Andrea Coddington: Kniha je úplne niečo iné ako scenár!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jedna z najpopulárnejších slovenských autoriek napísala knihu podľa úspešného televízneho seriálu. Bola to výzva – množstvo udalostí, charakterov, emócií, 92 častí a hodiny, hodiny príbehov. Andrea Coddington to zvládla bravúrne a v utorok 8.septembra jej vychádza kniha s rovnomenným názvom Divoké kone.
Sama je fanúšikom seriálu a ako povedala s úsmevom v rozhovore pre LepšíDeň.sk, „možno by si aj rada zahrala nejakú rolu…“ – akú, to si prečítajte v samotnom rozhovore:).
Isté však je, že sympatický a naozaj zaujímavý príbeh z televíznej obrazovky sa dostal do knižnej podoby, takže fanúšikovia môžu po ňom siahnuť kedykoľvek.
My už sme čítali a verte, že si rodinnú ságu veľkej lásky i veľkej nenávisti užijete.

 

LepšíDeň.sk: Andrea, aké bolo tvoje prvé stretnutie so seriálom? Bola si v kontakte s tvorcami seriálu, s hercami?
Andrea Coddington: Pozrela som si Divoké kone ako divák. Moji rodičia sú skalnými fanúšikmi a upozornili ma naň moje sestry, obe žijú v zahraničí a obe pozerali Divoké kone. Tak sa Divoké kone stali súčasťou mojich večerov. Potom prišiel nápad na ich knižné spracovanie a ja som bola za. Je to rodinná sága s perfektným hereckým koncertom Haverla, Romančíka, Javorkovej, je tam láska, nenávisť, história a kone. Pri písaní knihy som vychádzala z námetu a scenárov, takže som bola v kontakte s autormi.

Divoké kone

Monika Šagátová ako Hana Kopecká a Ján Dobrík ako Adam Závodský.

Andrea Coddington

Andrea Coddington

LepšíDeň.sk: Ako vlastne prebieha písanie knihy podľa seriálu? Pravdepodobne si musela vidieť všetkých skoro 100 častí…
Andrea Coddington: Videla som všetky časti, prečítala som si všetky scenáre a príbehové osi. Boli to stovky strán a stovky minút. Asi na to nie je univerzálny recept, ale mala som úplne voľnú ruku. Zachovala som hlavnú dejovú líniu, ktorú som rozvila po svojom… ale zase tak – aby sa v nej našli nadšenci Divokých koní, ale aj tí, ktorí seriál napríklad nepozerajú. Je to naozaj zaujímavé a pútavé. Kniha je úplne niečo iné ako scenár.

LepšíDeň.sk: Chcela by si si zahrať v seriáli? Ak áno, akú postavu?
Andrea Coddington: Teraz sa smejem. Chcela, jasné. Nejakú bohatú mrchu alebo dobrosrdečnú kráľovnú:)

LepšíDeň.sk: Ok, tak poďme k súčasným a reálnym postavám – ktorá ti je najsympatickejšia?
Andrea Coddington: V Divokých koňoch je skvelý Leopold Haverl, ktorý hrá najväčšieho zloducha Osvalda Závodského. Mne sa veľmi páči. Mám rada tragéda Jožka Šušoreného, na ňom sa vždy pobavím. Hanina babka Tereza v podaní Anny Javorkovej je taká správna baba, ktorú láska zasiahla na “staré kolená”, tak jej držím palce.

Divoké kone kniha

Divoké kone v knižnej podobe

LepšíDeň.sk: V nedeľu sa bude kniha krstiť – prezraď niečo zo zákulisia. Čím sa bude krstiť?
Andrea Coddington: Teším sa na krst, bude to verejné, v nedeľu asi o 16:30 na podujatí JOJ v meste. Presnejšie v Bratislave pri OC Eurovea. Keďže Albert Závodský stále všetkých núka domácou slivovicou v jeho správcovskom dome, priala by som si, aby herci knihu Divoké kone práve tak pokrstili. Určite príde Leopold Haverl, Anna Javorská, Juraj Kemka, Ivan Romančík, či Lujza Schrameková. Srdečne vás pozývam!

LepšíDeň.sk: Aké seriály, filmy, knihy vedia vylepšiť deň tebe?
Andrea Coddington: Filmy – romantické a historické, i keď teraz sme prepadli nejakým akčnejším kúskom. Fičím na seriáli Grey’s anatomy – z nemocničného prostredia z amerického Seattle. Z neho si stále robím zápisky.
A knižky – po lete som trochu “prenesbovana”, tak teraz čítam dve od slovenských autorov a všetky o diétach a zdravom životnom štýle – to sa nikdy nezmení.

LepšíDeň.sk: Začala sa druhá séria, Divoké kone sú stále neuveriteľne populárne…bude aj druhá kniha?
Andrea Coddington: Teraz sa sústredím na odprevadenie tej prvej do života, a potom otvoríme otázku druhej:-)

LD FB

Andrea Coddington

Andrea Coddington s deťmi.


Zdielať

About Author

3 komentáre

  1. Pingback: Prežite opäť príbehy svojich hrdinov - Dnesky.sk

  2. Pingback: Prežite opäť príbehy svojich hrdinov | andawell.sk

  3. Pingback: Rodinná sága v knižnej podobe – SkveleKnihy

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.