Nebojte sa urobiť z vašej sedačky solitéra

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Solitér je kartová hra, niektorí ju poznajú aj ako „pasians“ alebo aj „vec, ktorá sa vyskytuje jednotlivo“. To vám už dáva väčší zmysel v súvislosti so pohovkami, však? Urobiť zo sedačky solitéra znamená, že ju dáte doprostred miestnosti. Príliš extravagantné?
Nemusíte sa toho báť, v minulosti sa razilo pravidlo, že pohovka má byť prisunutá k stene, ale prečo? Dnes z nej môžete urobiť dokonalú dominantu celej obývacej izby. Ako na to?

Nebojte sa farieb

Musíte si uvedomiť, že pohovku si nekupujete na veky vekov. Nebojte sa vybrať takú, ktorá je dnes trendy. Máte obývačku zariadenú v čierno­bielej farebnej schéme? Oživte to žltou sedačkou. Krásny kontrast, ktorý vám vleje do miestnosti život. Ak na sedačku dáte sivé vankúšiky, dosiahnete ideálnu farebnú kombináciu. Umiestnite ju doprostred miestnosti tak, aby sa stretávala s kusovým kobercom približne v tretine miestnosti.

Obývačka a kuchyňa v jednom? Prečo nie

V minulosti malo toto priestorové riešenie veľa odporcov. Ale je dobré si uvedomiť, že sporáky nie sú záhradné krby, ktoré dymia, a s dobrou vzduchotechnikou sa nemusíte obávať toho, že by vám pohovka a oblečenie v obývačke napáchlo pečeným karé. Nebojte sa ani odvážnejších farebných kombinácií – snažte sa, aby sa miestnosť niesla v neutrálnych odtieňoch a potom ich rozbite niečím výrazným – spomínanou žltou alebo kráľovsky modrou  sedačkou s ružovými vankúšmi. Bude to vyzerať naozaj skvelo.

Kuchyňa a obývačka musia ladiť

Nezabúdajte na to, že je to jedna miestnosť, ktorá nie je predelená žiadnou pomyselnou líniou. Preto si dajte záležať na tom, aby sa vaše jedálenské stoličky hodili k vybaveniu obývačky. Pokojne môžete kombinovať dva rôzne štýly – vidiecky a moderný, minimalistický a historický. Ale dajte si pozor na to, aby ste to neprekombinovali a nepridali tretí štýl, ktorý by z toho urobil chaos.

sedačka

Urobte zo sedačky solitéra…


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.