Ako využiť vatové tyčinky? Nielen na čistenie uší – tu je 8 tipov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj vy máte asi doma vatové tyčinky, ktoré mnohí používame na čistenie uší. Vatové tyčinky sú však všestranný nástroj, ktorý sa dá použiť na rôzne účely v domácnosti, záhrade a pre zdravie. Treba ich používať opatrne a zodpovedne, aby ste predišli zraneniam. Vyskúšajte niektorý z našich tipov, možno sú netradičné, ale prečo to nevyužiť 😊

Ako využiť vatové tyčinky?

Toto je klasika – vatové tyčinky sa dajú použiť na čistenie vonkajšej časti ucha a odstránenie ušného mazu. Ale pozor! Neodporúča sa ich vkladať do zvukovodu, pretože to môže zatlačiť maz hlbšie do ucha a poškodiť ušný bubienok.
Tu sú ďalšie tipy na využitie vatových tyčiniek.

1. Čistenie v domácnosti

Vatové tyčinky sú ideálne na čistenie malých a ťažko dostupných miest, ako sú rohy, drážky a otvory v elektronike, nábytku a iných predmetoch. Skvele sa osvedčili pri čistení klávesnice – napokon, tie sú doslova zdrojom rôznych baktérií, vírusov a roztočov. Vatové tyčinky dobre vyčistia malé štrbinky medzi písmenkami, vezmite si na to aj vhodný čistiaci prostriedok.

2. Vyčistenie šperkov

Ďalší tip na čistenie a to šperky, ktoré sú drobné, majú menšie záhyby ap. Napríklad pod zanesený kamienok vsadený do šperku: nedostanete sa tam handričkou, ale skúste použiť vatovú tyčinku.

3. Nanášanie a odstraňovanie kozmetiky

Tyčinky s vatou sa používajú na nanášanie a odstraňovanie očného make-upu, rúžu a iných kozmetických produktov. Keď si nanášate rúž na pery, občas vám ujde aj mimo línie pier a tam vám poslúži vatová tyčinka. Ňou viete nechcený rúž mimo pier zotrieť.

vatova-tycinka-kozmetika

4. Odstránenie make-upu

To isté pri dokonalom nanášaní laku na nechty: omylom nalakovanú kožu okolo nechtov očistíte vatovou tyčinkou namočenou do odlakovač.
Prípadne ak máte šmuhy od maskary alebo zle nanesenú očnú linku, namočte tyčinku do odličovacej vody a zotrite miesta, ktoré potrebujete.

5. Umelecké projekty

Áno, vatové tyčinky môžete využiť na nanášanie lepidla, trblietok a farieb na malé detaily, keď si pripravujete nejaké ozdoby, alebo darček pre kamošku.

6. Pre záhradkárov

Máte záhradku? Vatové tyčinky použite nanášanie insekticídov a fungicídov, a to na malé oblasti, aby ste nepoškodili okolie, či iné zdravé miesto.

7. Pre domáce zvieratá

Tak ako si vy čistíte uši, môžete vatovou tyčinkou čistiť aj uši a oči domácich miláčikov, ale tiež poslúžia pri ošetrení drobných rán a nanášaní liekov.

vatove-tycinky-cistenie-pes

8. Kvetinové dekorácie

Z tyčiniek môžete urobiť aj netradičnú dekoráciu, stačí vám polystyrénová guľka, vatové tyčinky, špajdle a farby.
Väčšie množstvo vatových tyčiniek prestrihnite na polovicu a potom ich postupne zapichávajte do polystyrénovej gule. Keď ich všetky napicháte, konce tyčiniek namáčajte do vybranej farby. Z nafarbenej špajdle vyrobíte stonku – zapichnete do gule a vytvoríte si tak netradičnú a originálnu pestrofarebnú kyticu kvetov 😊
Skvelá zábavka pre deti.

babské rady do domácnostiPrečítajte si tiež
Babské rady do domácnosti, aj pre zdravie, či krásu.
19 užitočných tipov a trikov.

Foto: Pexels.com, Vecteezy.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.