Prečo to býva vo vzťahu niekedy zložité

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Samota je zlá vec a nie každý ju vie znášať. Niekedy sa jej žiaľ nedokážeme ubrániť a hoci by sme chceli spriaznenú dušu vedľa seba, nedarí sa. O to horšie je, že občas si sami robíme veci – a najmä spoločné chvíle vo vzťahu – zložitejšími, ako je potrebné. Akoby sme si neuvedomovali, čo máme, až kým o to neprídeme. A to už býva naozaj neskoro.
Pritom neraz argumentujeme, že „mne sa toto nemôže stať“, „toto pre mňa neplatí“ alebo „mám to pod kontrolou“.

Aj preto je občas dobré pripomenúť si základné pravidlá a staré dobré rady, ktoré nám pomôžu smerovať náš vzťah po tej správnej ceste. Aj keď je kľukatá a hrboľatá, spoločne sa dá zvládnuť oveľa viac.
Milovať neznamená, že sa budeme jeden na druhého len pozerať. A žiť vedľa seba. V prvom rade sa musíte pozerať a kráčať tým istým smerom. Ruka v ruke, aby sme sa v prípade potreby podporili, podopreli a pomohli si. Lebo iba tak spevnie náš vzťah. Len tak si budeme plne dôverovať, rešpektovať sa a predovšetkým milovať jeden druhého.

 

Pracujte na sebe aj vo vzťahu

Úspešný vzťah nežije v izolácii. V realite sa stretávame s príjemnými, aj s nepríjemnými situáciami. A tie musíme niekedy riešiť naozaj spoločne, lebo inak to nejde.
Je dôležité pracovať na spoločnom vzťahu, rozprávať sa o situáciách, ktoré môžu nastať a zisťovať, ako by ich ten druhý riešil. Musíte sa naučiť zdieľať medzi sebou – v hlave svoje myšlienky a pocity vo svojich srdciach.
Občas je dobré si pripomenúť, prečo ste svojej polovičke pred niekoľkými mesiacmi originálne vyznali lásku. A urobili ste to vôbec? Kedy naposledy? Nikdy nie je neskoro a na prejavy lásky nie sú vyhradené iba výročia. Valentín a špeciálne termíny.
Pravá podstata sa zo vzťahu niekedy vytratí a neuvedomujeme si, čo pre nás konkrétna osoba znamená. Neváhajte si prejaviť náklonnosť kedykoľvek je na to vhodná príležitosť.

naučte sa fungovať vo vzťahu

Starajte sa o seba navzájom

Ctite svojho partnera každý deň. Naozaj je táto rada nesmierne dôležitá, pretože sa tým buduje pevný a trvácny vzťah. Veď si predstavte, že spolu chcete zostať desiatky rokov. A spočiatku budete síce “rozrastení“ o deti, ale tie postupne vyrastú, odídu a vy opäť zostanete s partnerom sami. Jeden pre druhého.

Preto sa o seba starajte stále.
Každú hodinu máte možnosť urobiť váš vzťah lepším a naplnenejším. Pocit naplnenia a rešpektu od niekoho, koho milujete robí váš život krajší. Ak vám to nerobí veľký problém a nezabudli ste na dátum, môžete partnerovi pripomenúť aj deň, kedy premýšľal nad tým, ako požiadať o ruku vašu „maličkosť“.

 

Zabudnite na hnev

Hnev je zlý pán i radca, ktorému sa však nevyhneme. Preto je dobré naučiť sa zvládať ho, najmä vo vzťahu so svojou milovanou polovičkou. Pretože v partnerskom vzťahu zažívame najvypätejšie okamihy a bude to tak dlhé roky.

Hnev by sa mal vo vzťahu postupne vyskytovať čo najmenej. Samozrejme, že máte možnosť slobodného prejavu a vyslovenia vlastných názorov na konkrétnu vec. Ale zloba a hnev vo vzťahu nie sú a nikdy neboli dobrým základným, na ktorom by vyrástol pevný vzťah. Práve naopak.

Svet má negatívnej energie naozaj dosť. Stačí otvoriť noviny, alebo si pozrieť správy v televízii. Načo to všetko prenášať a živiť ešte aj vo svojom vzťahu? Tak sa posnažte aspoň ten svoj „kúsok zeme“ spríjemniť. Napríklad darom nočnej košieľky pre vašu partnerku. Alebo akoukoľvek drobnosťou, ktorou poviete – milujem ťa. Prípadne keď už dôjde k sporu, vedieť sa usmiať, vyriešiť to bez hnevu, s nadhľadom a kompromisom.
Len tak vnesiete do svojho vzťahu pokoj, harmóniu a vzájomnú úctu, ktorá je taká nevyhnutná pre dobre fungujúce manželstvo.

— PR správa —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.