Očná ambulancia: Ako si vybrať kvalitného odborníka?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Už sme si akosi zvykli, že na Slovensku fungujú aj pseudooptiky, ktoré obchádzajú zákon a kde vám môžu uškodiť. Neodbornou radou, či amatérskym vyšetrením. Pritom očný optik má len manuálne zhotoviť okuliare a dozrieť na to, aby vám správne sedeli. Keď však ide o zrak, o vaše oči, spoliehajte sa iba na odborníkov. Vyberajte starostlivo – profesionálna očná ambulancia je základ. A kvalitný očný lekár vie, ako správne vyšetriť zrak, zistí či nemáte šedý zákal, aký máte vnútroočný tlak, či nemáte poškodené cievky v oku a podobne.

Očný optik, alebo dokonca aj nekvalitný očný lekár vám môže viac uškodiť ako pomôcť. Môže napríklad namerať nesprávne dioptrie, čím sa neskôr urýchli proces starnutia šošovky v oku. A to nechce nikto.
„Návštevu očnej ambulancie netreba podceňovať najmä s pribúdajúcim vekom. Stúpa totiž riziko vzniku zeleného a šedého zákalu, makulárnej degenerácie, presbyopie, ale i autoimúnnych ochorení,“ upozorňujú oční lekári z bratislavskej Očnej ambulancie.

očná ambulancia

Profesionálna, príjemná a čistá – taká má byť kvalitná očná ambulancia.

Vyberte si správne

V hlavnom meste má Očná ambulancia tri ordinácie, do ktorých sa môžete kedykoľvek objednať telefonicky, ale aj online na ich stránke. Ľudia práve elektronické objednanie často využívajú, keďže je pohodlné, rýchle a do 24 hodín vám objednanie potvrdia.

Dôležité je tiež nestrácať zbytočne čas. V dnešnom hektickom období máme čoraz viac povinností, potrebujeme sa postarať o rôzne veci a hoci si uvedomujeme dôležitosť zdravia, starostlivosť oň často odsúvame na druhú koľaj.
Aj preto je dobré vybrať so ordináciu, kde vás objednajú na presný deň a hodinu, aby ste v čakárni zbytočne nečakali.
Budem potrebovať výmenný lístok od obvodného lekára? pýtate sa. Závisí od očného lekára, v spomínanej Očnej ambulancii ho netreba. To vám tiež ušetrí čas a behanie po lekároch.
Navyše preventívne vyšetrenie je plne hradené poisťovňami VšZP, Union a Dôvera. Takže nič nedoplácate.

očná ambulancia

Preverte si skúsenosti očného lekára, aj priestory očnej ambulancie.

Očná ambulancia a skúsení lekári

Najdôležitejší je kvalitný očný lekár. Vždy si skúste preveriť, akú má daný lekár prax, koľko rokov pracuje v oblasti oftalmológie a či je skutočným odborníkom. Áno, niekedy je zložité dopátrať sa týchto informácií a ak ich nikde nenájdete, alebo vám lekára neodporučí niektorý známy, hľadajte ďalej. Kvôli dobrému zraku sa to oplatí a keď si vyberiete kvalitného oftalmológa, môže to byť na dlhé roky.

Ako prvé si skúste nájsť internetovú stránku danej očnej ambulancie, alebo si preveriť lekára v rôznych fórach. Zaujímajte sa o to ako vyzerá vás budúci očný lekár a aké má skúsenosti. Či študoval a pracoval aj v zahraničí. Na ktoré očné chyby sa špecializuje. Prípadne aké školy a odborné kurzy má za sebou.

Dobrý doktor je nad zlato a o očnom lekárovi to platí dvojnásobne. Do jeho rúk totiž vkladáte to najcennejšie, čo v živote máte – zdravie a svoj zrak.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.