Nepodceňte pred lyžovačkou cestovné poistenie!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Najviac Slovákov sa pri zimných športoch zraní u našich západných susedov v Rakúsku. Nasleduje Taliansko a tretiu priečku uzatvára Francúzsko.
Toľko štatistika od asistenčných spoločností, ktoré sa venujú cestovnému poisteniu.
Faktom tiež je, že mnohí Slováci „zabúdajú“ uzatvoriť cestovné poistenie, alebo si myslia, že im sa nič nestane, veď budú dostatočne pozorní a opatrní.
Vážne si to myslíte aj vy?!

Ak sa aj vy tento rok chystáte na lyžovačku mimo Slovenska, nespoliehajte sa len na svoje majstrovstvo na snehu. Uzatvoriť cestovné poistenie online vám zaberie len pár minút a zachrániť vám môže až stovky eur. Skúste si to hneď teraz – stačí vybrať cieľ cesty, jej účel, počet osôb a termín, aby ste sa dozvedeli cenu poistenia. Napríklad pri týždňovej lyžovačke/zimnej dovolenke v Európe vyjde na jednu osobu cestovné poistenie od 5,60€. Áno, dobre čítate – necelých šesť eur a limit krytia je 120.000€.

Samozrejme, dajú sa pridať rôzne doplňujúce požiadavky, ako úrazové pripoistenie, poistenie batožiny, storna zájazdu atď.  Sami si vyskladáte svoje poistenie a systém vám ponúkne niekoľko možností zoradených od najlacnejšej. Vy si vyberiete buď podľa ceny, krytia alebo dôvery v danú poisťovňu.

cestovné poistenie

Nikdy neviete, ako lyžovačka dopadne. Je preto dobré mať cestovné poistenie.

Odstrašujúce prípady

To, že pred začiatkom zimnej sezóny zaznamenávajú poisťovne zvýšenie počtu uzatvorených poistných zmlúv pre zahraničné cesty, je znamením toho, že robiť osvetu (napríklad aj odstrašujúcimi prípadmi) má zmysel.
Existujú totiž prípady, kedy Slovák v zahraničí spôsobil nehodu na svahu a následne bol zahraničným dovolenkárom žalovaný a povinný uhradiť nemalé odškodné. Príbeh mal šťastný koniec – dotyčný sa pred cestou poistil, a tak aj výrazne ušetril.

Podobných prípadov je mnoho a poisťovne každoročne chrlia nové a nové.
Ak chcete patriť do klubu šťastlivcov, nie je nič jednoduchšie, ako uzatvoriť cestovné poistenie či už klasicky návštevou pobočky, alebo rýchlejšie (a pohodlnejšie) online. Ak uprednostňujete osobnú konzultáciu, kde vám všetko podrobne vysvetlia a pri uzatvorení poistenia vám asistujú (a práve kvôli tomu sa internetu vyhýbate), vedzte, že online poistenie v tomto prípade vôbec nezaostáva.
Jednotlivé kroky, ktoré vás dovedú k vytúženej zmluve, sú jednoduché a opisné – tak ako sme uviedli vyššie. Navyše každá dobrá poisťovacia spoločnosť má na webe uvedené všetky potrebné informácie.

cestovné poistenie

Uzatvoriť cestovné poistenie online trvá pár minút a môžete mať dušu na pokoji:-)

Bez cestovného poistenia zbytočne riskujete

Cestovné poistenie sa odporúča pri akejkoľvek ceste do zahraničia – či už ide o pracovnú, alebo súkromnú. V prípade lyžovačky je toto odporúčanie ešte o čosi naliehavejšie – logicky sa totiž zvyšuje riziko zranenia alebo poškodenia cudzieho majetku.

Pri ceste do krajiny Európskej únie pri bežných prípadoch zranení postačuje aj Európsky zdravotný preukaz bezplatne vydávaný vašou zdravotnou poisťovňou, vďaka ktorému sú kryté náklady napr. na ošetrenie v zariadeniach napojených na miestny systém verejného poistenia. Jeho nevýhodou však je, že nepokrýva práve tie extra položky, ktoré sa najčastejšie vyskytujú pri zimných športoch a sú často najnákladnejšie.

Zo všetkého treba spomenúť najmä náklady na prevoz na Slovensko a repatriáciu, náklady na spoluúčasť poistenca alebo na ošetrenie v zdravotníckom zariadení, ktoré nie je súčasťou verejného zdravotného poistenia či vzniknutú zodpovednosť za škodu.

cestovné poistenie

Ak spôsobíte inému ujmu na zdraví, môže vás to vyjsť poriadne draho!

Čo ak chcú od vás bolestné?

Nemalou položkou bývajú postihované aj prípady z úvodu – ak vás iný človek v zahraničí zažaluje za ublíženie na zdraví alebo ak od vás bude požadovať napríklad bolestné.
Na západe je totiž bežnou praxou, že sa ľudia domáhajú svojich práv súdnou cestou. Ak vám navyše prisúdia uhradenie trov konania, tak spolu s povinnosťou zaplatiť náhradu škody či odškodnenie sa môže výsledná suma ustáliť na viacerých cifrách.
Ak by ste mali uzatvorené cestovné poistenie, účet by ste v tomto prípade bez výčitiek vystavili poisťovni.

Mnoho Slovákov sa bráni uzatváraniu cestovného poistenia či už online, alebo klasickou cestou kvôli extra výdavkom.
Áno, ak sa nič nestane, sú to vyhodené peniaze. Ale čo ak sa čosi stane? Nikdy si neodpustíte, že ste to zanedbali a nedali ešte menšiu sumu na poistenie.
Veď popri ostatných nákladoch (za hotel, letenku, skipas, atď.) je táto čiastka naozaj zanedbateľná.
Cestovné poistenie si môžete nastaviť presne podľa vašich požiadaviek a najmä potrieb a od toho sa bude odvíjať aj výsledná suma, ktorá sa pohybuje už od jedného eura na deň zahraničného pobytu.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.