Najväčší knižný veľtrh na svete (FOTOreportáž)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ken Follett, Jojo Moyesová, Charlotte Roche, či ďalšie celebrity ako Katarina Wittová, Thomas Gottschalk a ďalší. Aj kvôli nim merali minulý týždeň cestu státisíce ľudí do nemeckého Frankfurtu nad Mohanom. Presnejšie 275.000 ľudí. Toľko prišlo na najväčší knižný veľtrh na svete, aby stretli svojich obľúbených autorov, pozreli si knižné novinky a dozvedeli sa zaujímavosti zo sveta kníh.

Pozrite si fotografie z tohto raja pre milovníkov kníh a čítania.

Niekoľko veľkých hál, v každej 2-3 poschodia a na každom poschodí asi 10 uličiek  plných kníh. Ak chcete pochodiť knižný veľtrh vo Frankfurte, potrebujete niekoľko dní a nasadiť svižné tempo, aby ste všetko stihli. My sme za dva dni nachodili asi 30 km, no stálo to za to.

Zopár čísel na úvod.
Na 67. ročníku Frankfurtského knižného veľtrhu sa zúčastnilo vyše 7000 vystavujúcich z približne 100 krajín sveta. Čestným hosťom veľtrhu bola Indonézia, a to pod mottom 17.000 ostrovov imaginácie. Návštevnosť veľtrhu stúpla o 4%, takže až také zlé s čítaním to zasa nebude:).
Mnohí vystavujúci označili súčasný ročník za najúspešnejší z hľadiska obchodu, čo je dobrá správa pre nás, čitateľov.

Na veľtrhu si prišli na svoje aj smrteľníci – desiatky spisovateľov a celebrít, milióny kníh, čítačky, rôzne knižné drobnosti a kuriozitky… niečo sme priniesli aj my a radi vám to rozdáme:
všakovaké záložky (papierové, magnetické, v rôznych tvaroch), USB kľúč Canada Livres Books, odznak Read, či praktický „prsteň“, aby sa nezatvárala kniha:)
Tieto veci rozdáme trom z vás, ktorí napíšete do komentárov pod článkom svojho obľúbeného spisovateľa/spisovateľku. Môže ich byť samozrejme aj viac.

A teraz sa presuňme v čase a priestore – do Frankfurtu na minulotýždňový knižný veľtrh – a aspoň virtuálne si vychutnajte knihomoľskú atmosféru.

Ken Follett patril medzi prominentných hostí veľtrhu – britský autor historických románov a trilerov ako Piliere zeme, Na veky vekov, Kladivo ráje, Kavky ai.

Ken Follett

Ken Follett

Jojo Moyesová pôsobila istý čas v novinách The Independent, no od roku 2001 sa venuje písaniu kníh a mimoriadne sa jej darí. Na Slovensku očarila čitateľov knihami ako Predtým ako som ťa poznala, Dievča, ktoré si tu zanechal, Posledný list od milenca, Strieborný záliv, či Jeden plus jeden.

Jojo Moyesová

Jojo Moyesová

Neskutočne príjemná, pozitívne naladená a usmievavá Charlotte Roche – oceňovaná televízna moderátorka (označenie „kráľovná nemeckej popovej televízie), hudobníčka a autorka svetového hitu Vlhké miesta či Modlitby lona.

Charlotte Roche

Charlotte Roche

Stále zábavný šouman Thomas Gottschalk – televízny konferenciér a moderátor (Wetten, dass..? – Stavte sa, že..?). Na veľtrhu predstavil svoju autobiografiu Herbstblond.

Thomas Gottschalk

Thomas Gottschalk

Spomínate si na Katarina Wittovú? V 80. a 90. rokoch špičková nemecká krasokorčuliarka získala dve zlaté medaily na ZOH 1984 v Sarajeve a ZOH 1988 v Calgary. 4x majsterka sveta a 6x majsterka Európy. Na veľtrhu predstavila knihu So viel Leben.

Katarina Wittová

Katarina Wittová

Jussi Adler-Olsen patrí medzi najobľúbenejších severských autorov – jeho kriminálna séria o kodanskom Oddelení Q získala svetové uznanie. Patrí tam hit Žena v klietke, či Odkaz vo fľaši. Odporúčame aj knihu Washingtonský dekrét.

Jussi Adler-Olsen

Jussi Adler-Olsen

Pozrite si aj ďalšie fotografie z knižného veľtrhu vo Frankfurte – knihy, záložky, reklamné plagáty, čitateľské zákutia…

Kútik kráľovnej detektívok Agathy Christie.

Kútik kráľovnej detektívok Agathy Christie.

 

Romance

Romance pre romantické duše:-)

 

Záložky od výmyslu sveta.

Záložky od výmyslu sveta.

 

Marťan vládol celému Frankfurtu...aj v meste, v metre, na zastávkach.

Marťan vládol celému Frankfurtu…aj v meste, v metre, na zastávkach.

 

David Lagercrantz a 4.diel Millennia: Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti.

David Lagercrantz a 4.diel Millennia: Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti.

 

Knižný strom rodiaci papierové stránky:)

Knižný strom rodiaci papierové stránky:)

 

Knihy, knihy, všade samé knihy.

Knihy, knihy, všade samé knihy.

 

Frankfurt Buchmesse - najväčší knižný veľtrh na svete.

Frankfurt Buchmesse – najväčší knižný veľtrh na svete.

 

Jo Nesbo - kráľ severskej krimi.

Jo Nesbo – kráľ severskej krimi.

 

John le Carré - autor špionážnych a politických trilerov.

John le Carré – autor špionážnych a politických trilerov.

 

f terryTerry Pratchett, autor série Úžasná Zemeplocha.

Terry Pratchett, autor série Úžasná Zemeplocha.

 

Dvojica Erik Axl Sund, obľúbení aj u slovenských čitateľov.

Dvojica Erik Axl Sund, obľúbení aj u slovenských čitateľov.

 

Megaúspešný John Green, autor hitov Na vine sú hviezdy, či Papierové mestá.

Megaúspešný John Green, autor hitov Na vine sú hviezdy, či Papierové mestá.

Pre LepšíDeň.sk nafotil a napísal Milan Buno.

 


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

3 komentáre

  1. Zdenka Ružovičová on

    Jo Nesbo, Dominik Dán, Monika Wurm, Darina Hamarová, Jojo Moyesová, Dan Brown, Alexandra Potterová 🙂

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.