Top 10 gastro produktov v roku 2022

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Medzi top gastro produktmi tohto roka sú eko obaly a menuboxy. Ktoré gastro vybavenie nesmie chýbať vo vašom podniku, ak chcete byť in?

Trendy sú neodmysliteľnou súčasťou úspešných reštaurácií, kaviarní a barov. Inšpirujú sa nimi aj cateringové spoločnosti. Dôležité je nielen ponúkané jedlo či nápoje a kvalita použitých surovín, ale aj spôsob servírovania.
Zážitok z konzumácie pokrmu znásobujú použité gastro potreby. Napríklad v rámci donášky jedla, ktorá je stále populárna, hrajú rolu menuboxy. Vďaka nim si jedlo udrží svoju teplotu, v prípade potreby sa dá zohriať v mikrovlnnej rúre a jednotlivé časti pokrmu sú oddelené.

 

Gastro produkty, ktoré musíte mať

Chcete vedieť, ktoré gastro potreby sú v tomto roku v kurze? Máme pre vás prehľad toho najlepšieho.

ikona zdvihnutý palecgastro obalyTaniere z cukrovej trstiny

Ak vlastníte fast food či bufet, venujte sa cateringu či organizovaniu festivalov a ak chcete bežné plastové taniere vymeniť za eko obaly, taniere z cukrovej trstiny predstavujú ideálnu voľbu. Cukrová trstina je šetrná k životnému prostrediu, pretože je rozložiteľná a kompostovateľná.

ikona zdvihnutý palecPapierové poháre na kávu so sebou

Mnohí zákazníci si zvykli vychutnávať kávu či víno na čerstvom vzduchu, napríklad v parku. Papierové poháre s potlačou v rôznych motívoch udržia nápoj teplý po celý čas. V závislosti od veľkosti sa využívajú na kávu, espresso, cappuccino, čaj, varené víno či horúcu čokoládu.

ikona zdvihnutý palecTácka na gril

gastro obalyZvyknete počas leta usporadúvať pre svojich hostí grilovačky na terase reštaurácie? Praktickým pomocníkom sú tácky na gril. Vyznačujú sa tým, že dobre držia teplo a sú odolné voči poškodeniu vysokou teplotou. Vyrábajú sa vo viacerých praktických veľkostiach.

ikona zdvihnutý palecDrevený riad

Drevený riad je populárny z dvoch dôvodov – jedlo z neho chutí lepšie ako z plastu a drevo je šetrnejšie k životnému prostrediu. Populárna je napríklad sada drevených príborov s obrúskom, ktorá je zabalená v eko obale. Takýto príbor sa vám zíde napríklad pri usporadúvaní cateringu pod holým nebom.

gastro drevené príbory

ikona zdvihnutý palecMenuboxy

Väčšina reštaurácií sa venuje aj donáške jedál. Tá by nebola možná bez menuboxov. Menuboxy sa vyrábajú z rôznych materiálov. Medzi trendy tohto roka budú patriť tie ekologickejšie, napríklad vyrobené z už spomínanej cukrovej trstiny. Avšak nájdu sa aj zákazníci, a nie je ich málo, ktorí požadujú menu misy vhodné do mikrovlnnej rúry.

ikona zdvihnutý palecPapierové tašky

K štýlovej donáške jedla patria  , v ktorých je vložené zabalené jedlo. Papierové tašky sú zvyčajne vyrobené zo 100 % celulózy a recyklovaného papiera s použitím ekologického lepidla. Môžete si ich dať potlačiť logom svojej reštaurácie a previazať špagátom či stuhou.

ikona zdvihnutý palecObrúsky

v rôznych farbách a motívoch sú neodmysliteľnou súčasťou stolovania v reštaurácii, ale napríklad aj predaja fast foodu. Tie z netkaných textílií sú stvorené na stoly v reštaurácii, obrúsky do zásobníku sa zídu v cukrárni či pri predaji zmrzliny.

gastro obaly

ikona zdvihnutý palecObrusy

Praktickou a štýlovou voľbou prestierania stola je obrus. Cateringové spoločnosti, ale aj reštaurácie ocenia praktické papierové obrusy v rolkách – po zašpinení sa jednoducho vymenia. Dostupné sú vo viacerých farebných prevedeniach.

ikona zdvihnutý palecSviečky

Chcete stolovanie v reštaurácii alebo kaviarni posunúť na vyššiu úroveň? Farebné kónické sviečky dotvoria atmosféru v gastro podniku a vosk nesteká po ich okrajoch. Do svietnika alebo aromalampy sa zídu čajové sviečky v rôznych veľkostiach.

ikona zdvihnutý palecSlamky na pitie

Podávanie niektorých nápojov si vyžaduje použitie slamky. Farebné papierové slamky dodajú drinku šmrnc a zároveň sú rozložiteľné.

 

— PR článok —
Foto: wgo.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.