Aké opaľovacie prípravky si vybrať na leto?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

S blížiacim sa letom sa čoraz pozornejšie obzeráme, aký opaľovací krém, mlieko alebo olej si kúpime tentoraz. Možno už máte svoju obľúbenú značku a nemeníte. Možno chcete skúsiť niečo nové. V každom prípade treba myslieť nielen na cenu, ale aj dostatočný ochranný faktor, tiež či opaľovacie prípravky hydratujú a vyživujú pokožku, alebo jej dodávajú iné prospešné látky.
Vyskúšali sme a poradíme opaľovacie prípravky od Garnier – pre bežné používanie, rodinu, pre deti, aj na starostlivosť po opaľovaní.

Skôr ako sa začítate, poradíme jeden trik – pripravte si pred letom telo na opaľovanie. Začnite pred dovolenkou užívať prípravky obsahujúce betakarotén. Pokožka bude lepšie reagovať na slnečné lúče a opálenie vám vydrží dlhšie.
Nezabudnite, že opaľovací krém, či mlieko si treba naniesť aspoň 20 minút pred odchodom na pláž. Dobrý krém sa rýchlo vstrebe a nezanecháva na oblečení mastné fľaky. Aj keď sa nechystáte na pláž, idete len korzovať alebo na bicykel, určite sa natrite aj v takom prípade. Spáliť nás môže dokonca aj pod zamračenou oblohou.

Na trhu je veľké množstvo prípravkov
Rôzne značky, zloženia, ochranné faktory ap. Podľa mnohých testov sú odporúčané opaľovacie prípravky Ambre Solaire od Garnier.
Dodajú pokožke tú správnu starostlivosť a ochranu pred nežiaducimi účinkami slnečného žiarenia.
V ponuke sú opaľovacie mlieka, oleje, detská ochrana s rôznymi hodnotami OF a produkty po opaľovaní. Tu je pár tipov, ktoré sa môžu zísť.

 

Klasické opaľovacie prípravky

Najobľúbenejšie sú stále mlieka na opaľovanie. Otestovali sme Ambre Solaire od Garnier s tromi ochrannými faktormi, a to 10, 20 a 30. Pokožka ich vynikajúco znáša, zabraňujú totiž jej vysušovaniu a okrem potrebnej ochrany jej poskytujú aj starostlivosť a potrebné vyživujúce látky, ako napríklad antioxidačný vitamín C.
Pri dlhodobom používaní mlieko zároveň posilňuje prirodzenú obranyschopnosť a ochranu kože proti možným slnkom vyvolaným poškodeniam.

Ambre Solaire ochranná starostlivosť

OF 10 (200 ml)                                  7,79 €
OF 20 (200 ml)                                  8,59 €
OF 30 (200 ml)                                  9,19 €

Ak vás je v rodine viac a rozhodnete sa používať jednu značku, z tejto rady je aj výhodné rodinné balenie s faktorom 20 alebo 30.
Dvadsiatka má dvojnásobné množstvo 400 ml a vyjde vás na necelých 15€.
Tridsiatka má 300 ml a stojí tiež necelých 15€.

 

Na citlivú pokožku

garnier sensitive advanceOkrem klasickej starostlivosti ponúka nájdete medzi produktmi Ambre Solaire od Garnier aj špeciálnu vodeodolnú starostlivosť Sensitive Advance.
Je pre citlivú pleť s ochranným faktorom 50+. Podľa testov má jedinečné hypoalergénne zloženie bez parfumácie, takže chráni pokožku aj proti dlhovlnnému UVA žiareniu. To ako viete preniká hlboko do pokožky a môže spôsobiť jej trvalé poškodenie.
Ambre Solaire Sensitive Advance 50+ je vo fľaštičke 200 ml a vyjde vás na 10,19€.

Prečítajte si tiež
Opaľovanie – kedy nám môže škodiť a na čo myslieť.

 

Ochrana pre deti

Ak máte deti, menšie či väčšie, určite je pre vás dôležitá ochrana jemnej detskej pokožky pred slnečným žiarením.
Garnier v tomto smere ponúka rad Ambre Solaire Kids. Na výber sú klasické opaľovacie mlieka špeciálne navrhnuté pre citlivú detskú pokožku vo variantoch s ochranným faktorom 30 alebo 50+.
Opaľovacie mlieko s OF 50+ je dostupné aj v spreji na jednoduchšiu a pohodlnejšiu aplikáciu, keďže vieme, že deti bývajú neposedné a natieranie mliekom je zdĺhavejšie 🙂
Čo je bonus a výhoda – okrem vody sú všetky produkty odolné aj voči piesku.

opaľovacie prípravky pre deti

Ambre Solaire Kids detská starostlivosť

OF 30 (200 ml)                                                     12,19 €
OF 50+ (200 ml)                                                  12,19 €
OF 50+ (200 ml) sprej                                          13,99 €
OF 50+ (50 ml)                                                        7,79 €

 

Opaľovacie oleje

opaľovacie olejeNemáte radi opaľovacie mlieka?
Ak uprednostňujete skôr oleje, odporúčame Golden Protect od Garnier, a to s praktickým rozprašovačom vo variantoch s OF 10, 20 a 30. Ponuku opaľovacích olejov dopĺňa aj opaľovací olej Bronzing Oil s kokosovou vôňou a OF 2.
Opaľovacie oleje rovnako ako opaľovacie mlieka poskytujú pokožke jedinečný komfort, chránia ju pred slnečným žiarením a vyživujú tak, aby bola lesklá, jemná a hebká na dotyk.

Ambre Solaire Golden Protect
Ambre Solaire Bronzing Oil

OF 20 (150 ml)                                  9,19 €
OF 30 (150 ml)                                  9,19 €
OF 2 (200 ml) kokos                          6,59 €

 

Starostlivosť po opaľovaní

po opaľovaníNezabúdajte ani na starostlivosť po opaľovaní, nemávnite nad tým rukou. Po dlhšom slnení totiž potrebuje pokožka doplniť živiny a hlavne sa správne hydratovať.
Mlieko a sprej po opaľovaní Aftersun od Ambre Solaire navyše upokojujú poškodenie alebo podráždenie pokožky tak, aby bola opäť pripravená na ďalší slnečný deň, a to vďaka obsahu výťažku z kaktusu a aloe vera. Pokožka je po aplikácii hydratovaná po celý deň.

Ambre Solaire Aftersun

Sprej (200 ml)                                   9,19 €
Mlieko (400 ml)                                8,59 €

— PR článok —

opaľovacie prípravky


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.