Nalíčte sa na svadobný deň sama | FOTOpostup

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Takmer každá žena si svoj svadobný deň vysnívala už v detstve. Patríte, ale patrili ste medzi ne aj vy? 🙂 Asi ste tiež starostlivo riešili  všetko od make-upu, cez vlasy a šaty až po výzdobu, či ženíchov oblek.
V dnešnej uponáhľanej dobe však nie všetky ženy majú na organizáciu svadby toľko času a tak sa v mnohých smeroch spoľahnú na svoje šikovné ručičky. A pomôžu si, ako vedia.
No a u niektorých zasa hrá rolu rozpočet. Takže sa môže stať, že líčenie a účes je vo vašich rukách. Musíte si poradiť najlepšie, ako viete. Poradíme, ako sa nalíčiť na svadobný deň – krok za krkom od beauty blogerky Drew. Aby ste si to vedeli ešte lepšie predstaviť, pripravili sme pre vás krok za krokom FOTOpostup, s ktorým to zvládnete bez akýchkoľvek problémov. Nájdete ho nižšie.

Najdôležitejším faktorom celej svadobnej vizáže je totiž vaše pohodlie. Ak sa nemáte cítiť pohodlne, odrazí sa to ešte viac na nervozite. Takže tu je pár tipov a trikov, ako si uľahčiť svadobné líčenie.

 

Príprava na svadobný make-up

Ak ste sa rozhodli líčiť sa v deň D sama, v prvom rade myslite aj na kondíciu svojej pleti. Nič nevyzerá horšie ako šupinky na pleti či perách.
Keďže pleti trvá približne 25 dní, než sa obnoví, lepšiu starostlivosť o pleť by som riešila aspoň 2 mesiace pred svadbou. Ak máte citlivú pleť možno aj skôr, aby ste sa vyhli prípadným alergiám.
Navštívte aspoň raz mesačne kozmetičku, ktorá vám hĺbkovo vyčistí pleť a aplikuje vysoko koncentrovanú kozmetiku, ktorá pleti dodá to, čo potrebuje.

Používate len odličovač a krém? Zaraďte do svojej rutiny aspoň hydratačné sérum či antioxidanty (napríklad vitamín C). Tie vašej pokožke prospejú nech máte hocijaký typ pokožky. Uvidíte, že s make-upom bude takto pripravená pleť vyzerať ešte krajšie.

svadobný deň nevesta kvety

 

Deň pred líčením

Deň pred líčením si urobte peeling, čistiacu aj hydratačnú masku a nezabudnite aj na peeling pier. Rozhodne siahnite po textilných maskách, ktoré sú napustené sérom a vaša pleť bude po nej napnutá a žiarivá.
Túto masku môžete aplikovať aj v deň líčenia, hydratácia pokožke len prospeje.

Samozrejme, že tu hrá obrovskú úlohu aj spánok a pitie čistej vody. Stres zo svadby môže byť obrovský, no určite by ste nechceli na druhý deň maskovať silné kruhy pod očami.
Ak ste sa predsa len zle vyspali, prvú pomoc nájdete v chlade – dajte do chladničky dva navlhčené tampóny, ktoré neskôr položte na zavreté oči a relaxujte takto aspoň 5 minút. Chlad trošku stiahne únavu očí.
Vhodné sú aj vrecká zeleného čaju či špeciálne textilné a gélové masky pod oči, ktoré nájdete v drogérii.

 

Svadobný deň – líčenie

Trendy sa v svadobnom líčení menia minimálne. Dôraz sa kladie na romantické nežné líčenie. Dlhodobo teda prevláda minimalistický make-up, ktorý len jemne zvýrazní vaše črty. Ak nevesta túži byť výrazná, linky a červený rúž sú ideálnou voľbou. Keď sa chcete líčiť sama, určite sa zamerajte na teplotnú stránku farieb, ktorá vám pristane.
Ak ste studený typ, siahnite po studenších hnedých tieňoch a pri trblietavých použite odtiene šampanskej či smotanovej.
Naopak po karamelových, bronzových, zlatých tieňoch siahnite, ak ste teplý typ. O tom, ako zistiť, či ste teplý alebo studený typ, sa dočítate v našom článku starostlivosti o pery.

Určite nezabudnite na rozjasňovač, ktorý na lícnych kostiach a v kútikoch očí podčiarkne noblesu líčenia. Ak máte odhalené kľúčne kosti a ramená, prejdite s rozjasňovačom aj jemne po nich. Tieto miesta sa budú príjemne lesknúť. A už iba korunka bude chýbať k tomu, aby ste sa cítili skutočne ako princezná 🙂

svadobný deň líčenie

Netrúfate si tieňovať oči?

To vôbec nevadí, použite jemný metalický tieň na celé viečko a mihalnice opticky zahustite s pomocou hnedej linky, ktorú v tenkej čiare nakreslite čo najbližšie k mihalniciam. Stačí ak ju potiahnete od polky zreničky po vonkajší kútik oka. Mihalnice si vytočte klieštikmi a použite vodeodolnú špirálu. S ňou vám vytočené mihalnice vydržia celý deň a v prípade sĺz budete mať istotu, že neskončíte ako panda ?

Pre lepšiu trvácnosť tieňov a make-upu si zabezpečte podkladovú bázu pod make-up a pod očné tiene. Hotovú vizáž zafixujte fixačným sprejom, ktorý prepojí všetky zložky na tvári a predĺži trvácnosť make-upu.

nevesta svadobný deň

 

Ako na umelé mihalnice?

Oči vyzerajú dokonalo s pomocou umelých mihalníc či trsov. Naniesť mihalnice bez praxe môže byť ťažký oriešok. Skúste si kúpiť aspoň 2 sety jemných mihalníc, s ktorými budete trénovať istý čas pred svadbou. Nájsť správny grif môže trvať niekoľko aplikácii. Na začiatok skúste jeden pár prestrihnúť napoly a naniesť na oko najprv vonkajšiu časť mihalníc a keď dobre uschnú, potom naneste druhú polovičku do vnútornej časti oka.

Po tom, čo nanesiete lepidlo, vždy počkajte aspoň 30 sekúnd, aby lep na mihalniciach začal schnúť. Inak sa budete trápiť s mihalnicami na viečku, pretože vám nebudú lepiť. Keďže v našich drogériách nenájdete dobré a kvalitné umelé mihalnice, odporúčam kúpiť ich na e-shope.
Jemnejší vzhľad na oku vytvoria trsy, ktoré sú podľa mňa pre začiatočníka na aplikáciu ľahšie zvládnuteľné. Nemusíte sa trápiť s lepením trsov na celé oko, ale naniesť napríklad len 3 zväzky trsov do vonkajšieho kútika očí a bude to vyzerať dokonalo.

 

Správny rúž

nevesta vlasyNech siahnete pri líčení pier po akomkoľvek produkte, určite najprv použite kontúrku. Kontúrkou si vykreslíte tvar pier. Pomôže rúžu, aby sa nerozpíjal a ak ceruzkou vyplníte pery celé, farba rúžu bude intenzívnejšia. Farebne nič nepokazíte jemným nude odtieňom.
Aj tento rok sú stále v kurze matné rúže, ktoré s výdržou predbiehajú tie klasické.

Lesk pery opticky nafukuje, no zvážte, aký typ účesu budete vo váš veľký deň mať. Rozpustené vlasy sa vám budú neustále zachytávať o lesk a v prípade výraznejšej farby sa vám môže lesk rozniesť kdekoľvek po tvári. Hovorím z vlastnej skúsenosti, keďže som raz fotila s výraznými lesklými červenými perami a stále ma musela vizážistka korigovať, pretože sa mi vlasy zachytávali do lesku a otláčali mi ho na líca ? Myslím si, že pre vaše pohodlie bude matný či semi-matný rúž lepšou voľbou.

svadobný deň líčenie fotopostup krok za krokom

svadobný deň líčenie fotopostup krok za krokom 2.časť

Pre LepšíDeň.sk pripravila beauty blogerka Drew.
Foto: Drew, Pexels, Pixabay a Unsplash.


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.