Vyberáte novú podlahu? Poradíme, prečo uprednostniť laminát

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rozhodli ste sa pre zmenu a rekonštrukciu podlahy? V tom prípade je pred vami proces výberu, pri ktorom sa oplatí zohľadniť množstvo vplyvných faktorov. My sa na niektoré z tých najdôležitejších teraz pozrieme.

Laminát bol navrhnutý ako cenovo dostupná a funkčná alternatíva klasickej dlažby z kameňa alebo dreva či iných materiálov. Je vyrobený z prírodného dreva, ale nie z pevných dosiek, ale z lisovaných pilín. Hlavnou výhodou tohto podlahového materiálu je moderná technológia, ktorá  umožňuje presný prenos vzoru ľubovoľného druhu dreva a iných materiálov na lacnejší a pritom odolný podklad.

 

Typ miestnosti

Ak sa budete pre výber laminátovej podlahy rozhodovať, v prvom rade by ste mali myslieť na charakter a využitie miestnosti, v ktorej bude aplikovaná. Čím náročnejšie podmienky, tým vyššia kvalita sa cení. Znamená to, že ak bude priestor pravidelne vlhký a mokrý, je vhodné nerozhodovať sa len podľa ceny, ale aj odolnosti proti vode, vlhkosti a oderu.
Dobrou správou však je, že kvalitné laminátové podlahy mnohé tieto parametre spĺňajú do posledného detailu.

 

Položenie

Druhou veľmi vzácnou výhodou laminátovej podlahy je jej jednoduchá montáž a položenie. Pri tomto nenáročnom procese si vystačíte s obľúbenými montérkami a vhodným rezacím nástrojom. Samozrejme, pár šikovných rúk naviac nie je nikdy na škodu.

sedačka do obývačkyPrečítajte si tiež
Naučte sa opticky zväčšiť obývačku.

 

Dizajn

Najdôležitejšia vec, na základe ktorej sa kupujúci pri podlahe rozhodujú, je dizajn. Pri laminátových podlahách je výhodou, že vďaka špeciálnemu spracovaniu a použitým technologickým procesom dokáže alternovať akýkoľvek prírodný materiál, ktorý sa vám páči a je pritom cenovo nedostupný.

Nezabudnite ani na tepelnú vodivosť a izoláciu tejto podlahovej krytiny a jej veľmi jednoduchú údržbu. S novou laminátovou podlahou sa veľmi rýchlo presvedčíte o tom, že k šťastiu vám veľa netreba.

— PR článok —
Foto: Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.