5 tipov na zariadenie izby, v ktorej sa bude vašim deťom lepšie spať

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nielen my dospelí, ale aj bábätká, batoľatá a školáci majú niekedy problém zaspať a v noci sa budia. Ranné vstávanie je potom problematické a sústredenie v škôlke alebo škole nedostatočné. Dokonca si minimálnym spánkom môžu vaši najmenší oslabiť imunitu a s nebezpečnými vírusmi bojovať s veľkým úsilím.
Aby ste sa týmto a iným nepríjemným stavom, ktoré spôsobila dlhodobá nespavosť, vyhli, prinášame vám niekoľko tipov na zariadenie detskej izby, v ktorej sa bude vašim deťom oveľa lepšie spať.

 

Správna klíma v miestnosti

Na zaspávanie a zotrvanie v spánku je okrem vhodnej izbovej teploty nevyhnutná aj dobrá kvalita vzduchu. Dostatočná vlhkosť je v detských izbách obzvlášť dôležitá, aby sa chránili ich dýchacie cesty pred suchom. Riešením na navodenie správnej klímy môžu byť špeciálne ultrazvukové zvlhčovače alebo pravidelné a správne vetranie.

 

Kvalitná podlahová krytina

Nielen pri malých deťoch sa často stáva, že z dôvodu vyčerpania zaspia tam, kde sa práve hrali.  Najintenzívnejšie využitie v tomto smere zaznamenáva podlaha. Vybaviť preto priestor detskej izby kvalitnou podlahovou krytinou je základ. Nestačí však investovať čas a peniaze do výberu najmodernejšej vinylovej podlahy, ktorá sa ľahko inštaluje, ale aj originálnych detských kobercov.

Práve moderné detské koberce sú do priestoru detskej izby nevyhnutným doplnkom, pretože vytvárajú útulnú atmosféru, tlmia pády najmenších a izolujú priestor pred chladom. Miestnosť svojím farebným a materiálovým prevedením príjemne oživia a dodajú mu ten správny šmrnc, ktorý sa o pohodlie najmenších postará bez problémov.

aby mohli deti lepšie spať

 

Dokonalý dizajn stien bez maľby

Pri spánku ovplyvňuje naše telo veľmi veľa faktorov a jedným z nich je aj povrch stien. V útlom veku je vnímanie okolia ešte intenzívnejšie, preto, ak chcete, aby neboli vaše deti pred spaním ničím rušené, dbajte na dizajn stien.

O ten sa nemusia vždy postarať len konkrétne farby, tapety a rôzne špeciálne omietky, ale aj originálne nálepky na stenu. Ide o dizajn stien bez maľby, ktorý si vy aj vaši najmenší užijete. S nálepkou na stenu možno detskú izbu prerobiť behom chvíľky a bez komplikovaných postupov a výrazného obmedzenia rodinného rozpočtu.
Pokiaľ teda chcete, aby boli všetci spokojní, neváhajte tento moderný spôsob zdobenia stien využiť.

 

Vhodné svetlo

Západ slnka na zaspávanie a východ na vstávanie, patrí tiež k ideálnym podmienkam na  bezproblémové zaspávanie a jemné prebúdzanie detí. Navodenie týchto podmienok môžete docieliť  klasickými závesmi alebo žalúziami na oknách. Prípadne si môžete pomôcť špeciálne navrhnutým budiacim svetlom, ktoré západ a východ slnka dokonale simuluje.

potraviny pre lepší spánokPrečítajte si tiež
Poznáte potraviny pre lepší spánok? Čo večer jesť a čo nie?

Príjemná vôňa

Väčšina ľudí už vie, že okrem iného môže mať levanduľa ako izbová vôňa uspávajúci, upokojujúci účinok. Mandarínka, ruža a vanilka sú tiež vhodné pre deti na vytvorenie útulnej atmosféry v detskej izbe. Jemná vôňa sa najlepšie rozvinie pri použití dávkovača vône, vopred si ale overte, či tieto a iné vône vaši najmenší dobre znášajú, aby nemali opačný efekt a deti nebudili.

— PR článok —
Foto: Yuliya D’yakova/Shutterstock.com, Photographee.eu/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.