Zabudnite na vyhorenie a oslabený imunitný systém v dôsledku stresu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Neustály stres oslabuje imunitný systém a podporuje bolesti chrbta. V prípade dlhodobého pôsobenia, hrozí aj strata kontroly, čo je pre ľudskú psychiku veľmi nezdravé a môže viesť k úzkostným poruchám či depresii z vyčerpania, takzvanému vyhoreniu.
Pokiaľ ale v stresovej situácii zareagujete správne, môžete hladinu stresu a jeho negatívnych vplyvom znížiť. V našom článku vám predstavíme techniky, pomocou ktorých to zvládnete pomerne jednoducho a niekedy aj rýchlo.

 

Základnou úspešnou technikou ako odbúrať stres, je meditácia

Meditácia je mentálny tréning navrhnutý tak, aby vám pomohol stať sa pokojnejšími a uvoľnenejšími – nielen počas cvičenia, ale aj počas stresujúcich každodenných situácií. Všetky meditačné metódy majú spoločné to, že praktizujúci sa sústreďuje na jednu vec, ktorou je vedomé dýchanie.

 

Vyskúšajte upokojujúce relaxačné kreslá

Relaxačné kreslo je predovšetkým sedací nábytok, ktorý ponúka osobitnú úroveň pohodlia z hľadiska sedenia. Predĺžené sedáky poskytujú tým, ktorí hľadajú relax, dostatočný priestor na nohy a vďaka často veľkým, zaobleným opierkam rúk je oddych obzvlášť pohodlný.

Pod výhodu moderného relaxačného kresla sa však podpisuje aj možnosť kolísania. Hojdanie dokonca aj niekoľko minút v kuse pomôže uvoľniť vaše napätie a zbaviť vás všetkého nahromadeného stresu. Pri hojdaní zatvorte oči a zakloňte hlavu dozadu, aby ste si užili skutočne bezstresovú aktivitu a zlepšili svoju duševnú pohodu.

dýchaním proti stresuPrečítajte si tiež
Naučte sa ovládať stres a napätie pomocou dýchania.

 

Zabojujte proti stresu hrou

Nielen šport, ale aj zábavné aktivity sú pre odbúranie stresu veľmi dobrým riešením. Dôležité je, že pri tejto činnosti zabudnete na nepríjemné myšlienky a iné faktory, ktoré sú rýchlymi spúšťačmi stresu.

Aby to naozaj zabralo, skúste ísť na to originálne a vyskúšajte niečo nové. Náš návrh laser arény by mohol v tomto smere u vás zabodovať. Táto hra je ideálna pre všetky vekové kategórie, je  bezpečná a vždy zaujme niečím iným.

 

Zaspievajte si

Štúdie ukázali, že aj hudba znižuje stresový hormón kortizol. Dôvodom je fakt, že keď spievame, automaticky dýchame hlbšie a intenzívnejšie. Známe piesne navyše dokážu prebudiť pozitívne spomienky a asociácie.
Vyskúšajte a uvidíte, že to na vás zaberie.

— PR článok —
Foto: Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.