Ako vyberať lyžiarske športové oblečenie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aby športovanie bolo pre športovca prospešné a bezpečné, netreba podceniť výber športovej výbavy a oblečenia, ktoré odolá aj nepriaznivému počasiu. Nezabudnite, že radosť z pohybu ovplyvňuje aj odev, len v každom ročnom období treba zvoliť ten pravý.

Pokiaľ aj vy patríte k tým nadšencom lyžovania, ktorí sa aj v lete chodia lyžovať na južnú pologuľu zemegule do Chile, Austrálie, Argentíny alebo na Nový Zéland, kde sú práve teraz ideálne lyžiarske podmienky, nepodceňte kvalitu lyžiarskeho výstroja a zimného športového oblečenia. Pokaziť si exotickú letnú dovolenku na lyžiach kvôli nepohodlným zvrškom by určite bolo zbytočné.

 

Základ je bunda a nohavice

Čo sa vrchného lyžiarskeho oblečenia týka, základom šatníka lyžiara sú lyžiarske bundylyžiarske nohavice, ktoré len tak vietor neprefúka a voda nepremočí. Pokiaľ si potrpíte na nadčasové kúsky, zainvestujte do značkových modelov, ktoré vydržia niekoľko sezón. Ideálne je, ak má lyžiarska bunda vodný stĺpec od 10000 mm/24 hodín a popritom je ľahká i vzdušná. Kvalitné modely majú byť opatrené vnútorným bedrovým pásom, kapucňou, praktickými vreckami a reflexnými prvkami.

Aj lyžiarske nohavice musia byť nepremokavé – dobré je, ak sú podšité vhodnou podšívkou a ak disponujú ventiláciou. Skvelým doplnkom je zvýšený pás a odopínateľné traky. Lyžiarske nohavice však nesmú nohy športovca zvierať, ani byť príliš široké, aby neprekážali pri pohybe.

pripravte sa na lyžiarsku sezónuPrečítajte si tiež
Ako sa pripraviť na lyžiarsku sezónu.

 

Módne športové oblečenie

Aj lyžiar pri lyžovaní môže svojim odevom na svahu zaujať. Každý má nárok zlepšiť si náladu pekným oblečením – veď aj oblečenie motivuje športovcov k lepším športovým výkonom. Pokiaľ patríte k zimomravejším typom, stavte na kvalitnú spodnú bielizeň a na roláky. Roláky patria medzi zvršky, ktoré dobre poslúžia nielen športovcom, ale aj tým, ktorí neobľubujú šál.

Čo sa farieb týka, okrem čiernej klasiky sú tohtoročným hitom hlavne pastelové farby – svetlé tóny a jemné odtiene. A overenou klasikou na lyžovačke sú funkčné mikiny v dĺžke k bokom alebo predĺžené strihy. Jednofarebné aj vzorované, ktoré okrem toho, že pôsobia efektne, sú aj maximálne praktické a pohodlné.

 

Doplnky, ktoré zahrejú

Oblečenie lyžiara má byť zložené zo spodnej, strednej a vrchnej vrstvy, no nenahraditeľné sú aj nákrčníky a rukavice. Kožené či pletené, rôznofarebné či jednofarebné, s ozdobami či bez ozdôb, ktoré dobre zahrejú. Pri lyžiarskych rukaviciach však svoju pozornosť zamerajte nielen na dizajn, ale hlavne na veľkosť a strih. Skvelým tipom sú rukavice s viac vrstvovou konštrukciou, kde kvalitná podšívka spoľahlivo chráni končatiny pred chladom.

— PR článok —
Foto: dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.