Chirurgia na vylepšenie kontúr. Ktorú si vyberiete?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Plastická alebo kozmetická chirurgia. Mnohí ľudia si myslia, že tieto dva názvy sú totožné a vo svojej podstate ide o rovnaké úkony. Z pohľadu laika sa to tak javiť môže, ale vo všeobecnosti je to rozdielne prevedenie zákroku na našom tele.

Pri obidvoch však ide o veľmi časté a obľúbené zákroky. Podľa chirurgov neexistuje horný vek pre takéto výkony. Dokonca sa stretávajú aj s osemdesiatročnými babičkami, ktoré sa o seba starajú, sú vitálne, zdravé a chcú stále vyzerať mlado. Limitom bývajú len niektoré ochorenia, prípadne samotný (vysoký) vek.

 

Chirurgia – aká pre koho?

Kozmetická chirurgia sa zameriava na zlepšenie vzhľadu pacienta a estetické vyladenie niektorých partií. Pacient môže po jemnom zákroku normálne fungovať. V niektorých prípadoch ide len o výraznejšie ošetrenie pleti špeciálnou kozmetikou, ktorá má silnejšie účinky. Zlepšenie estetického vzhľadu a symetria sú pri kozmetickej chirurgii hlavnými kľúčovými slovami.

Plastická chirurgia sa viac zameriava na rekonštrukcie tváre a tela v dôsledku nejakej poruchy, poranenia, popálenín a iného. Viac-menej sa orientuje na opravu dysfunkčných častí tela, ale s jej pomocou si môžete dopriať aj klasické zväčšenie prsníkov.

Kozmetická (estetická) aj plastická chirurgia nie sú o bezprostrednej záchrane zdravia, ale o lepšom komforte. Prispievajú k duševnej harmónii, k pocitu spoločenského a profesionálneho uplatnenia a preto sú vo svete čoraz populárnejšie. A vyhľadávanejšie, keďže možnosti menších či väčších zákrokov sú veľké.

estetická chirurgia

Estetická či plastická chirurgia je už dnes rutinou, ktorej sa netreba obávať.

Pod rukami odborníkov

Ak premýšľate o niektorom zo spomínaných zákrokov, musíte brať ohľad na odbornosť a skúsenosti konkrétnej ambulancie a zariadenia, ktoré sa na túto problematiku špecializujú. Dnes ich nájdete takmer v každom meste. Preto je nesmierne dôležité správne si vybrať, vyhľadať si relevantné informácie a zistiť si napríklad preferencie na internete, ktoré vám môžu otvoriť oči.

Plastická a kozmetická chirurgia sú invazívne a neinvazívne zákroky do vášho tela. Nikdy to nie je samotné rozhodnutie, ktoré vám bude stačiť. Niekedy je to samozrejme o vyššej cene, no určite by ste nechceli nechať robiť na svojom tele zákroky za pár eur. A taká efektívna liposukcia a dobrý pocit z nej za tie peniaze rozhodne stoja.

 

Pomôžte si malým zákrokom

Žena chce byť mladou čo najdlhšie. Takéto procedúry jej v mnohých prípadoch pomôžu zastaviť čas aspoň o niekoľko rokov. A možno aj získať väčšie sebavedomie, lepší pocit zo seba.
Na výber je množstvo menších i väčších zákrokov. Čelo bez vrások, omladenie očí, korekcia nosa alebo ušníc, „odstránenie“ dvojitej brady, zväčšenie pier ap. Spomínaná liposukcia rôznych partií – od tváre, cez bradu, brucho, kolená až po liposukciu sedacej časti.

Naša pokožka sa skladá z piatich vrstiev a kým sa obnova buniek dostane až k tej najvrchnejšej, môže to trvať 28 dní. S pribúdajúcim vekom tieto funkcie ešte viac klesajú, pokožka sa obnovuje pomalšie, nedostatočne a neúplne. Takže pokojne pouvažujte o drobnej výpomoci pre svoje telo. Dnes už je všetko také profesionálne a bezpečné, že obávať sa nemusíte.

— PR správa —


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.