Antistresové vymaľovánky. Skúste Divokú savanu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Teraz na chvíľu zatvorte oči a nechajte sa unášať divočinou…
Objavte v Divokej savane steblá trávy kníšuce sa vo vetre a pomocou farieb vdýchnite život vtákom a dravcom. Prijmite pozvanie Miliiných osobitých ilustrácií, či už je to stádo divokých pakoní, alebo agama, ktorá vám vyrazí dych a vezmite do ruky ceruzku. Jej vymaľovánky stoja za to!
Určite sa uvoľníte, zabavíte a prídete na iné, lepšie myšlienky:)

Millie Marotta je autorkou dvoch bestsellerov – Kráľovstvo Zvierat a Tropická krajina zázrakov. Tieto knihy označili čitatelia The Sunday Times za bestseller. Teraz je tu ďalšia lahôdka s názvom Divoká savana – Dobrodružstvo maľovania.

„Už v detstve ma omámil svet prírody svojím kúzlom a v súčasnosti je hlavnou inšpiráciou mojej tvorby,“ tvrdí Millie Marotta. Prostredníctvom kresieb sa delí s ľuďmi o vášeň k prírode.

vymaľovánky

V Divokej savane vás čakajú nádherné vymaľovánky.

Vymaľovánky proti stresu a pre radosť

S perom a farbičkami v ruke prebádajte svet savany v sprievode vlastnej predstavivosti.
Zrelaxujte pri vyfarbovaní nádherných divokých stvorení, ktoré žijú na pastvinách, kde sa tráva pokojne vlní vo vetre.
Pri slove savana sa mnohým vynorí pred očami obraz africkej divočiny – levy, slony, zebry a antilopy. V knihe Divoká savana na vás číhajú aj tvory v úkryte, kengury zo saván severnej Austrálie, či ďalšie prekvapivé živočíchy žijúce na pastvinách v Južnej Amerike a Ázii.

vym knihaProstredníctvom tejto knižky môžete preskúmať nielen svet tých zvierat, ktoré už pomerne dobre poznáte, ale aj tých, ktoré ste doteraz na savanách nevideli. „Je pre mňa nevšedným zážitkom, keď vidím, koľko ľudí kreatívne relaxuje nad mojimi maľovankami,“ tvrdí Millie Marotta. „Moje knihy majú neskutočnú odozvu a ja sa cítim úžasne pri pomyslení, že moje ilustrácie prinášajú ľuďom radosť. Nikdy ma neprestane udivovať, koľko rôznych spôsobov vymaľovávania dokážu ľudia vymyslieť, ako odlišne pristupujú k obrázkom a premýšľajú o každej stránke knihy.“

Niektorí radi vyfarbujú veľké plochy rovnakými farbami, iní venujú pozornosť každému drobnému detailu. Ľudia dokážu použiť neuveriteľné kombinácie farieb a obrázky tak priam ožívajú pod ich rukami. Neraz vzniká originálne umelecké dielo, niektorí si vybrané obrázky dokonca zarámujú, zalejú, vystavia.

Prečítajte si článok
Antistresové vymaľovánky naozaj fungujú.

vymaľovánky

Millie Marotta, autorka úspešných vymaľovániek, na Frankfurtskom knižnom veľtrhu.

Čo odporúča autorka kresieb?

Najdôležitejšie je vybrať si správne farebné pastelky, pripomína Millie Marota. „Farebné pastelky považujem za veľmi univerzálne, pretože s nimi možno tieňovať, miešať a vrstviť farby.“
Keď si ona vyberá nové pastelky, vždy siaha po živých farbách a má rada také, ktoré sú dosť mäkké, aby sa s nimi dalo tieňovať, no zároveň dosť tvrdé, aby sa dali zastrúhať do tenkej špičky, pomocou ktorej možno vymaľovať každý drobný detail.

Či už je pre vás maľovanie prostriedkom na odbúranie stresu, alebo predstavuje akýsi návrat z dnešného uponáhľaného digitálneho veku k trochu praktickejším činnostiam, ilustrácie v knihe Divoká savana vám dodajú odvahu preskúmať svoju kreatívnu stránku, dokážete sa pri nich uvoľniť, prísť na iné myšlienky a možno inšpirovať k vlastným umeleckým dielam.

Tak neváhajte a oživte farbičkami svoju vlastnú Divoká savana.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.