Jar na zámku Schloss Hof

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zámocký areál Schloss Hof vstupuje do hlavnej sezóny s novou mimoriadnou výstavou a prvé jarné víkendy obohatia tradične obľúbené  veľkonočné trhy. Podniknite výlet na miesto, kde sa snúbi krása prírody s čarom histórie.

Obľúbené podujatie na rozkvitajúcom statku

Statok niekdajšej vidieckej rezidencie Márie Terézie sa počas piatich víkendov v období
19. marca – 18. apríla stane dejiskom obľúbených veľkonočných trhov. Desiatky vystavovateľov ponúknu pestrý sortiment jarných dekorácií, vajíčka zdobené rozmanitými technikami, nápadité kvetinové aranžmány pre dom, byt, záhradu či balkón.

Lahodné jedlá a nápoje z regiónu
Radosťou pre chuťové bunky budú zaiste lahôdky miestnych výrobcov. Sladké, slané i pikantné vône sa budú vznášať nad rozkvitajúcim statkom. Atmosféru prichádzajúcej jari dotvorí melodický hudobný sprievod v podobe lokálnych umelcov.

jar na zámku Schloss Hof

Program pre celú rodinu

jar na zámku Schloss HofV znamení pestrosti sa bude niesť aj sprievodný program. Detskí návštevníci môžu v kreatívnych dielničkách popustiť uzdu fantázií a z pripravených komponentov vytvoriť nádherné jarné dekorácie či pestrofarebné drobnosti pre svojich blízkych. Pobyt na zámockom statku a v rozsiahlych záhradách obohatia jazdy na poníkoch, návšteva zvieratiek či šantenie na detskom ihrisku.

Netreba zabudnúť ani na program, ktorý si pripravil veľkonočný zajačik. Jeho tajné skrýše budú roztrúsené po celých záhradách. Nájsť ich, bude určite zábava pre celú rodinu. Jazda na koči iste poteší malých i veľkých. Previezť sa areálom ako za čias Márie Terézie, je jednoducho nezabudnuteľný zážitok.

Veľkonočné trhy vrcholia počas veľkonočného víkendu, kedy nemôže chýbať pre Rakúsko tradičné hľadanie vajíčok. Túto aktivitu obľubujú dievčatá i chlapci a okrem množstva zábavy prináša aj sladkú odmenu.

Do novej sezóny s novou výstavou

Po preskúmaní exteriérov rozsiahleho zámockého areálu nevynechajte ani skvelú výstavu v zámockých komnatách. Exkluzívne exponáty z viedenského Hofburgu vás očaria v jedinečnej kompozícii a nápaditom prepracovaní. Tohtoročná expozícia pod názvom „Poklady z kolekcie cisárskeho striebra“ je rozdelená do dvoch častí.

Na zámku Schloss Hof máte možnosť vidieť desiatky exponátov z bývalej Komnaty s dvorným striebrom a stolovaním Viedenského dvora. Predmety vysokej estetickej a remeselnej kvality sú skutočným kultúrnym pokladom. Výstava pútavo odkrýva príbeh stolovania z obdobia Márie Terézie.  Vyzdvihnutie panovníčkinej lásky k ázijskému porcelánu, ale i nádherné súpravy z domácich a francúzskych manufaktúr, prepychové kúsky zo striebra a zlata sú ukážkou okázalého stolovania na cisárskom dvore. Kompozícia výstavy je už tradične doplnená množstvom zaujímavých historiek zo života šľachty.

jar na zámku Schloss Hof

Lovecký zámok odkrýva pohľad do zákulisia

Časť vzácnych predmetov z Komnaty s dvorným striebrom a stolovaním v Hofburgu bude mať počas tejto sezóny svoje miesto aj v loveckom zámočku Niederweiden.
Tajomstvá z kuchyne – pohľad do zákulisia“, taký je názov druhej časti výstavy, ktorá ponúka umelecké diela i dobové predmety z kuchyne, vďaka ktorým sa dozviete viac o hospodárskom chode a úlohách služobníctva na cisárskom dvore. Výstava sa zameriava na obdobie cisára Františka Jozefa a poukazuje nie len na prepych, ale aj kontrast medzi realitou a štylizovanou ilúziou.

Bohatá programová ponuka, rozsiahle exteriérové možnosti, ako aj nádherné výstavy v zámockých komnatách sú zárukou jedinečného výletu neďaleko slovenských hraníc.

jar na zámku Schloss Hof

Veľkonočné trhy:

19.-20.3 I 26.-27.3.I 2.-3.4. I 9.-10.4. I 16.-18.4.
10:00 – 18:00 hod.

Ceny vstupného:

Vstupné na veľkonočné trhy:
Dospelí: 8,-€ I deti (6 – 18 rokov) 3,50 € I Rodina (2 dosp.+ max. 3 deti) 19,50 €
Vstupné na veľkonočné trhy a vstup do zámkov Schloss Hof a Niederweiden:
Dospelí: 19,-€ I deti (6 – 18 rokov) 11,-€ I Rodina (2 dosp.+ max. 3 deti) 49,-€

Ročná vstupenka:
Dospelí: 40,-€ I deti (6 – 18 rokov) 23,-€

Aktuálne je vstup na podujatia a do zámku Schloss Hof bez akýchkoľvek kontrol, v interiéroch je však nutné nosiť respirátor FFP2.  Z dôvodu neustálych zmien vás zdvorilo žiadame, aby ste si pred vašou návštevou overili informácie na webovej stránke  www.schlosshof.at/sk.
Zmeny vyhradené.

jar na zámku Schloss Hof

jar na zámku Schloss Hof

— PR článok —
Foto: Schloss Hof/ Astrid Knie a Jutta Kirchner, Tite Lbild


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.