Naplánujte si letnú dovolenku v zime. S first minute sa to vyplatí!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rozmýšľať o letnej dovolenke teraz, keď vonku mrzne, skoro všetko pokrýva sneh a pri odchode z domu premýšľate, ako sa čo najteplejšie obliecť? Áno, možno to znie uletene, ale naozaj sa to vyplatí. Keď si nájdete tú správnu first minute ponuku, dokážete výrazne ušetriť a ešte aj môžete dostať niečo, čo by ste na začiatku sezóny márne hľadali.
A pridáme ešte jeden bonus – už od zimy sa môžete tešiť, ako si v lete užijete:-)

 

Vyskúšali ste už first minute?

Určite viete, že medzi first minute alebo last minute dovolenkami existuje veľký rozdiel a zároveň je medzi nimi aj veľmi tenká hranica. Tá sa týka najmä nižšej ceny, ktorú zaplatíte za konečný pobyt. Už v decembri, či januári to pri first minute môže byť až 30-percentná zľava. A to nie je málo. Zostane vám viac na vreckové a míňanie.
Odlišný je však spôsob, akým si vyberiete destináciu, hotel a letenku, pretože kým pri last minute idete takpovediac na náhodu, first minute vám zaručí najväčší výber a šancu na váš ideálny zájazd.

Asi aj vy patríte medzi tých, ktorí každoročne riešia dilemu letnej dovolenky. Ktorá krajina? V akom termíne? S niekým, či sami? Autom, lietadlom alebo busom?
Ako to už býva pri väčšine vecí, aj tu existujú dva základné typy ľudí – tí, čo potrebujú mať všetko dopredu naplánované a nalinajkované. A potom sú tu tí, ktorým je to väčšinou jedno a spoliehajú sa na náhodu a „šťastnú konšteláciu hviezd“.
Cestovné kancelárie dokážu vyjsť v ústrety obom táborom, no v tomto prípade majú first minute dovolenky v istom smere navrch.

Podľa štatistík si Slováci doprajú aspoň jednu dovolenku pri mori za rok. Zaujímavé je číslo 35% – toľko ľudí si vyberá first minute ponuky, pretože sú naozaj výhodnejšie. A ako to už býva, o destinácii a termíne rozhodujú najmä ženy.

first minute

Vďaka lepšej first minute ponuke si môžete vybrať naozaj to najlepšie.

Dôležité sú nároky na dovolenku

Výber dovolenky je tak trochu ako obľúbená hra Tetris – do výberu vám postupne padajú jednotlivé diely, ktoré ukladáte vedľa seba najlepšie, ako sa dá, aby ste v konečnom dôsledku „odstránili riadok“ a užili si vytúžený oddych presne tak, ako ste si vysnívali.

V prvom rade je to destinácia a či už ide o populárne Chorvátsko, exotickú Dominikánsku republiku, alebo tradičnejšiu dovolenku v Taliansku, vaša cesta sa len začína.

Následne sa musíte rozhodnúť, či chcete ísť lietadlom, alebo vlastným autom, či si užijete all inclusive, alebo sa spoľahnete na zaručenú kvalitu vlastnej stravy alebo či chcete byť v apartmáne s prepojenými izbami, alebo v samostatnej izbe s výhľadom na more.

Toto všetko (a mnohé iné) musíte navyše zladiť do jedného termínu, ktorý bude vyhovovať všetkým.

Ak si prejdete tieto základné požiadavky, zistíte, že ísť cestou first minute dovolenky je pre vás najideálnejšie. V ponuke cestovnej kancelárie si tak doslovne môžete vyberať zo všetkých možných variant a kombinácií tak, aby to plne vyhovovalo vašim predstavám. Už teraz si povedzme môžete kliknúť na tieto first minute ponuky a prezerať, hľadať, spresňovať svoje požiadavky.

Pri last minute si totiž vyberáte len z toho, čo zvýšilo alebo čo niekto stornoval, čiže sa nemôžete naplno spoľahnúť na to, že pôjde o dovolenku vašich snov. Funguje tu navyše systém „Kto prv príde, ten prv berie“ – preto sa môže pokojne stať, že z výslednej ponuky nebudete nadšení ani trochu a nakoniec ostanete doma pri záhradnom bazéniku.

Last minute zájazdy sa preto odporúčajú najmä ľuďom, ktorí si termín dokážu (popri všetkých okolnostiach) vybrať len na poslednú chvíľu a ktorí nemajú na dovolenku až také špecifické nároky.

first minute

Myslite s rodinkou na letnú dovolenku už dnes. Máte väčší výber a lepšie ceny.

S first minute ušetríte na celej čiare

Mnohí skúsení dovolenkári už zistili jeden nesporný fakt: pri first minute ponuke ušetríte výrazne viac oproti top letnej sezóne, kedy bývajú zvyčajne pobyty najdrahšie. Cestovné kancelárie ponúkajú na dovolenky zakúpené vo výraznom predstihu aj slušné zľavy, ktoré sa šplhajú až k 30 %.

Najvýraznejšie bývajú v období od decembra do marca, potom sa už ceny postupne a nakoniec aj dramaticky dvíhajú.

Obávate sa, že v januári nebudete mať dostatok peňazí na zaplatenie letných prázdnin? Aj tu existuje riešenie. Viaceré cestovky totiž ponúkajú možnosť nákupu na splátky, pri rezervácii tak napríklad zaplatíte len zálohu a zvyšok doplatíte až pár týždňov (poprípade dní) pred odletom.

Takže ak ste si doteraz mysleli, že v zimnom období cestovné kancelárie riešia len lyžovačky alebo zaháľajú, vedzte, že práve teraz je obdobie, kedy ľudia začínajú uvažovať o tom, kde a za akých podmienok si v lete oddýchnu od pracovných povinností.
Nie, nie je to skoro. Ak teda nechcete vyberať na poslednú chvíľu, alebo z drahých možností, prípadne budete musieť svoje želania a túžby prispôsobovať tomu, čo ešte zostalo.
Lov na tie najvychytenejšie a najpopulárnejšie letoviská sa začal, tak si urobte radosť a vylepšite si deň:-)
Uchmatnite si tú ideálnu dovolenku aj vy.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.