Starostlivosť o pleť v horúčavách. Tipy, ako si zachovať sviežu a krásnu pokožku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V horúcom období sa cítime inak nielen my, ale aj naša pleť. Príliš veľká vlhkosť ovzdušia, horúčavy, intenzívne slnečné lúče – to všetko ju zaťažuje a namáha. Ak navyše chcete mať make-up a udržiavať ju sviežu, mali by ste sa o ňu náležite správať. A ovládať možno aj zopár trikov.
Pleť v horúčavách sa totiž viac potí a mastí, hromadia sa nečistoty a ak si nesprávne nanesiete make-up, len jej tým škodíte. V spolupráci s portálom MAKEUP sme pripravili niekoľko užitočných tipov.

 

pleť ikona maska1.Nepoužívajte púder a make-up

Áno, možno to znie kontraproduktívne, lebo chcete predsa vyzerať pekne a elegantne. Ale ak sa to dá, radšej vynechajte v horúčavách púdre a make-up. V dôsledku veľkého potenia sa daný produkt môže zmeniť na hrozne vyzerajúce škvrny a kvapky. Na strane druhej pôsobí na pokožku ako pekelná zmes – upcháva póry, čo môže viesť k tvorbe akné.
radšej používajte čo najmenej podkladového mejkapu, alebo žiadny. Napokon, krásne opálená pokožka najlepšie vyznie bez mejkapu 🙂

 

pleť ikona maska2.Lesk na pery namiesto rúžu

V lete skúste namiesto rúžu použiť lesk na pery, ktorý si môžete kúpiť napríklad na MAKEUP.
Kvôli nadmernému poteniu sa rúž vytráca a upcháva póry.
Ak ste pozvané na nejakú večernú akciu, kedy už nie je tak horúco, siahnite radšej po kozmetike, ktorá obsahuje včelí vosk. Hydratuje totiž pokožku a pery budú odolnejšie.
Môžete použiť aj nový prostriedok – TINT na pery. Lepšie hydratuje a zvláčňuje pery, vyhladzuje jemné linky na perách, dodáva perám väčší objem a tiež ich lepšie vykresľuje. 

makeup kozmetika

 

pleť ikona maska3.Splash-maska vám nahradí hydratačný krém

Hydratačný krém je v letných horúčavách naozaj zbytočný. Pokožka vylučuje nielen pot, ale aj omnoho viac mazu. Tak telo bojuje proti suchosti pokožky. Preto aj ženy s veľmi suchou pokožkou môžu vynechať hydratačný denný krém v horúcom období a nijako si tým neublížia.
Denná hydratácia pokožky je však stále veľmi potrebná. Chcete predsa zabrániť predčasnému starnutiu pleti, však?
Vynikajúcim riešením môže byť tekutá nezmazateľná Splash-maska. Je to pomerne nový a inovatívny produkt na európskom trhu, ktorý zjednodušuje ženám každodennú starostlivosť o pleť. Je to vlastne kombinácia čistiaceho produktu na tvár a masky.
Aplikuje sa dlaňami na pokožku tváre a krku, pričom po použití ju nemusíte umývať. Maska sa dobre vstrebáva a príjemne ochladzuje pokožku.
Úžasné riešenie v horúčave!

 

pleť ikona maska4.Opaľovací krém s nízkym SPF

Ak máte veľmi suchú pokožku, namiesto hydratačného denného krému radšej používajte opaľovací krém s veľmi nízkym SPF, čiže ochranným koeficientom. Čiže 5 alebo 10.
Opaľovacie krémy totiž veľmi dobre hydratujú pokožku. Okrem toho uchránia pokožku počas presunov v meste, kedy sa vystavujete slnečnému žiareniu len krátko.
Hydratačný krém v lete nielenže zaťažuje pokožku, ale ani vás nezachráni pred nevzhľadným nerovnomerným opálením.

5 osviežujúcich pleťových masiek na letoPrečítajte si tiež
5 letných domácich pleťových masiek.

 

pleť ikona maska5.Matné obrúsky po ruke

Sada 50 matných obrúskov vám stačí na celý horúci mesiac. Stačí nimi raz-dva razy denne odstraňovať prebytočný maz, aby ste uľahčili pokožke. Len čo pocítite, že sa „premasťujete“, siahnite po obrúsku a využite ho. Spomínaných 50 kusov stojí možno 6-7 eur a určite sa v ám pokožka za ne poďakuje.

— PR článok —
logo makeup


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.