Ako liečia zemiaky? Kŕčové žily, dýchavicu, artritídu, či výrastky na koži

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zemiaky máme minimálne raz za týždeň na stole, v rôznych podobách, niekto aj viackrát. Zasýtia a dodávajú nášmu telu mnoho potrebných biologických zložiek.
Viete však, ako liečia zemiaky a ako sa dajú využiť na „vonkajšie použitie“? Čiže nie na konzumáciu, ale pri niektorých zdravotných problémoch?
Napríklad ak máte na pokožke výrastky, alebo trpíte reumatoidnou artritídou, či pri kŕčových žilách. Pozrite si niekoľko užitočných tipov.

 

Ako liečia zemiaky?

Už naše staré mamy vedeli, že buničina získaná z rozdrvených surových zemiakov zmiešaná s medom dobre funguje na pokožku a tvár. Napríklad keď máte škvrny na koži alebo rôzne pupienky. Rozdrvené zemiaky a dokonca aj voda, v ktorej boli varené sú veľmi dobré na zmäkčenie a čistenie suchej kože. Najmä v okolí lakťov.

ikona zdvihnutý palecPri dýchavici

Pri záchvate dajte do hrnca variť pol kila zemiakov. Keď voda začne vrieť, nahnite sa nad hrniec, hlavu prikryte uterákom a dýchajte paru, pokým záchvat neustúpi.

 

ikona zdvihnutý palecPri kŕčových žilách

Nastrúhajte 5 dobre umytých neobielených zemiakov, preceďte ich cez sito a osoľte. Zemiaky priložte na choré miesto, prekryte papierom a previažte vlneným šálom. Obklad nechajte pôsobiť 2 hodiny a počas tejto procedúry majte nohu vysoko položenú.

ako liečia zemiaky

 

ikona zdvihnutý palecPri reumatoidnej artritíde

Skúste tento recept: dôkladne umyte 500 g malých neobielených zemiakov a varte ich v 1 litri vody, kým sa voda nevyvarí na polovicu. Vodu vypite po častiach počas 1 dňa. Jedzte iba rastlinnú stravu. Pokračujte v liečení až do úplného odstránenia bolestí.

Prípadne vyskúšajte iný tip: Do troch litrov vody dajte variť 1 kg dôkladne umytých a na plátky nakrájaných zemiakov, 1 neobielenú cibuľu, 1 viazaničku zeleru a 1 viazaničku petržlenu. Varte na slabom ohni 1 hodinu. Odvar preceďte a vypite počas dňa.

 

ikona zdvihnutý palec5 receptov na výrastky

Možno sa vám na pokožke robia výrastky, ktorú sú nevzhľadné, nepáčia sa vám, ale prekážajú. Obtiera sa o ne oblečenie, sú podráždené ap.

Skúste niektorý z týchto tipov:

  • Nastrúhajte na jemnom strúhadle surové zemiaky a večer z nich pripravte obklad na výrastky. Previažte ho, aby nespadol. Opakujte a buďte trpezlivý, takéto prírodné liečenie trvá aj vyše mesiaca.
  • Natrite choré miesto masťou. Rozrežte na polovicu jeden zemiak, poprášte ho salicylom a priložte na výrastok. Nechajte pôsobiť 3 až 4 hodiny. Procedúra sa opakuje do zmiernenia bolestí.

7 tipov, ako využiť vodu zo zemiakovPrečítajte si tiež
Vodu zo zemiakov nevylievajte. Tu je 7 tipov, ako ju využiť.

  • Nastrúhajte na jemnom strúhadle 2 zemiaky, pridajte 1 čajovú lyžičku sódy bikarbóny a 1 polievkovú lyžicu soli. Zmes dobre rozmiešajte, priložte na choré miesto, pevne previažte a nechajte pôsobiť cez noc. Obklady prikladajte 1 mesiac, procedúru môžete opakovať po 2-týždňovej prestávke.
  • Nastrúhajte na jemnom strúhadle 4 veľké zemiaky, zalejte ich octom tak, aby boli ponorené, a po 2 hodinách preceďte. Zmes natrite na vlnenú látku, priložte na choré miesto a previažte. Obklad nechajte pôsobiť cez noc. Liečenie trvá od 10 dní do 1 mesiaca.
  • Nastrúhajte stredne veľký zemiak a zmiešajte ho s gáfrovým liehom. Zmes natrite na čistú bavlnenú látku a priložte na choré miesto. Urobte zahrievajúci obklad, nechajte ho priložený, kým sa choré miesto dobre neprehreje. Liečenie trvá 2 týždne.

ako liečia zemiaky

Zdroj a foto: kniha Netradičné liečenie, Freepik.com? Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.