeji.

Základné info
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2024 hosti od 10. do 26. mája 2024 Česká republika. Hostiteľskými mestami šampionátu sú Praha (O2 Aréna, kapacita 17.360 divákov) a Ostrava (Ostravar Aréna, kapacita 10.107 divákov). Ide v poradí o 87. ročník MS v hokeji, ktoré organizuje Medzinárodná hokejová federácia (IIHF).

Štartuje 16 krajín, rozdelené sú do dvoch skupín.
A skupina: Kanada, Fínsko, Švajčiarsko, Česko, Dánsko, Nórsko, Rakúsko a Veľká Británia.
B skupina: USA, Nemecko, Švédsko, SLOVENSKO, Lotyšsko, Francúzsko, Kazachstan a Poľsko.
16 účastníkov sa v skupine stretne každý s každým. Potom 4 najlepší postupujú do štvrťfinále, ktoré sa bude hrať krížovým systémom medzi skupinami (víťaz áčka so štvrtým z béčka ap.). Zo štvrťfinále sa postupuje do semifinále, víťazi semifinále hrajú o zlato, porazení o bronz.
Maskotmi šampionátu sú rovnako ako v roku 2015 Bob a Bobek.

maskoty-ms-v-hokeji-2024-bob-bobek

Hokej na JOJKE

Na troch kanáloch JOJky pôjde všetkých 64 zápasov.
Slovenské zápasy budú v programe TV JOJ, zápasy pražskej skupiny na JOJ Plus a všetky ostatné na JOJ Šport. Vo štvrťfinále budú zápasy prerozdelené medzi TV JOJ a JOJ Šport. Semifinálové zápasy, boj o tretie miesto a finále budú simultánne vysielané na TV JOJ aj JOJ Šport.

Nemáte v predplatenom balíku JOJ Šport? Nebojte sa. „Vďaka iniciatíve a spolupráci s JOJ Group bude počas trvania MS v ľadovom hokeji, od 10. do 26. mája, sprístupnený športový kanál JOJ Šport do voľného vysielania ako súčasť našej tradičnej ponuky programov vo voľnom vysielaní,” uviedol produktový manažér služieb retransmisie Towercomu Milan Herman.
Všetky živé prenosy a tiež záznamy všetkých zápasov budú dostupné aj v streamovacej platforme JOJ play vo verzii FREE, ktorá je zadarmo pre všetkých.

Téma hokeja sa bude podľa marketingovej riaditeľky JOJ Group Ivany Semjanovej postupne objavovať v jednotlivých reláciách TV JOJ: v Inkognite, v televíznom kvíze Riskuj!, v Nákupných maniačkach, v rannom vysielaní Ranné noviny, v Novinách o 12 a v hlavnom spravodajstve TV JOJ aj v spravodajskej televízii JOJ 24.
hokej-na-jojke

Ďalšie zaujímavé relácie

Citrón show: Talkshow Riša Lintnera nielen o hokeji. Naživo zo slovenského domu v Ostrave. Od 9.5. vždy vo štvrtok až nedeľu večer na Jednotke.

Hokejom žije aj Rádio Slovensko. Od 10. mája do 26.mája priame prenosy všetkých zápasov slovenskej hokejovej reprezentácie s ich komentátormi: Martin Balážik, Matúš Čunderlík a Adam Bohuš.

Svoje sekcie majú aj najväčšie online portály. Prinášajú program a výsledky, štatistiky, tabuľky a ďalšie informácie. SME – MS v hokeji 2024, tiež portál Aktuality.sk, či Pravda.sk.

Pozrite si hymnu k MS v hokeji 2024.
Tublatanka a Súboj víťazov (hockey song) Slovakia:

 

Foto: infogram.com, TV JOJ


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.