Familypark v Rakúsku. Jeden deň nestačí

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zhruba 40 minút autom od Bratislavy je najväčší a najkrajší zábavný park v Rakúsku – Familypark Burgenland. Približne 60 vodných a dráhových atrakcií, kolotočov, preliezačiek a zážitkových plôch v krásnom prostredí je dokonalým výletom pre celú rodinu. Od najmenších detí, cez tínedžerov až po dospelých. A ako píšeme v titulku – jeden deň naozaj nestačí. V cene lístka máte všetky atrakcie zadarmo, len asi na tucet si potrebujete prikúpi eurové kupóny.
Prečítajte si, čo všetko nájdete vo Familypark Burgenland, koľko vás to vyjde, ako sa tam dostanete a či sa tam dá dobre najesť. Vraví sa, že raz vidieť je lepšie ako stokrát čítať, takže pod článkom nájdete aj množstvo fotografií.

Dobrodružstvo a zábava. To je hlavné krédo tohto parku na západe Neziderského jazera. 4 tematické svety na ploche asi 145.000 m². Po cestičkách pomedzi zeleň sa môžete túlať doslova celý deň a aj tak možno všetko neprejdete. Všetko pekne upravené, čisté, bezbariérový areál dostupný pre detské kočíky aj postihnutých návštevníkov.

 

Familypark – raj zábavy pre všetkých

Odkiaľ začať? Ťažko povedať – musíte si to vyskúšať. Určite budú mať nesmiernu radosť nielen deti, ale zabavia sa aj dospelí.
Napríklad Zážitkový hrad (Erlebnisburg) – odvezte sa na dračej dráhe, kde budete musieť pekne šliapať do pedálov 🙂 Vyskúšajte si balónový kolotoč (Ballonkarusell) a zaplávajte si v rybníku na chrbte kvákajúcich kačičiek.
Pozrite si 360º prehliadku.

Okrem atrakcií, reštaurácií a bufetov je tam aj dosť miest na osvieženie v horúcom počasí. Mnohé miesta sú v tieni pod stromami, ale celá jedna časť je venovaná vode – tam je vždy najväčšia koncentrácia detí v plavkách, ktoré šťastne behajú po vode, popod vodopádik a celé mokré výskajú od radosti.

familypark osvieženie

Dobrodružný ostrov

Tematická časť Dobrodružný ostrov (Abenteuerinsel) je vkusne exoticko-dovolenková. Nechýbajú južanské melódie, stredomorská architektúra, cyprusy a levanduľa. Výborné sú lietajúce ryby, kde sme my zažili najdlhší rad, tiež zóna na vodnú bitku, krokodília dráha. Tí odvážnejší nech skúsia lietajúci stroj Leonardos Flugmaschine – pevne pripútaný môžete len tak letieť, alebo mávaním krídiel robiť divoké otočky.

Gazdovský dvor

Úžasný pre deti, ale aj rodičov je tematický svet Gazdovský dvor (Bauernhof). Jabĺčkový kolotoč, parádna jazda na traktore po dvore, kde deti pozorujú gazdovský život alebo jazda na prasiatkach. Bavili sa nielen deti, ale aj dospeláci.
Adrenalínovejšia je jazda „na myšičkách“ – celkom krátka, ale adrenalín zdvihne aj tak. V jednom mieste (tom najšialenejšom) vás odfotia, čiže po dojazde si môžete kúpiť fotku za 5,50€.

Rozprávkový les

Rozprávkový les (Märchenwald) je pre deti doslova rajom. Historické jadro Familyparku skryté uprostred tienistého dubového lesa ponúka krásnu prechádzku rozprávkovým svetom.
Od Snehulienky a sedem trpaslíkov, cez Kocúra v čižmách až po Stolček, prestri sa! Na každom kroku rozprávkové postavy v životnej veľkosti, klasické i modernejšie rozprávky. Niekde si môžete tlačidlom spustiť aj hovorené slovo (v nemčine, samozrejme).
Dospelí si osviežia spomienky na detstvo a deti sa budú pristavovať pri každej rozprávkovej scéne.

familypark gazdovský dvor

familypark šípková ruženka

Jedlo a osvieženie

Vo Familyparku je niekoľko stanovísk s reštauráciami, bufetmi, takže vybrať si je čo. Celkovo 15 gastronomických prevádzok ponúka neraz to, v akom tematickom svete sa práve nachádzate – vidiecke jedlá, moderné, stredomorské ap.
Ceny nie sú najnižšie, no ani vražedné. Napríklad detský Happy Box dostanete za 4,50€ (hranolky a kuracie nugetky). Kurací gordon blue s hranolkami vás vyjde na 8,40€. Ovocný pohár na 3,30€.
Ideálne je teda nabaliť si základ z domu, v parku je veľa miest, kde si môžete posedieť a zjesť to. Potom si už len stačí dokúpiť osviežujúci nápoj, alebo povedzme zmrzlinu. Skúste malú guľôčkovú zmrzku Ice´n´Go v rôznych príchutiach ako citrónovo-limetková, jahodová, čokoládová ap. Do malého kelímka (Ice´n´Go  Becher) stojí 2,50€, do umelohmotnej hračkárskej čiapočky (pre deti 🙂 – Ice´n´Go  Kappe) 3 eurá.

familypark zmrzlina

Koľko stojí vstupné?

Vstup do parku nie je pre Slováka najlacnejší, no podobný zážitok u nás ani nezažijete. Celodenné vstupné pre jednu osobu je 23€, hodinu pred zatvorením to máte za 17€, ale to sa vám naozaj neoplatí. Deti do 3 rokov majú vstup zadarmo, takisto imobilní a nevidiaci návštevníci.
Každý piatok platí lacnejšie vstupné pre rodinu, tzv. Deň rodiny, vtedy je vstupné 21€.
Každý utorok zasa Deň seniorov, kedy majú návštevníci nad 60 rokov cenu 13€.
Pozor – keď si kúpite celodenný vstup a potrebujete vyjsť z areálu na parkovisko, späť vás to už nevpustí cez turnikety. Stačí však požiadať personál a pustia vás cez vedľajší vstup.

Ak máte malé deti a nemáte to ďaleko, odporúčame kúpiť celoročný lístok za 66€. Na ten môžete ísť koľkokrát chcete, kedykoľvek počas roka, na celý deň, či na pár hodín.

Familypark je otvorený od 1.apríla do 30.septembra v čase od 9:00 do 18:00.
Od 1.októbra do 26.októbra sa skracujú otváracie hodiny na 10:00 až 17:00.

 

Ako sa dostať do Familypark Burgenland?

Pred Familyparkom je obrovské parkovisko, takže sa tam vyberte ideálne autom. Z Bratislavy je to približne 45 minút a máte dve možnosti.
Čiastočne po diaľnici, takže si treba kúpiť diaľničnú známku (10 dňová vás vyjde na 11€). Trasa meria cca 73km a idete z Bratislavy po E58 na A6, nad Parndorfom zídete na A4 a potom po bočných cestách cez dedinky až do Familyparku. Prejdete cez krásne vidiecke obce Jois, Breitenbrunn, Donnerskirchen a v Sankt Margarethen odbočíte na kruhovom objazde smer Familypark. Všímajte si tabule, už dostatočne vopred vás povedú do cieľa.
Mimo diaľnice vám to bude trvať zhruba o 20 minút dlhšie – z Bratislavy vyrazíte smerom na Berg, Kittsee a potom popri diaľnici súbežne až do Gattendorfu a Parndorfu. Odtiaľ už po trase, ako sme uviedli vyššie. Táto cesta je dokonca kratšia na kilometre, hoci dlhšia na čas.

Pre LepšíDeň.sk pripravil Milan Buno

farma hrubá boršaTIPY na ďalšie výlety?
Napríklad Farma Hrubá Borša alebo Minifarma so zvieratkami.

familypark stolček prestri sa

familypark draha

familypark

familypark

familypark vodné atrakcie

familypark vozy

familypark húsenková dráha

familypark bludisko

familypark vstupenky

familypark mapka

 


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.