Chcete nový bicykel? Využite Alza výpredaj, či iné mega zľavy a ušetrite

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Slovensko má nádherné cyklistické okruhy a trasy, ktoré sa oplatí vyskúšať. Je skvelé, že cykloturistika sa v poslednom období rozvíja v našej krajine naozaj nevídaným spôsobom. Slovensko je ideálnym priestorom na cyklovýlety, či už na cestných, trekingových alebo horských bicykloch.
Ak ste sa rozhodli toto leto stráviť cyklovýletmi a ešte nemáte svojho tátoša, alebo treba vymeniť toho starého, poradíme. Čo by ste mali vedieť pred kúpou bicykla a na čo by ste si mali dať pozor?
Tu je niekoľko praktických rád, ako si správne vybrať nový bicykel. Odporúčame posurfovať na internete a využiť napríklad Alza zľavový kupón či Adidas výpredaj, aby ste naozaj ušetrili. A pritom nemusíte ísť nárokmi dolu, stále zostávate pri kvalite, na ktorej bude radosť jazdiť 🙂

 

bicykel symbolAký terén budete zdolávať?

Kým sa vyberiete do obchodu, musíte poznať odpoveď na túto otázku. Terén je východisko, od ktorého sa pri výbere bicykla odrazíte. Ak plánujete brázdiť polia a lesy, zíde sa vám horský bicykel. Ak si len chcete vychutnať jazdu po meste alebo po cestách-necestách, voľba padne na cestný či trekingový bicykel.
Pri výbere konkrétnej značky a modelu vám radi pomôžu v špecializovaných predajniach. Širokú ponuku majú napríklad v internetovom obchode Alza – horské, cestné, letné, detské, krosové aj mestské. Dokonca majú Bike selector, ktorý pomôže s výberom bicykla – už ste si pozreli ich ponuku?

Chcete pri nákupe ušetriť ešte viac? Tak potom neváhajte, navštívte portál Vašekupóny.sk a vyberajte si z množstva zľavových kupónov a kódov tie, ktoré vám budú najviac vyhovovať. Alza zľavový kupón na bicykel či Adidas výpredaj na športové oblečenie sa predsa vždy pri nákupe hodia, no nie?

 

bicykel symbolPohodlie nadovšetko

Možno to znie ako zbytočné rozmaznávanie. Veď idete bicyklovať, športovať a pohodlie ide vtedy bokom, povie vám niekto.
Omyl. Aj Peter Sagan má k dispozícii všetko pohodlie, ktoré mu vie tím a jeho bicykel zabezpečiť. Inak by s takou ľahkosťou nezvládal tisíce kilometrov na Tour de France.
Takže pohodlie áno, v tomto prípade dokonca ide o nutnosť, ktorá hraničí s otázkou bezpečnosti. Pri sedení na bicykli sa musíte cítiť pohodlne. Je preto dôležité vybrať si ten správny, ktorý vám bude sedieť a zžijete sa s ním. Predovšetkým dbajte o správny výber veľkosti rámu.
Čo by ste pritom mali brať do úvahy? Vašu celkovú výšku a zvlášť dĺžku nôh. Pri bicykloch sa veľkosť meria spravidla v palcoch. Možno teda budete musieť oprášiť prepočítavanie jednotiek.

nový bicykel ako vybrať

 

2 užitočné tipy:
Tip 1: Správnu veľkosť horského bicykla ste si zvolili vtedy, keď pri stoji obkročmo nad bicyklom je odstup medzi hornou (vodorovnou) rámovou trubkou a vašim rozkrokom asi 5 cm.
Tip 2: Ideálna výška sedla je taká, pri ktorej cyklista dosiahne pätou napnutej nohy na pedál. Pri jazde má byť zase noha v spodnej polohe pedálu mierne pokrčená.

 

bicykel symbolNový bicykel. Kvalita verzus cena

Večná otázka, či kvalita zodpovedá cene, nás trápi nielen pri výbere bicyklov. Spoľahlivosť by ste v tomto prípade určite nemali podceňovať. Môžete však najprv porozmýšľať nad tým, ako často budete bicykel používať. Potrebujete ho, aby ste sa dostali každý deň do práce alebo na občasné výlety po najbližšom okolí?
Je to jeden z faktorov, ktorý rozhoduje o tom koľko chcete/môžete do bicykla investovať.

Prečítajte si tiež
Všetci na bajk. Mobilná aplikácia pre milovníkov bicyklovania.

 


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.