101 hier na detské oslavy. Kniha pre bezradných rodičov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Milí rodičia, dochádzajú vám nápady? Neviete už, ako by ste zabavili svoje ratolesti?
Občas sa zíde dobrá inšpirácia a my sme takú pre vás objavili.
V knihe 101 hier na detské oslavy nájdete skvelé hry, ktoré si môžete zahrať kedykoľvek a v akomkoľvek počte. Sú tam hry pre rôzne vekové kategórie, na doma aj do prírody, pokojné i bujaré.
Niektoré vyžadujú prípravu, iné sú úplne bezprácne. Nechýbajú tipy, ako oslavu naplánovať alebo ako pripraviť výzdobu a pohostenie.

101 hier na detské oslavy

Pozvánka na oslavu

Ale oslava, to nie je iba hra – čakajú ťa aj povinnosti. Najmä na začiatku: pripraviť dobrú pozvánku, ktorej neodolá žiadny pozvaný 🙂
Na pozvánke by nemalo chýbať, kto má narodeniny (tvoje meno), v ktorý deň sa oslava koná, o koľkej sa začína, ako dlho bude trvať, kde bude oslava (adresa a telefónne číslo na rodičov) a dokedy majú kamaráti potvrdiť účasť na oslave.
Skvelé je zvoliť si pre oslavu nejakú tému – napríklad „Indiáni a kovboji“ alebo „Princezné na zámku“ a kamaráti sa majú podľa toho obliecť. Musí to byť uvedené na pozvánke.
Tie treba odoslať najlepšie už dva týždne pred oslavou.

detská hra

Preteky sa začali…

Ľadové preteky

Potrebujete pre každého hráča jeden téglik, jednu kocku ľadu alebo jeden cukrík.
Každý z vás dostane téglik s jednou kockou ľadu. Teraz musíte kocku ľadu čo najrýchlejšie rozpustiť. Fantázii sa medze nekladú! Ten, komu sa podarí kocku rozpustiť za najkratší čas, vyhráva „ľadové preteky“.

Maškrtenie zo šnúry

Pred začiatkom oslavy zaves v nejakej miestnosti alebo v záhrade dlhú šnúru (napríklad na vešanie bielizne). Na šnúru pripevni vedľa seba s odstupom malé sladkosti, napríklad gumové myšky.
Keď tvoji hostia dorazia, privíta ich „Maškrtenie zo šnúry“. Každý sa postaví pod jednu z priviazaných sladkostí. Na štartový signál sa každý hráč pustí do jedenia dobroty – samozrejme, bez pomoci rúk! Komu sa to podarí najrýchlejšie?

detské hry

Zábavné maškrtenie zo šnúry

Hádzanie krúžkov

Na viacerých miestach v záhrade zapichni do zeme niekoľko rovných kolíkov (môžeš si ich pripraviť už deň pred oslavou). Na hru budete potrebovať väčšie krúžky (napríklad gumové), ktoré budete postupne hádzať na zapichnuté kolíky.
Za každý umiestnený krúžok získavate body. Pri najbližšom kolíku bude správny hod za jeden bod, pretože je naozaj blízko a nie je ťažké ho trafiť. Ostatné kolíky budú za päť alebo desať bodov.
Body sa zapisujú na papier. Každý hráč má desať pokusov. Víťazom je hráč s najvyšším počtom získaných bodov.

Sladké pexeso

Budete potrebovať papierové poháriky, rôzne sladkosti (vždy dve z každého druhu).
Pred začiatkom oslavy si priprav väčšie množstvo papierových téglikov, ktoré postavíš na stôl hore dnom. Potom vždy pod dva rôzne tégliky schovaj po jednom kúsku z každého druhu sladkosti. Tak budeš mať dva tégliky s gumovými medvedíkmi, dva tégliky s lentilkami, dva tégliky s cukríkmi a podobne.
Potom začnete hrať, akoby ste hrali klasické pexeso. Postupne nadvihujete vždy dva rôzne tégliky a hľadáte rovnakú sladkosť. Kto nájde správnu dvojicu, môže urobiť nielen ďalší ťah, ale dokonca môže obe sladkosti okamžite zjesť! Mňam!

Prečo? Pretože!

Na túto hru budete potrebovať papiere, perá a fantáziu. Sadni si so svojimi hosťami za jeden stôl a každému daj pero a papier. Každý si vymyslí jednu otázku, ktorá sa začína slovom „Prečo“ a napíše ju na papier, napríklad: „Prečo má Katka plavé vlasy?“ alebo „Prečo je Martinova mama nahnevaná?“ Potom všetci prehnú svoj papier pod napísanou otázkou, aby ju nebolo vidieť, a odovzdajú ho svojmu susedovi. Bez toho, aby videli napísanú otázku na papieri, ktorý dostali, napíšu akúkoľvek odpoveď na prehnutý papier.
Odpoveď sa musí začínať slovom „Pretože“, napríklad: „Pretože vonku prší,“ alebo „Pretože má krivé zuby.“
Potom opäť všetci prehnú papier a odovzdajú ho ďalej a na ďalší papier napíšu novú otázku. Na konci potom všetci rozložia papiere a postupne prečítajú súbor nezmyselných otázok a odpovedí. Od smiechu sa budete chytať za bruchá!

Náš tip: Namiesto otázok a odpovedí môžete na papiere napísať akúkoľvek vetu. Tak vzniknú veselé príbehy, ktoré na konci nahlas prečítate.

detská hra

Túto hru poznajú snáď všetky deti:-)

Hudobné stoličky

Na túto hru budete potrebovať hudbu a niekoľko stoličiek − o jednu menej, ako je hráčov. Stoličky postavíte do dvoch radov tak, aby sa o seba opierali zadnými operadlami.
Popros jedného z rodičov, aby hru riadil. Kapitán púšťa hudbu, a kým hrá, budete chodiť do kruhu okolo stoličiek. Keď kapitán hudbu náhle vypne, musia sa všetci čo najrýchlejšie posadiť. Ten, komu sa to nepodarí, vypadáva. Potom odoberiete jednu stoličku, hudba začne opäť hrať a hráči chodiť do kruhu. Takto hra pokračuje, až kým nezostane stáť posledná stolička, o ktorú sa majú dvaja z vás „pobiť“.
Kto si rýchlo sadne na poslednú stoličku v momente, keď prestane hrať hudba, sa stáva víťazom.

Množstvo úžasných, jednoduchých a zábavných hier nájdete v knihe 101 hier na detské oslavy.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.