Ako si najlepšie vychutnať chvíľku pre seba? Vyskúšajte tento kúpeľ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cez deň večne „ulietaná“, stále služobné cesty alebo len stereotypná sedavá práca. Po príchode domov rovno do kuchyne odložiť riad, navariť a odznova. Aj vy ste sa v tom našli? A určite poznáte ten pocit, keď máte všetkého dosť a potrebujete jednoducho „vypnúť“. Pýtate sa ako na to? V prvom rade si tú chvíľku nájdite, potom šup do kúpeľne!

Čaro kúpeľov
Vedeli ste, že história kúpeľov siaha až do starovekého Grécka? Práve tam sa myšlienka o dnešnom wellness zrodila. Oni ako prví poukázali na to, že čaro kúpeľov, okrem hygieny, spočíva v dokonalom relaxe a terapeutických účinkoch.
Do praxe túto ideu uviedli až starí Rimania, ktorí využili silu liečivých minerálnych prameňov a postavili pri nich prvé termálne kúpele. Postupne sa kúpele rozširovali do všetkých kútov sveta a využívajú sa aj na duchovnú očistu.

vaňa kúpeľ jika

 

Doprajte si očistu tela a mysle

Áno, pri zaneprázdnenom spôsobe života je priam nereálne zájsť do kúpeľov. No čo tak spraviť si podobný kúpeľ doma? Dnes už existuje množstvo doplnkov či vybavenia do kúpeľne, vďaka ktorým sa budete cítiť ako v takom menšom wellness. Záleží však aj na vašej kreativite a preferenciách.

Základom je pohodlná vaňa, v ktorej si môžete ľahnúť a odpočívať. Pre tých, ktorí ale doma nemajú veľkú kúpeľňu, má výrobca prémiového kúpeľňového nábytku Laufen dobrú správu: „Vaňu si môžu dopriať aj majitelia menších kúpeľní. Značka Jika má napríklad vo svojom portfóliu vaňu Tigo, ktorá je navrhnutá špeciálne na tieto účely. Vďaka šikovnému riešeniu a ergonomickému tvarovaniu šetrí miesto, ale nestráca vôbec nič zo svojho pohodlia,“ dopĺňa Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie Laufen CZ, pod ktorú spadá aj česká značka Jika.

Výhodou je aj zástena vane, ktorá umožňuje pohodlné sprchovanie v širšej časti a zvyšná časť vám poskytne dostatok priestoru na relaxačný kúpeľ. K nemu si pripravte aj sviečky, no nie príliš aromatické, aby vám v tom teple nezačalo byť zle. Vhodné sú bylinkové, citrusové, ale aj bez vône, ktoré poslúžia ako tlmené svetlo a vyčaria romantickú atmosféru.

vaňa kúpeľ jika

 

Cestovanie v čase

Aj v starovekých kúpeľoch boli využívané rôzne prísady do vody. Bylinky, liečivé kamene, lupene kvetov, ale aj známe bahenné kúpele priaznivo vplývali na ľudskú psychiku aj telo. Vyskúšať to môžete pokojne aj doma, a to napríklad s lupeňmi ruží, ktoré sú využívané v čínskej medicíne. Tie opantajú vaše zmysly príjemnou vôňou, ktorá upokojuje zapálené sliznice dýchacích ciest aj tráviaceho traktu.
Vôňa tiež posilňuje srdce a harmonizuje psychiku. Do vody si však môžete pridať aj soľ do kúpeľa, tam však pozor. Treba si vždy prečítať každý popis k soli, napríklad v magnéziovej sa neodporúča leňošiť príliš dlho.

Vaňa zo série Tigo je vyrobená zo 100 % akrylátu, ktorý zabezpečí stálosť farby a hygienické prostredie. Viac na www.jika.sk a www.laufen.sk.

— PR článok —
Foto: Jika.sk, Laufen.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.