5 tipov, ako posilniť starostlivosť o zuby

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Máme len jedny, a to na celý život. Ak sa od mladosti nestaráme poriadne o svoje zuby, na starobu si môžeme niesť následky. Základom zubnej hygieny sa učia už deti. Starším deťom sa už radí použiť zubnú niť a dentálnu vodu. Pravdou však je, že naše zuby často zanedbávame a večer si skrátka povieme, že si ich umyjeme ráno. Ako docieliť efektívnejšiu starostlivosť zuby?

 

Správna starostlivosť o zuby

Hoci sa nám niekedy nechce, starostlivosť o zuby by sme nemali nikdy zanedbávať. Dnes máme pre vás 5 tipov na to, ako posilniť vašu zubnú hygienu.

  • staré za nové

Veľa ľudí si zabúda pravidelne vymieňať zubnú kefku. Tú by ste si mali meniť každé tri mesiace, ale aj po prekonaní choroby. Ak sa štetinky na vašej kefke rozchádzajú, aj to je znak toho, že potrebujete novú.

  • aby vám chutilo

Ak máte doma zubnú pastu, ktorej chuť vám vyslovene prekáža, kúpte si inú. Kúpte si takú, na ktorej chuť sa budete tešiť vždy, keď si pôjdete umyť zuby.

potraviny, ktoré ničia naše zubyPrečítajte si tiež
Ktoré potraviny ničia naše zuby najviac?

  • vždy pri sebe

Ak sa chcete naučiť používať napríklad zubnú niť, dajte si ju na viditeľné miesto, aby ste na jej použitie nezabudli. Môžete si ju dať na nočný stolík, na umývadlo, do kabelky alebo aj do obývačky a použiť ju môžete počas pozerania obľúbeného seriálu. Okrem zubnej nite nezabudnite použiť tiež medzizubné kefky, ktoré čistia medzizubné priestory ešte efektívnejšie.

  • voda je základ

Piť veľa vody sa odporúča všeobecne, ak chcete ostať hydratovaní a cítiť sa dobre. Voda tiež pomáha tvoriť sliny, ktoré následne bojujú proti baktériám. Rovnako pomáha voda udržiavať ústne prostredie hydratované a bojuje aj so zlým dychom.

  • dôležitý prvok

Zuby vyžadujú veľa vápnika, preto je dobré, keď im ho doprajeme. Či už vo forme tabletiek alebo z prirodzených zdrojov, ako sú mliečne výrobky, rôzne semená, ale napríklad aj rebarbora a sardinky.

Zuby si zaslúžia našu každodennú starostlivosť. V prípade, že sa vám zdá, že niečo nie je v poriadku, mali by ste okamžite vyhľadať svojho zubného lekára, aby v prípade nejakého problému mohol včas zasiahnuť.

— PR článok —
Foto: Tuzemka / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.