Kreatívne tipy pre deti. Ako sa s nimi zabaviť a tvoriť pekné veci?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Deti sa radi bavia a najmä všeličo vyrábajú, majstrujú a tvoria. Podporte ich v tom. Inšpirácia a nápad je to najviac, čo pre ne môžete urobiť. Často si ako rodičia povzdychneme, že ako sa ešte s nimi máme hrať. Čo máme opäť vymyslieť.
Pritom je to také jednoduché a kreatívne tipy pre deti sú doslova na každom kroku. Všade na zemi ležia šišky, kamene, listy a semienka. Môžete z nich vyrobiť veľa zaujímavých vecí. Potrebujete na to iba papier, lepidlo, farbu a fantáziu.

Tak napríklad listy môžete premeniť na strašidlá, ryby a vtáky. Šišky na veselých psíkov a obal z gaštanu na milých ježkov alebo lienky.
Deti sa tak nielenže zabavia, ale trénujú svoju kreativitu, šikovnosť a spolu s vami prežijú krásne chvíle.

Poďme to spoločne vyskúšať s dievčatkom meno Flóra, ktorá ukryla do svojej knižky rôzne kreatívne nápady. Vyrobme si niečo z prírodných materiálov. Máme tip, ako si spraviť postavičky zo žaluďov duba a ježka, či lienku z gaštanov.

 

Kreatívne tipy pre deti

Naozaj toho netreba veľa a viete sa so svojimi deťmi dobre zabaviť. Len treba chcieť, nájsť si trošku času a chuti. Z jaseňového semienka vykúzlite zajačika, z javorového veveričku, z konárikov hady a z kamienkov domčeky. Stačí vybehnúť do prírody a zbierať. Potom len naštartovať fantáziu a pustiť sa do práce…či skôr zábavy 🙂

kreatívne tipy

1. Ježko a lienka z gaštanov

Určite ste už aj vy zbierali s deťmi gaštany. Čo je však zaujímavé, zvyčajne nikto nezbiera ich ostnaté šupky, hoci aj tie sú pekné. „Ja zbieram vysušené šupky, ktoré už stihli zhnednúť, lebo na tie sa ľahko maľuje,” prezrádza malá Flóra. „Ak sú šupky staršie a ostne z nich opadali, môžeš z nich namiesto ježkov vyrobiť lienky, chrobáky alebo korytnačky.”

JEŽKO z gaštanov

ježko z gaštanuPotrebuješ gaštanovú šupku s ostňami, bielu a čiernu farbu, tenký štetec.

AKO NA TO:

  1. Namaľuj oči, uši a tvár.
  2. Ostne zafarbi na bielo a čierno. Na šupku domaľuj ďalšie čiarky, aby mal ježko hustejšie ostne.

 

LIENKA z gaštanov

lienka z gaštanuPotrebuješ gaštanovú šupku bez tŕňov, červenú, bielu a čiernu farbu, tenký štetec. (Ak chceš, tak aj papier, lepidlo a tenkú ceruzku.)
Môžeš vyrobiť veľa rôznych chrobákov: kockovaných, pásikavých, zlatých… Je to len na tebe!

AKO NA TO:

  1. Lienke namaľuj oči a nos, krovky zafarbi na červeno a primaľuj čierne bodky. Ak lienku prilepíš na papier, dokresli jej nôžky.

 

2. Postavičky zo žaluďov duba

postavička zo žaluďa dubaŽalude dozrievajú neskoro na jeseň. Majú rôzne podoby: podlhovasté, okrúhle, malé alebo veľké. Okrem toho majú čiapočku. Zbierať žalude je zábava, tak neváhajte a potom si z nich spravte postavičky.
Potrebuješ žalude, farby, tenký štetec.

UJOVIA A TETY S ČAPICAMI

Žalude natri rôznymi farbami alebo na ne rozotri lepidlo a potom ich vykúp v trblietkach. Okolo stopky uviaž šnúrku alebo drôtik a žalude zaves na stromček alebo na okno. Bude to pekné!

AKO NA TO: Na žalude namaľuj tvár. Ak chceš, zafarbi aj čapicu.

láska k prírodePrečítajte si tiež
10 praktických tipov, ako vzbudiť v deťoch lásku k prírode.

 

STRAŠIDIELKA Z DUBOVÉHO LISTU

Nazbieraj staré hnedé dubové listy a nafarbi ich na bielo. Ústa a oči môžeš na ne buď namaľovať alebo na ich mieste vystrihni tri dierky malými nožničkami. Potom ich zaves na niť alebo drôtik. Na nasledujúcej strane nájdeš mnoho nápadov s listami.

strašidlá z listov stromu

<strong>Flórin prírodný ateliér</strong>
kniha Flórin prírodný ateliérFlóra je malé dievčatko, ktoré sa rado potuluje v prírode a uchmatne všetko, čo mu príde pod ruku – listy, šišky, semiačka, kamienky, konáriky, mušličky, lupienky. Keď má plné vrecká pokladov, pustí sa do práce a začína kúzliť.
„Úplne obyčajný kamienok alebo list sa s trochou farby zmení na vtáka, rybu, pavúka alebo malého slimáka… Vyskúšaj to aj ty a presvedč sa!“
V jej knižke Flórin prírodný ateliér sa dozviete, čo všetko vykúzlila z vecí, ktoré našla. Ak teda aj vás baví hľadať zaujímavé drobnosti, môžete zbierať, maľovať, tvoriť a zabávať sa spoločne s rodičmi…alebo aj bez nich 🙂


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.