5 základných krokov k vytvoreniu dokonalej spálne

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spálňa je najsúkromnejším a najútulnejším kútikom nášho domu. Keďže v nej trávime väčšinu svojho života, mala by byť nielen pohodlná, ale aj módna. Čo všetko to znamená?
Inšpirujte sa niekoľkými tipmi z nášho článku.

 

Správny matrac pre vašu posteľ

Pri zariaďovaní spálne by ste mali pôsobiť rozvážne aj s dávkou romantizmu. Správne dimenzovaná posteľ a pevný zdravotný matrac, prispôsobená potrebám chrbtice, je číslom jedna v zozname návrhov spální. Na trhu je celá škála rôznych matracov, čo sa týka ceny aj kvality, takže váš výber nebude žiadny problém.

 

Výber rámu postele

Matrac treba aj dobre podoprieť. Posteľ a tým aj rám sú na tento účel ako stvorené! Vyberajte si na základe správnej veľkosti a výšky matracov a nezabudnite pritom zohľadniť aj váš vek a výšku postavy. Čím viac si dáte na výbere záležať, tým lepšie sa vám bude v posteli spávať.

 

Čalúnenie postele

Pomôcť vášmu pohodliu v spálni môže aj čalúnenie postele.
Áno, postele si môžeme vybrať z masívu alebo dreveného obkladu. Čoraz obľúbenejšie sú však modely s čelnými doskami čalúnenými elastickými a mäkkými materiálmi na penovej gume a prešívaním. Takéto riešenie vytvára pohodlný pocit. Navyše sa o mäkkú opierku hlavy môžete  oprieť aj bez vankúšov. Nezabúdajte však, že sa dosť ťažko čistia a neodporúčajú sa ani alergikom.

oddelené spálnePrečítajte si tiež
Oddelené spálne. Koniec manželstva alebo jeho spestrenie?

 

Dizajn postele a spálne

Spálňa by mala byť pohodlná, esteticky príjemná a nepreťažovaná farbami. Dôležité je v nej navodiť relaxačnú atmosféru, ktorá sa odzrkadlí na zdravom a pokojnom spánku. Zvolená farba a typ látky, tvar čela, typ rámu a dekorácie definujú charakter spálne a dodávajú jej individuálny vzhľad. Tak na to pri výbere farieb stien alebo nových prehozov na posteľ myslite.

 

Čerstvý vzduch

Je v spálni ďalšou dôležitou položkou. Spolu s ním aj ideálna teplota, ktorá by mala dosahovať maximálne 21 až 22 °C. V opačnom prípade sa budete zobúdzať ráno unavený a so suchou sliznicou, ktorá vám znepríjemní celý deň.
Dodržte pri zariadení spálne tieto základné pravidlá a uvidíte, že vaše rána budú oveľa príjemnejšie.

— PR článok —
Foto:  Moolkum/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.